Autor Zpráva
vynalezce
Profil
Prosím o kritiku návrhu http://vynalezcesw.wz.cz/verze1/
Icedog
Profil
1.) Postrádám klikací logo
2.) Hover efekt v menu mi přijde nevýraznej
3.) Co patička?
4.) Web mě uspává, chtělo by ho trošku oživit, barevně je příliš tmavě lazen na můj vkus
5.) Co se týče kódu: Proč nemáš css kod v externim souboru?
6.) Menu tvořené přes tabulku se mi nezdá jako dobré řešení od toho je tag třeba menu nebo vyřešit menu pomoci css layoutu
vynalezce
Profil
Upraveno.


Icedog:
1.)Upraveno.
2.)Co tenhle?
3.)O tom ještě popřemýšlím.
4.)Mrknu na to.
5.)Protože to je vývojová verze a takhle to mám hned po ruce. Potom to samozřejmě bude v externím souboru.
ivzez
Profil
Písmo v menu je příliš velké - některé položky se zalamují do 2 řádků. Zmenším-li písmo (80%), vypadá menu dobře, ale ostatní text je příliš malý- Text bych trochu odsadila od okrajů.
mckay
Profil
vynalezce:
Moc se mi nelíbí to podtržení v hlavičce. Design mi přijde takový dost jednoduchý. Pár Obrázků a zbytek obarvenej text. S tou velikostí, kterou tam máš bych doporučil nějaký bezpatkový font - nejlépe třeba arial. To podtržení jako označení hover u menu je divné. Změnil bych celé pozadí.
vynalezce
Profil
ivzez:
Jaké máš rozlišení?
david80
Profil *
Nejsem profík, píšu sem spíš jako uživatel internetu a mě by se rozhodně strašně špatně četl text v řádku, který je přes celý monitor a ještě patkové písmo, asi bych se v tom za chvilku ztratil a radši zavřel.
Doporučil bych zkrátit řádky, jiné písmo - bezpatkové a možná ještě změnit barvu písma v odstavcích - nadpisy nevadí.
Na černé pozadí skus třeba bílou, nebo lehce našedlou barvu.
ivzez
Profil
vynalezce:
stejné jako cca 90% uživatelů internetu: 1024x768.
Prohlížeč byl Opera 9.64.
vynalezce
Profil
ivzez:
IMHO to bude operou, dneska sem to testoval na 1024x768 pod IE a ničeho jsem si nevšiml.
Bubák
Profil
Dovolím si tvrdit, že to nebude Operou.
ivzez
Profil
vynalezce:
věříte-li vážně tomu, že chybné zobrazení webu v Opeře není chybou kodéra ale Opery, bylo by možná rozumné se zamyslet nad tím, jak to s webdesignem míníte.
Bubák
Profil
ivzez:
Pokud se tak stalo v Opeře, napadají mě dvě možnosti:
• boční panel
• nemáš (aspoň jako výchozí v Opeře) Times New Roman, ale máš třeba "linuxový" DejaVu Sans

vynalezce:
Nepodtrhávej nic, co není odkazem. Pokud chceš podtrhnout třeba nadpis, tak ho nepodtrávej.
ivzez
Profil
Bubák:
Boční panel nepoužívám. Patkové písmo - Georgia, bezpatkové - Tahoma, velikost písma - 16. Jako výchozí mám nastavenu Tahomu.

Nebude to spíš "definicí písma"? Vynálezce SW písmo nedefinuje, pouze v menu se pokusil nastavit velikost. (Screenshot stránky v Opeře - měřítko: 1:1)
.menu a{
font-size:25;
color:#3699d2;
text-decoration:none;
}
Bubák
Profil
ivzez:
Nebude to spíš "definicí písma"?
Z části ano, vynalezce žádné písmo nedekraruje, nechává to na nastavení prohlížeče, a ty máš písma nastavená jinak, než je obvyklé. "Lnuxový" DejaVu Sans jsem zmínil proto, že ho mám v Linuxu jako výchozí, jak v Opeře, tak ve Firefoxu. Ale spoléhat se na to, jaké má kdo písma, a třebas jsou i takoví, co ani zpravidla deklarovaná písma nemají, protože používají jiný OS, než MS Windows, je chyba.

Krom toho vynalezce vůbec nepočítá s tím, že by si někdo písmo zvětšil, pak se menu zase rozpadne.
ivzez
Profil
Bubák:
Já jsem si ale písmo nezvětšila, "16" je výchozí velikost.

Myslím si, že alespoň rodinu a základní velikost by deklarovat měl. V té jeho definici se mi nezdá "25" bez jednotky - nemůže to dělat v některých prohlížečích problémy?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0