« 1 2
Autor Zpráva
HomerJay
Profil
blizzboz: Poznáš Wikipediu?
blizzboz
Profil
shaggy
a aký prístup by mal zvoliť ? Toto neni programovanie ale copy paste prepisovanie veď píše 5x za sebou ten istý kód. čo to má s programovaním?
ak bude chcieť urobiť v aplikácii len malú zmenu, bude musieť prepísať kód na 10tich miestach pričom si už ani nebude pamatať kde všade to má urobiť. OOP je základ (aj pre začiatočníkov) OOP je určite jednoduchšie a prehladnejšie, ako volať funkciu s 10timi parametrami alebo spraviť takýto zlepenec globálnych premenných a podmienok.

keby použil nejaký framework a databázu tak má celý uploadovací "systém" hotový za 10 minút
HomerJay
Profil
blizzboz: Hlavne by si si mohol uvedomiť, že nie každý je taký frajer ako ty. V PHP sa toľko nevyznám, no hovorím že bez znalosti PAWN by som nedokázal ANI toto.
Inak, 5x za sebou ten istý kód, dobre, nie je to "profícke", ale funguje to, nie? Tak aký máš problém? Nerozumiem...
Kcko
Profil
HomerJay:
Nenechavej si tu nic zkritizovat, kdyz kritiku a dobre minene rady neumis prijmout.
HomerJay
Profil
Kcko: Skús si prečítať moje odpovede, pán Najlepšísnažiacisauraziťmatrápnounarážkouabyvyzeraloakonajlepší (robím si srandu :D). Píšem v nich, že ďakujem za rady, niektoré určite využijem, no naozaj mi netreba radu na niečo, čo funguje (používať SQL? takto to funguje. OOP? načo, keď mi všetko funguje..?).
Taurus
Profil
HomerJay:

Jen k názoru, že když něco funguje, není třeba to řešit - ČR jako stát taky funguje, ale je tu neskutečný bordel, který by se měl uklidit. Takže tento druh kritiky by měl být chápan podobně. Pro tvůj budoucí růst v oboru.
HomerJay
Profil
Taurus
Povedal si to síce pekne, ale v tomto prípade to až také strašné nie je. Niektoré veci URČITE (postupom času) vylepším, zmením, teraz však nie :)
blizzboz
Profil
HomerJay:
ja ti práve držím palce aby bol raz z teba dobý programátor mne sa to ako celok páči ale ten PHP kód vyzerá otrasne, a takých "programátorov" ktorí vypúšťajú podobný kód je medzi PHPčkarmi dosť. a mne to vadí

ja teraz pracujem na jednom systéme ktorý bol celý napísaný strašne prasácky iným programátorom, ja som tam mal do toho systému len doplniť pár funkcií, nakoniec celý ten systém prepisujem lebo v tom pôvodnom kóde sa vyzná asi len jeho autor.

a preto ti píšem v čom konkrétne sa treba zdokonalovať, keby si programoval 2 mesiace v C# alebo jave aplikácie pre desktop tak sa OOP naučíš veľmi rýchlo pretože tie jazyky ťa nútia myslieť objektovo.
HomerJay
Profil
blizzboz:
Stále som to tvoje OOP nepochopil. Chápem že ti vadí bordel v kóde, u mňa je to rovnako, ale keď niekto robí niečo narýchlo, také veci mu ani veľmi nevadia. Kým som robil v PAWN, snažil som sa o najväčší poriadok, všetky kódy zarovnané asi takto (vymyslené narýchlo, nepozerať obsah).

public NeviemCo(pid, colorid, trapasid) 
{
    for(new i;i<500;i++)
    {
        if(IsImaginarnyKodOn == true) { NeviemCo(i, color_red, trapas2); }
        else { IsImaginarnyKodOn = true; }
    }
    return 1;
}



jednoducho to vyzeralo "pekne", prehľadne. Tiež sa snažím v HTML mať poriadok, zarovnávam, no v PHP to nejako nepotrebujem...
« 1 2

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0