Autor Zpráva
ari100x
Profil
Web určený pro kritiku - http://www.receptar.net

Každá kritka pomáhá zlepšit. Můžete kritizovat, co do nás vejde. Díky. Studio flash-design.cz
Chamurappi
Profil
Reaguji na ari100xe:
Můžete kritizovat, co do nás vejde.
Děkuji za svolení, ale jelikož nevím, co, kudy a proč do vás vchází, zkritizuji raději web :-)

Na první pohled vypadá pěkně. Ale na druhý…
01) Přeblikávání obrázku v hlavičce mi připadá rušivé. Ten efekt není lineární, nebo se mi to jen zdá?
02) Nelíbí se mi stín domečku, který je v logu. Domeček ve faviconě je hezčí.
03) Levé menu vypadá podivně. Obrázky jsou floatované doleva (atributem align="left", proč ne pomocí CSS?), takže u podmenu překrývají šipečku a vedle nich je mezera, což nevypadá hezky, zatímco u položek v první úrovni jsou nalepené na text.
04) Stránka je šíleně velká, Firebug ukazuje 1,8 MB. Z toho 313 kB zabírají skripty, které na chvíli zastaví načítání, jelikož jsou v <head> (předpokládám, že bezdůvodně). Proč se načítají obrázky pro tu rušivou hlavičku (minimálně komprimované JPEGy) dříve, než jsou potřeba?
05) <meta> značka s kódováním, pokud tam k něčemu je (spíš není), by měla být někde před potenciálně rozhozenými texty, tedy nikoliv 9 kB od začátku kódu. Samo o sobě je docela nenormální mít desetikilový <head>.
06) V Exploreru 7 nejsou texty na měnících se obrázcích v hlavičce vyhlazené ClearTypem.
07) V Explorerech 6 a 7 není na odkazech v horním menu správný kurzor.
08) V Exploreru 6 se ukazují nad hlavičkou nějaké anglické bláboly, zřejmě prohlížečový spam. Jinak stránka vypadá až na pár drobností bezchybně.
09) Písmo používá jednotky „px“, takže nejde v Exploreru zvětšit.
10) Ve všech prohlížečích se zobrazuje vodorovný posuvník, při jakémkoliv rozlišení. Může za to <div id="ja-pathway">, který má stoprocentní šířku, k níž se přičítá dvacetipixelový padding.
11) V Explorerech se ti rozpadá vepřové maso, protože strkáš kus layoutu do <span>u začínajícího za textem „Strana 1 z 2“. Ostatní prohlížeče tuto hrubku přehlížejí.
12) V pravém doporučujícím bloku se ukazuje u receptů další text při najetí myší — pokud je na dva řádky, je v Mozille a Exploreru vidět z dolního řádku jen kus. Má nějaký smysl, že vyjíždí až při najetí? Proč není vidět pořád a celý?
13) Proč odkazují „Nejnovější články“ na http://vinaora.com/joomla/vinaora-visitors-counter.html? Proč tento odkaz není uzavřený? Viděl jsi, co to udělá v Exploreru 8? Velký klikatelný průvan.
14) V Opeře se v horní části <div>u obalujícího obsahovou část ukazuje obrázek patřící do spodní části. Řekl bych, že tento obrázek patří pod <div id="ja-botsl">, přestože se v ostatních prohlížečích ukazuje nad ním.
15) Odkazy v obsahové části nejsou podtržené.
16) Nelíbí se mi, že je vypnutý outline na odkazech při ovládání stránky pomocí klávesnice. Změna barvy je nedostatečná.
17) Vypnu-li si JavaScript, vidím na místě, kde se původně měnily obrázky, zbytečné prázdné místo. Mohl by tam být alespoň jeden neměnící se obrázek. Nebo zruš tu mezeru.
18) S vypnutými obrázky také moc nepočítáš. Proč děláš jednobarevné podbarvení nadpisů postranních bloků pomocí obrázků?
19) Obrázky mají nesmyslné alty. Texty „recepty“, „bezmasa-jidla“, „recepty-z-masa“ vyjadřují význam této ikonky?
20)Vaše IP“ — k čemu mi tato informace je?
21) Proč nejsou texty „Mobile Version“, „Powered by“ a „Produced by“ přeložené do češtiny?
22)Jak zabít mouchu rukama na 100%?“ — na stoprocentně? Pokud na sto procent, měla by být před symbolem procent mezera.
23) V hlavičce se na měnícím obrázku zjevují odkazy na kategorie (např. „Dietní a chutné saláty“) a vedle nich dva ukázkové recepty (např. „Salát Caesar“). Očekával bych, že když kliknu na ten konkrétní recept, dostanu se na recept a ne na dotyčnou kategorii.
24) Recepty mi připadají nepřehledné, seznamy surovin jsou poskládané z <div>ů (=> nemají odrážky), podnadpisy jsou dělané tučným písmem v odstavci (proč ne pomocí nadpisů?), postupy jsou popsané dlouhými odstavci.
25) Není zvláštní, že jsou v bezmasých jídlech další bezmasá jídla?

Mám-li to shrnout: web Receptář.net je smíchaný z průměrně dobrých surovin (cizí redakční systém, cizí šablona, cizí JavaScripty, cizí kniha návštěv), ale veškerá vlastní tvorba je po technické stránce nedotažená.
lopik
Profil
Chamurappi:
gratulujem zhodnotene naozaj stopercentne ;)
maxiorel
Profil
Pánové z receptar.net (pokud je ten příspěvek skutečně od nich) asi nesnesou kritiku. Viz minikauza na mém maxiorlovi (vkládám schválně bez odkazu, chci upozornit, ne získat zpětný link): maxiorel.cz/receptar-recepty-navody-pro-dum-zahradu#comment-5059. Docela by mne zajímalo, zda jejich příspěvek sem byl vložený ze stejné IP adresy.

Aktualizováno: příspěvek jsem po telefonátu pana majitele receptare na webu odpublikoval...
Chamurappi
Profil
Reaguji na maxiorla:
chci upozornit, ne získat zpětný link
Vkládej klikatelné odkazy. Jestli je odkaz nevhodný, neodkazuj vůbec. Z pohledu vyhledávačů je fuk, jak je sem vložíš.

Nepostřehl jsem, o co v tvé maxiorlové minikauze šlo, ale moc mě nenadchlo, že ari100x naprosto ignoruje mé zdejší připomínky. Aspoň, že lopik si je přečetl, snad ho k něčemu inspirují :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0