Autor Zpráva
Atlatnis
Profil *
Konečně jsem je trochu dodělala, tak mrkněte na to a kritizujte. Všechny názory uvítám. Díky www.jenisovice.cz
flying gentleman
Profil
Kod hodnotit nebudu, je to frontpage, ale prosím tě, okamžitě zruš jezdící blikající text, horší kombinace totiž už snad ani neexistuje!
jinak nevim, nemam na tom co hodnotit:(
Falco
Profil
Nepodtrávej nadpisy.
dis
Profil
- jezdící text opravdu není vhodným doplňkem moderních stránek, ten tvůj navíc skutečně ve firefoxu bliká.
- zapracuj na tom, aby tam nebyl vodorovný posuvník
- podtrhávej jenom odkazy, nepodtrhávej nic co odkazem není
- u odkazů, které vedou na jiný soubor, než je webová stránka, by mělo být uvedeno, na jaký soubor vedou; u některých to je (PDF), někde ne. Nejlépe by bylo uvést i velikost souboru na který odkazuješ.
- neotvírej odkazy do nových oken bez upozornění; u stránek, které navíc vedou na stejný web, je to už úplně zbytečné
- možná by mohly být všechny stránky stejně široké - někde jsou úzké, někde jsou na dva sloupce, někde je text roztažený na celou šířku
(prohlíženo ve Firefoxu)
Petra z Votic
Profil
Optimalizuj stránky nejen pro IE.
Mistr
Profil
S poznámkou o šířce souhlasím. Tedy já souhlasím se vším, co mí kolegové napsali, ovšem na toto bych rád zvlášť upozornil. Na některých stránkách máš text "uzounký" v šířce loga (například http://www.jenisovice.cz/), jinde (například http://www.jenisovice.cz/turistika.htm) je text až kdovíjak dlouhatánský. Dej všemu stejnou šířku. V tomto případě bude, myslím, nejlepší i nejhezčí zvolit šířku horního loga

A navíc mi chybí klikací (horní) logo. Vím, namítneš, že prvním odkazem je právě odkaz na vstupní stránku, ovšem návštěvník webu nemá čast studovat, kam který odkaz vede. Je navyklý, že když klepne na logo, dostane se okamžitě na vstupní (hlavní) stránku. Zauvažuj nad tím.

Doporučil bych Ti, abys nastudoval Jak psát web. Programem FrontPage skutečně jdou dělat webové stránky. Ta Tvá je toho příkladem, ovšem lezou z toho hrozivé stvůry a nestvůry. Kód je děsivě komplikovaný, mnohonásobně delší, zabírá tedy větší objem a déle se tudíž stahuje.

O takových "detailech" typu, že se mezi tečkou a dalším slovem, resp. písmenem dělá mezera, se již ani nezmiňuji. Například věta ze Tvého webu:

Je položena ve výšce 380 m. n. m., nejníže položenou částí je Červený Dvůr (318 m.n.m.). První výškový údaj je v pořádku, ovšem druhý je zapsaný špatně. Samozřejmě by se dalo polemizovat s tou tečkou za prvním "m", ale do toho už zde nebudu zabředávat.

Dvojtečky se řídí stejným pravidlem, jaké jsem před chvílí popsal.
Trix
Profil
Podčiarkuj iba nadpisy ostatné zvýrazni inak (farbou, hrúbkou...)
Bez obrázkov sa človek ďaleko nedostane, definuj atribut title v každom tagu <a> < a href="drevo.htm" title="drevo"> to isté pre img s tým rozdielom že tam patrí alt
<img src="pic.gif" alt="oko" >
Toto Motto: "Rozvíjením samostatnosti a tvořivosti dítěte přirozenou cestou pokládat základy celoživotního vzdělávání. Spokojené dítě ve společnosti." Proste mu nejak nerozumiem :-/

V IE to mám rozbité odkazy, zasahujú do vrchného obrázku.
V FF zas ten vrchný obrázok vôbec nevidím.
V sekcii Kultura sa prvé dva odkazy otvárajú na novej stránke.
To menu by som zvolil iné a do kódu radšej nepozerám.
...
S pozdravom TRIX
Kráťa
Profil
Já bych vyhodil jezdící text a když je to celé uzavřené v určitém rozměru, co to dát na střed? Nebo, to bych udělal asi já, co ten určitý rozměr vyhodit, dát logo na střed a ostatní nechat, ať se roztáhne podle monitoru?
atlantis
Profil *
všem díky za připomínky.

Pro Mistr:
1. o těch tečkách vím, jen jsem si toho prostě nevšimla - díky za upozornění
2. vím, že FP není ideální, ale pro mě laika je to odrazový můstek
3. problém s šířkou - ten řeším pořád - můžeš mi tedy nějak poradit jak dát všemu stejnou šířku? To mám veškerý text uzavřít do tabulek?

Díky
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0