Autor Zpráva
ivank_net
Profil
Ahoj,

chtěl bych od vás kriticky zhodnotit můj web - www.ivank.net
Jde mi hlavně o obsah a jeho strukturu - přehlednost. Představte si, že chcete flash hru nebo aplikaci, je na mém webu vše srozumitelné a přehledné? Co je tam zbytečné? Případně, co by bylo dobré tam doplnit?

Vůbec nikde se nezmiňuji o cenách (a tak se musí zákazník ptát mailem na konkrétní věc), bylo by dobré napsat orientační ceny?

Prosím fakt kritiku - vypište každou mouchu, předem díky!
Ivan(K.net) :-)
Dranel
Profil
ivank_net:
1. Nelíbí se mi provedení hlavičky, ale to je asi subjektivní. Osobně nemám rád takovéto natáčení a mnohem radši bych uvítal nějaký hezký minimalistický flash, který se občas mírně pohne (vánek odnese list ze stromu). Víc jsem ten web nezkoumal, protože teď řeším svůj :P
2. Pokud nemáš orientační ceny za jednotlivé služby (za ty nejčastěji žádané), zveřejni alespoň hodinovou sazbu. Zákazník, který hledá službu a nenalezne její cenu se zpravidla obrátí a jde pryč - je pro něj jendodušší si to najít jinde než ti psát a čekat na odpověď.
pavuk
Profil
Až na tu šílenou hlavičku je to fajn, žádný pasti na vejry a cukrbliky, jednoduchý, přehledný. Ale ta hlavička a ty odkazy mně vysloveně vytáčí, ani ne tak ta jejich animace, to bych ještě skousl, ale to že po zvýraznění jednoho odkazu jsou ostatní rozmazaný a nevím co na nich je. To mě úplně odradilo, ruší mě to, vadí mi to, proto jsem ani nenavštívil jednotlivý sekce... což je samozřejmě silně subjektivní názor
ivank_net
Profil
Díky,
trochu jsem to poopravil, odstranil rozostření a updatoval pro FP10 (flash s obrázkem teď zabírá 13 kB - předtím 110 kB, pokud se nic neděje tak menu "nežere" CPU - předtím to bralo tak 30%).

Nemám tam zbytečně moc informací? Také mě napadlo, jestli občas nepoužívám moc složité termíny, viz "online komunikace", "desktopovými".

a ještě jednou díky za komentáře, je to pro mě snad jediná možnost, jak zjistit názory ostatních lidí na můj web.
Kacko
Profil
ivank_net:
Osobne si myslim, ze pokud nekdo hleda flash programatora, tak asi nepotrebuje vysvetlovat co to flash je. Ceny bych nezobrazoval, menil bych je dle obratu zakaznika;)
Dranel
Profil
ivank_net:
3. Celý ten pravý sloupeček bych vyhodil. Přínos pro návštěvníka (zákazníka) nulový. Jestli potřebuješ ukázat, že dokážeš udělat takové otáčecí kostičky, ukaž to jinak - na něčem, co mě bude zajímat. Tohle mě akorát ruší.
4. Co takhle nastavit ve faviconu tu černou průhlednou?
5. Proč je jiné zobrazení referencí Co jsem vytvořil a Moje práce?
ivank_net
Profil
Dranel, Kacko

Dal jsem tam pouze orientační ceny. Ten popis - co je flash - je jen pro naznačení co vše v tom jde dělat, někteří lidi o tom nemají přehled.
Také jsem vytvořil průhlednou faviconu. Pročistil jsem pravý panel. Ty "kostičky" - je to ozdoba + dostanu pár lidí na svůj další web s tapetami. Bez toho mi to přijde takové suché.

Jinak - na hlavní stránce jsou moje poslední projekty. V "moje práce" jsou věci staré rok a víc, co jsem dělal jen tak sám pro sebe. Ten název je dost zavádějící.

Jak lépe bych to mohl pojmenovat (zároveň stručně)? "Nekomerční projekty" - "Samostatná práce" - "Starší díla" .... ??? Možná by se hodilo pozměnit strukturu.
Dranel
Profil
ivank_net:
Ten popis - co je flash - je jen pro naznačení co vše v tom jde dělat, někteří lidi o tom nemají přehled.
Lidé, kteří o tom nemají přehled, nebudou tvůj web hledat. Nebo... záleží na tom, jestli ten web propaguješ jako portfolio prací a nabídku služeb, či jako osobní stránku se základními informacemi o tobě...

Ty "kostičky" - je to ozdoba + dostanu pár lidí na svůj další web s tapetami. Bez toho mi to přijde takové suché.
No vidíš, já si ani nevšiml, že tam odkaz na nějaký další web je. Proč? Protože mou pozornost stále poutají ony samostatně se pohybující kostičky... Přeber si to ;-)

Jinak - na hlavní stránce jsou moje poslední projekty. V "moje práce" jsou věci staré rok a víc, co jsem dělal jen tak sám pro sebe. Ten název je dost zavádějící.
Měl jsem spíše na mysli grafické zpracování. Na úvodní stránce jsou to náhledy těsně u sebe, v té podstránce jsou graficky vyšperkované i s popiskem. Osobně bych to sjednotil na nějakou zlatou střední cestu. Jinak si myslím, že dávat do svého portfolia to, cos dělal sám pro sebe, je přinejmenším amatérské. Ale můžu se mýlit.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0