Autor Zpráva
Corwin
Dobrý večer přeji,

poprosil bych vás o názor na nový kabát pro svůj blog. Raději upozorním, že nejsem grafik a vzhled, který uvidíte jsem nějak složil z podkladů, jenž jsem našel na disku... Budu ovšem rád za každý názor týkající se jak vzhledu, tak přístupnosti, přehlednosti i kódu.

Předem děkuji za odpovědi.

mike.treba.cz
Miloš
(1) V článcích jsou <h2> přesně uprostřed mezi předchozím a následujícím článkem. Pro přehlednost by měly být blíž k následujícímu (neboli svému příslušnému) článku.
(2) Tyto nadpisy mimo IE8 (a možná IE7, který nemám, ale ne v IE6) není možné označit myší a kopírovat – chtěl jsem text jednoho z nich zkopírovat sem a nešlo to. – Aha, tak když vypnu javascrit, texty možné označit je. Proč tam ten javascript máš? K čemu je to dobré?
(3) Jsi otoman? „SEO není o validním kódu.“ – jistě, že seo nemá s validitou nic společného, ale seo není o. Ty jsi o? O čem jsi?
(4)Tento web i veškeré informace na něm jsou chráněné proti špionáži CIA, ztrátě soukromí na sociálních sítích typu Facebook a sběru citlivých dat společností Google.“ – jak se to dělá?
Corwin
Miloš :

1) Děkuji, věcná připomínka.
2) Máš pravdu, nelze, jelikož jsou nadpisy vykreslené Cufónem (Aby to bylo pěkné). Zatím to nevidím jako fatální chybu, ale možná to v budoucnu řešit budu.
3) Stylistiku stále piluji, jak by jsi to tedy napsal správně? každopádně by ses divil, kolik lidí si myslí, že to tak je. Tento článek je má vyvést z omylu - nic víc, nic míň.
4) Velice snadno. To, co nechci, tam prostě nemám. Doufám, že jsi pochopil nadsázku tohoto krátkého textíku a nebudeme to zde zbytečně pitvat :)

Každopádně díky za reakci.
Miloš
(2) A co tam je za tak neodolatelný font, který nejde nahradit něčím obvyklejším? Kdybys tam nechal Trebuchet, který (od oka odhaduji) máš v textu, bude to po mém soudu vypadat takřka stejně.
(3) Otomování prostě nesnáším; výborně o něm píše Just ve svém 1. dílu Slovníku floskulí. Nadpis bych formuloval třeba „SEO nespočívá ve validním kódu“, nebo „Validita kvůli SEO? Pověra!“ a podobně.
(4) Nadsázku jsem pochopil až na konci stránky:
Sdílej na Facebooku   Záložkuj na Googlu   Nabonzuj CIA
Kacko
Porad nechapu proc si nedate s designem vic prace. Programujete to x dni, ale design splacate za par hodin. Tohle bych tipnul na Illustrator a cca 20minut az 2h prace. Pritom design to z vetsi casti prodava.
Miloš
Kacko:
Ale on to Corwin píše: „Raději upozorním, že nejsem grafik a vzhled, který uvidíte jsem nějak složil z podkladů, jenž jsem našel na disku...“.
Když někdo není gafik, těžko si dá s designem větší práci. Třeba já taky nejsem grafik a i kdybych u toho seděl týden nebo půl roku, i kdybych nad grafikou jednoho webu seděl deset let, nikdy neudělám ani takovou, která by se té Corwinově jenom blížila.
Corwin
Miloš :

2) bez Cufónu takového vykreslení nedosáhl :)
3) díky za návrh, zní to vskutku lépe.

Kacko :

Vysvětlení je jednoduché - programovat umím, kreslit neumím :) Být to ziskový web, tak si samozřejmě grafiku zaplatím.
Kacko
Kk a co se naucit kreslit? Umet v Illustratoru je obtiznostne na urovni HTML. Clovek nemusi mit nadani, spousta veci se da naucit.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: