Autor Zpráva
Chuck
Profil
Zdravím,
zajímá mě váš názor na nové stránky našeho skautského střediska.
http://skaut-slapanice.cz/
muco
Profil *
Podla mojho nazoru by si mohol zmenit farbu pisma tu zltu lebo priliz bije do oci. Inac neviem co by sa este dalo na to povedat, bud cele prerobit, alebo aspon toto :-).
imploder
Profil
Chuck:
Celkově mi to připadá dobré, nedostatky asi takové:
1) flashová galerie - flash není nutný a mně ve FF 3.5 ve Fedoře se to seká; když kliknu v té galerii na fotku, nic se nestane, musím kliknout přímo na odkaz
2) odstavce jsou dost na husto, trochu víc mezer by to chtělo - pro zpřehlednění
pavuk
Profil
Podle mně celkem povedený stránky, jenom několi postřehů:
- na stránkách používáš celkem 5! různých barev písma, spíš než k přehlednosti to svádí mysl k roztříštěnosti, působí to "rozskákaně"
- některý odkazy jsou modrý, některý žlutý, sladil bych odkazy pod jednu barvu
- zvážil bych preload :hover obrázků, při prvním příchodu na stránky působí problikávání dost rušivě
- asi bych pod jednotlivý sekce dal buď o něco kontrastnější pozadí, teď se to černý na černým docela ztrácí a není přesně patrný co ještě pokračuje a co je další, nebo bych je odlišil nevýrazným rámečkem
- pozadí u "proměnlivých zajímavostí" v pravým horním rohu a textu "historický ples" u fotky vypadá jako nedodělaný, zřejmě má simulovat perspektivu, ale vypadá to nějak násilně, nedodělaně (historický ples" nemá jako jedinej odkaz podtržení)
- ve fotogaleriích mi chybí tlačítko "Zavřít", sice je tam pro zavření "Esc", ale zavírací křížek je zvykem, a jak víme, zvyk je drátěný tílko (lightbox ho standartně obsahuje)
- písmo nejde díky tvrdýmu nastavení 14px v css zvětšit, a to je špatný
Jinak dobrý, i jsem si početl :-)
Plaváček
Profil
Chuck:

Bezvadně jsem si početl:

Není možné zobrazit naše stránky z vašeho prohlížeče.

Používáte internetový prohlížeč Microsoft Internet Explorer 6 nebo starší.

Bohužel, tento prohlížeč je již zastaralý a webové stránky zobrazuje špatně. Nepodporuje také možnosti, které jsou již v dnešní době zcela běžné a naše stránky v něm nefungují.

Pro zobrazení tohoto webu aktualizujte svůj Explorer na vyšší verzi (7 nebo 8), nebo raději začněte používat jiný webový prohlížeč.
Vřele Vám doporučujeme používání např. prohlížeče Firefox, který si rozumí jak s vaším počítačem, tak s naším webem. A také s vámi. Jedná se o velmi rozšířený, oblíbený a funkční program. Chcete-li si jej stáhnout, stačí kliknout na tento obdélník:


Jsem to ale nezbeda, měl bych se nad sebou zamyslet.

P.S. prošel jsem si zběžně web ve Firefoxu a nenašel jsem tam žádné konstrukce, které by IE 6 nezvládnul. Ale budiž, váš web je zřejmě určen spíše uzavřené komunitě a náhodné návštěvníky nepotřebuje.
Chuck
Profil
imploder:
Na odstavce se ještě kouknu...

pavuk:
Jedna barva je základní, další pro odkazy, další pro nadpisy. Pak je tam šedá pro věci, které jsou méně důležité, jako nějaké popisky.
Co se týče té světle žluté... Je přidělena všem tagům <b>. Poůvodně to tak nebylo, avšak tučné věci nebyly takřka vůbec výraznější než okolní text, proto jsem se rozhodl přistoupit k takovému řešení.
Ty žluté odkazy na úvodní stránce v "Nejnovější zápisy v kronice" změním na modré.
Preload použiji, díky za tip.
S rozdělením prvků na úvodní stránce se ještě pokusím něco udělat.
Pozadí, o kterém mluvíš, ani nemá simulovat perspektivu, je to spíš jen takový útržek.
U mě nápis "historický ples" podtržení má, můžu se zeptat, jaký používáš prohlížeč?
Lightbox taky zkusím opravit.

Plaváček:
Toto je dočasné řešení. Až bude fungovat IE Tester, pokusím se udělat vše pro to, abych stránky odladil i pro IE 6 a tuto bariéru samozřejmě odstraním.
Petr ZZZ
Profil
Chuck:
webové stránky zobrazuje špatně

To je samozřejmě jen poloviční pravda. Když už, tak špatně zobrazuje stránky špatně napsané.
pavuk
Profil
Chuck:
FF 3.5.7

Jedna barva je základní, další pro odkazy, další pro nadpisy. Pak je tam šedá pro věci, které jsou méně důležité, jako nějaké popisky.
Nic to ale nemění na dojmu roztříštěnosti - samozřejmě mým subjektivním pohledem
Chuck
Profil
pavuk:
Ve FF 3.5.5 na Ubuntu to podtržené mám, ještě se na to podívám.

Jinak, nepopírám, že to to roztříštěně působí, no, avšak zatím to tak asi nechám...
pavuk
Profil
Zapoměl jsem ještě na jednu věc, a sice na stránku z odkazu "Skauting", která má naprosto odlišný menu od všech ostatních stránek. Možná je to záměr, ale podle mě to trochu narušuje kompaktnost stránek jako celku
pek
Profil
Pěkná stránka. Dávám palec nahoru :^)

Jen pár technických drobností.
- V hlavičce je neplatný odkaz na: http://skaut-slapanice.cz/system/js/list.js
- Odkazy v menu jsou bez textu, vytvořené přes styl. To stránku zbytečně znepřístupní pro vyhledávače a hlavně uživatele s vypnutými styly.
- Opravdu musí být na stránce pro skauty reklama na Poker Texas Holdem, svitici pradlo a diplomky za babku?
Chuck
Profil
pavuk:
Zapoměl jsem ještě na jednu věc, a sice na stránku z odkazu "Skauting", která má naprosto odlišný menu od všech ostatních stránek. Možná je to záměr, ale podle mě to trochu narušuje kompaktnost stránek jako celku
Bylo třeba tuto sekci rozdělit na více částí a toto mi připadalo jako asi nejlepší řešení.

pek:
- Neplatný odkaz oddělám, je to pozůstatek původního záměru, který jsem nakonec přehodnotil.
- Text do menu dám.
- Bohužel, jedná se o reklamu provozovatele (jde o free hosting Endora). Zkusím se zeptat, zda-li by to nešlo změnit.

Děkuji za hodnocení.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0