Autor Zpráva
aviatik
Profil *
Ahoj, moja prva stranka, mam uz skoro 40 a ucenie sa novych veci mi uz tak rychlo nejde :-) Potesi kazdy nazor a rada ako stranku zlepsit.

http://www.aviatik.info/
Budulinek
Profil
První věc, co mě trkla byla menu vpravo. Nevím, přijde mi to jako kdybych si dal myš na levou stranu a přes ruku se snažil něco ovládat (to je jen můj subjektivní pocit). Zvyk je holt železná košile a těžko se ho zbavuje, člověk intuitivně očekává menu v levé části webu nebo pod hlavičkou. Otázka je, jestli má smysl být v tomto duchu "vyjímečný" za cenu ztráty pohodlí uživatele.

Druhá věc je grafické rozvržení stránky, působí to tak nějak nedodělaně. Jednotlivé "články" nejsou graficky nijak zvlášť oddělené a všechno to tak nějak splývá dohromady. Obrázky u upoutávek jsou buď odsazené pod text, nebo na druhé straně na text nalepné. Vypadá to, jako bys teprve ladil CSS.

Dole v patičce je text nalepenej zbytečně na okraje a celkově mi design přijde nic moc...
Taurus
Profil
Není to špatné :-) ale chtělo by to vyladit odsazení a zarovnání a nějak to opticky vytřídit, aby to celkově nesplývalo. Hodila by se klikací hlavička. Ohledně menu napravo - v dnešní době není nejmenší problém.
pavuk
Profil
Na mně působí vysloveně rušivě použití patkovýho písma v počátečních úryvcích článků mezi tím vším bezpatkovým. Možná by pomohlo jenom jeho zmenšení, nevím.
Dále ikonky vedle těch textů bych spíš umístil vedle nadpisu do pravýho rohu, ale to je asi jenom můj hodně subjektivní názor.
Vzhledem k tomu že se jedná o šablonu, není zrovna košer skrývat autora a jeho odkazy...
kelvin
Profil
Budulinek:
Menu vpravo je časté a existují dokonce důvody proč, viz http://www.whitwa.net/weblog/menu-vkladejte-doprava .
kelvin
Profil
Jinak ke stránce - zdají se mi divně umístěné ty fotky zleva od článků a ikonky zprava od článků, pohrál bych si s odsazením a zarovnáním.
david80
Profil *
kelvin:
Menu vpravo je časté a existují dokonce důvody proč
V těch důvodech je napsáno, že si většina lidí odkládá kurzor myši na pravou stranu aby mu nepřekážel, s tím souhlasím, ale právě proto si myslím, že menu na pravé straně se snadno přehlédne. Je taky dokázané, že při čtení slova každý jen přečte první 2 -3 písmena a zbytek slova se mu už automaticky vybaví, takže nepročítá všechny písmenka ve slově, tím se ani na konec textu na pravo ani nemusí dostat očima a tím si ani nevšimne, že je za textem ještě menu.
Z mé skušenosti pravou stranu webu moc nezkoumám a vše důležité hledám nalevo.
kelvin
Profil
david80
Tak jasně, existují různé důvody pro to, nebo tamto, mám weby s menu vpravo, s menu vlevo s menu po obou stranách. Jen nechápu, že to Budulinek řeší jako takový prohřešek. Napadá mě řada webů (myego.cz, plavacek.net, jakpsatweb.cz, pixynergia blog, myego.cz, pooh.cz atd.) s menu vpravo a být to nějaký skutečný problém, tak to jejich autoři řeší.
david80
Profil *
kelvin
Ale všimni si, že u všech těch webů jsou na pravé straně málo důležitá menu, jako třeba nejčtenější články, nejvyhledávanější odkazy, odkazy na jiné stránky, ankety, reklamy, ... hlavní menu je buď v levo nebo nahoře v horizontální liště, ale to by bylo spíš na nové téma.
Dandys2012
Profil *
Dělam taky stránky o lítání. Jestli budeš souhlasit, můžeme si vyměnit odkazy.
Ještě to neni hotový, ale mrkni na http://aeropeople.cz

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0