Autor Zpráva
JH
Profil *
Dobrý den, rád bych slyšel kritiku k tomuto webu, zejména ohledně přehlednosti, předem díky.

http://fotohemala.cz/
Flay
Profil
- zvětšil bych vzdálenost mezi menu a obrázkem pod ním
- odstranil bych odlesky
- web víc roztáhl

Jinak je to pěkné :) rozhodně použitelné a přehledné.
Miloš
Profil
Na první pohled to vypadá hezky, ale po pordrobnějším prozkoumání mám docela hodně výhrad:

1) Na úvodní stránce jsou maličké náhledy, které jsou datově zbytečně veliké – 18–25 KB.
Může za to naprosto nevhodný formát – 32bitové PNG. Jednak proč PNG, druhak proč s alfou?
Když bys tentýž obrázek uložil jako JPG, výrazně bys uspořil datovou velikost. Schválně porovnej původní PNG s JPG v 90% kvalitě:

Jediný pozorovatelný rozdíl je uspořených téměř 17 KB.

2) Fotky v hlavičce na všech stránkách – opět nevhodný formát; na úvodní stránce je to dokonce téměř půlmegový (505 KB) bumbrdlíček.
3) Fotka v hlavičce je dost vysoká – v nižších rozlišeních (třeba při výšce 600 px u netbooku) po mém soudu nic moc.
4) Citáty Fotím, tedy jsem!, Moje práce mě baví! a Fotografie je pro mne vším! vypadají jako menu a svádějí ke klikání. Obzvlášť když kvůli vysoké hlavičce odroluji a původní menu již není vidět.
5) Galerie – chování náhledů pod myší je na můj vkus dost zběsilé. Nevím, jestli si na to lidi budou chtít zvyknout.
6) „Pacičky“ v ceníku (500,- Kč) jsou špatně – jdou-li po sobě cena a měna, pacičky tam vůbec nepatří. Pacičky lze zapsat pouze v opačném pořadí, totiž Kč 500,–, ale jinak je to 500 Kč.
7) Menu kompletně prostřednictvím javascriptu je zhůvěřilost největší. Properuna proč?
8) Sémantika kódu nic moc. Velmi <div>ný kód, ve kterém postrádám nadpisy.
9) Inline styly dovedené do naprosté zběsilosti.
10) Je dobré, že má každá stránka svůj vlastní <title>, ale z takových titulků netuším, na jakém webu jsem. Doplnil bych třeba takhle:
<title>Fotograf Jakub Hemala</title>

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0