Autor Zpráva
Matts
Profil *
Ahoj, můj první samostatný pokus bez použití css šablony.
Mělo by to být prostě přehledné a použitelné...tak snad...:-)
http://beta.martinpisarik.cz/
kazlik
Profil
+ zajímavý design
- logo je moc velké a Martin Písařík na hoře bych oddělal

Stačí oddělat to jméno a podle mě by to bylo ono :)
mckay
Profil
Matts:
(1) Trochu mi vadí, že si nikde na té stránce, nahoře, nepřečtu v klidu vaše jméno, je nahoře useknuté.
(2) Nefunguje mi odkaz vzkazník.
(3) Chybí klikací logo.

Mimochodem, nebyl tu už tento web na hodnocení? Připadá mi povědomě.
Matts
Profil *
kazlik:
Logo je párové s tím vespod, možná by to šlo oddělat,ale mě to právě přijde fajn :-)
mckay:
Jméno celé je vypsané nad menu.
Odkaz vzkazník zatím není aktivní.
Klikací logo asi dodělám :-)
Web na hodnocení nebyl,ale pořád se na něco ptám, tak asi odtamtud :-)
Díky oboum za milé hodnocení :-)
Smokie
Profil
kazlik:
+ zajímavý design
Tak s tím bych si dovolil nesouhlasit. Není na tom nic hezkého ani zajímavého.

Kromě špatně zvoleného fontu bych měl připomínku k tomu, jak "oficiální" web to je. Sám herec tě požádal aby jsi mu vytovřil stránku? Když už tak "oficiální fanouškovská stránka".
Z mého pohledu se to nepovedlo
Matts
Profil *
Smokie:
Oficiálně oficiální, jsem webmáster amatér, proto se tu ptám, jestli ti to přišlo divné...:-)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Matts:
1) Web nevypadá stejně ve všech prohlížečích.
2) Web má moc velkou hlavičku.
3) V hlavičce má Martin Písařík moc velkou hlavičku. Je nepříliš hezky oříznutá (i když snaha byla) a pořád na mě zírá. Nemáš nějakou lepší fotku?
4) Všechny stránky mají stejný <title>.

Také jsem přemýšlel, do jaké míry je web oficiální, protože jsem v seznamu dabingů našel Podivné dědictví, kde má údajně Písařík dabovat hlavního hrdinu, u kterého si ovšem jasně pamatuji hlas Brabce. Teď jsem ale zjistil, že pro nově vycházející DVD vznikl i nový dabing (a že ten starý dabing je starší než Písařík). Možná by to v té tabulce mohlo být nějak vyjasněno.

Dojmem „oficiality“ na mě web nepůsobí také z toho důvodu, že se na stránce o autorech webu ukrývá nabídka tvorby stránek.
mckay
Profil
Matts:
Cituji sám sebe - napsal jsem to sice neobratně, ale:
(1) Trochu mi vadí, že si nikde na té stránce, nahoře, nepřečtu v klidu vaše jméno, je nahoře useknuté.

Tedy za to, že to není nahoře. Jinak k té poznámce, za milé hodnocení, zapomněl jsem dopsat, že to vypadá dobře.
Matts
Profil *
Chamurappi:
Nevypadá stejně?Pokud myslíš ty rámečky,no,to je fakt...a to menu...to mě taky trápí...
Hlavička je opravdu velká, to jo...ale už ji tak nechám, jinou lepší fotku nemám, i k téhle byl problém se dostat...
S těmi dabingy je to trošku víc složitější...chtělo by to konkrétně probrat s Martinem, to uznávám...


Nezkoušel jste to někdo v IE...6 a 7?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Matts:
Nevypadá stejně?Pokud myslíš ty rámečky,no,to je fakt...
Myslím hlavně to podivné rozjetí v Exploreru 7. Jestli máš jen osmičku (nevím, jak to vypadá v ní), tak tam se můžeš snadno přepnout do režimu sedmičky takovým tím kompatibilním čudlíkem.
Matts
Profil *
Chamurappi:
Wow, tak to jsem netušila, že tam něco takového je...
Už by to mělo být OK, to byl jen div, vedle meníčka, teď je to meníčko roztažené :-)
ivzez
Profil
Web mi bez problémů funguje v Opeře 9.64 a MSiE 6.

Ke vzhledu: jméno bych nepůlila, ale v obou případech bych použila větší část (55 nebo 60% výšky).

Oficiální web mladého herce podle mne není určen jenom fanouškům, ale i potenciálním zadavatelům práce. Za každým hercem je samozřejmě vidět dosavadní práce, ale mluví za něj i to, jak profesionálně nebo amatérsky se prezentuje.

Konkrétně jsem si prošla stránku se životopisem. Prohlédl/a jste si stránku s vypnutými styly? Jak se asi zobrazí bez stylů text umístěný jenom v divu a nečleněný do odstavců? Sémantika neslouží k tomu, aby tvůrcům nějak ztěžovala život, ale k tomu, aby web byl použitelný i bez stylů.

A ještě jedna poznámka: vypnu-li obrázky, není na první pohled zřejmé, na jakou/čí stránku jsem se dostala ("Martin Mejstřík" prostě zmizí).
kazlik
Profil
Matts:
Logo je párové s tím vespod, možná by to šlo oddělat,ale mě to právě přijde fajn :-)
Podle mě je velký rozdíl:

První obrázek zabere necelou polovinu stránky (rozlišení 1280*1024) a druhý jen třetinu.
Petr ZZZ
Profil
Nelíbí se mi, jak je herec vyfocen, a přemýšlím, jak je to možné, vzhledem k tomu, že ho očividně fotil někdo, kdo se focením očividně živí. Na několika místech se herci leskne pleť způsobem podle mě nevhodným; snad následkem špatného nebo žádného nalíčení, pocení nebo příliš tvrdého světla nebo všeho dohromady. Dalším problematickým bodem je směr, ze kterého světlo přichází. Možná mělo vedení světla jaksi odspodu vyvolat atmosféru divadla, tu ale světlé řešení webu úspěšně likviduje, takže ze světelné nálady, pokud vůbec kdy byla přínosná, má herec jen kruhy pod očima.

Hrozivě natažená ruka a hrozivý kukuč nehrají s přívětivým úsměvem, nedělá to konzistentní dojem.

Rozpůlit jméno herce je nápad, ale nemyslím, že to je dobrý nápad. Nahoře mám tendenci rolovat výše a dole zas níže. Kromě toho by myslím měl být obdélník se jménem natažen přes celou šířku stránky.

Rozbalovací menu se rozbaluje za bílý obdélník.

Ty zelené tóny webu by byly hezké, ale buď se nehodí fotka k těm tónům, nebo se nehodí ty tóny k fotce (aby nedošlo k nedorozumnění – barevně se to k sobě hodí, ale ne tím světelným řešením).
Matts
Profil *
ivzez:
Bez vypnutých stylů jsem na to nekoukala, asi máš pravdu, je to i tak nepřehledné, hodím tam místo br rovnou p.
S těmi obrázky máš pravdu, ale podle mě málokdo používá vypnuté obrázky, pokusím se s tím něco udělat
kazlik:
přemýšlím co s tím udělám...bude to tam celé,ale zatím nevím, jaké to bude...
Petr ZZZ:
Co s tou fotkou tedy radíš udělat? jinou nemám a nejspíše ani mít nebudu...Jméno zkusím upravit...budu přemýšlet...:-)
Copak to máš za prohlížeč?
Petr ZZZ
Profil
Matts:

Možná ještě vyzkoušet, jak bude fotka působit na tmavém pozadí. Nebo ji upravit nebo vyměnit. Ale jak říkám, mě ta fotka nějak nesedí. Není ani žertovná, ani sexy, ani portrétní, ani chladná, ani hřejivá, ani hrozivá, je prostě taková jakási jalová a nepodařená. Jsou-li stránky oficiální, měl by být herec schopen dodat vhodnou fotku. Pochopitelně pokud tam on sám chce mít zrovna tu a žádnou jinou, tak s tím asi moc nenaděláš. Ale nejsem zde jediný s výhradami k fotce; myslím udělá dobře, když si nechá poradit. Nechce tam tu fotku nakonec jen kvůli fotografovi a nebrání se třeba jen myšlence, že by ten fotograf taky jednou mohl udělat špatnou fotku? (Bohužel se v příslušné scéně neorientuji; do tohoto vlákna jsem neznal ani herce ani fotografa.) — Koukal jsem na to v IE6.
Matts
Profil *
Petr ZZZ:
Aha, vyměnit ji bohužel nějak nemohu, protože nemám podle mě vhodnější...za všechno můžu já, Martin opravdu za nic nemůže...já si ji našla a domluvila se s fotografem.Doufám a myslím si, že většině, která chodí na stránky ta fotka "vadit" nijak nebude...Třeba časem vymyslím něco lepšího a "hezčího" :-)....ale i tak, děkuji za názor a ukázky :-).
V IE 6 se menu rozbaluje opravdu špatně, musím s tím něco udělat, až skoru už nevím co...
mattyZEM
Profil
Chtělo by to grafika :P

Mě se tento web nelíbí.
ivzez
Profil
Matts:
Je pravda, že to moc lidí nedělá, já obrázky nebo styly vypínám také jenom někde (např. web T-mobile), kde se stránky načítají moc pomalu nebo kde je moc reklam.

Tahle stránka mne tím rozpůleným jménem inspirovala k vyzkoušení - bylo jasné, že jde o obrázek, zajímalo mne, jak to máte vyřešeno.

mattyZEM: a kodéra :P

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0