21. září bude sraz! Od 18.00 v restauraci Tradice v Praze u Anděla
Autor Zpráva
Tomas657
Profil *
Dobrý den,

prosím o zhodnocení webu http://www.recko-pruvodce.cz/ .
Co byste vylepšili?

Děkuji a přeji hezký den.
aduben
Profil *
to rollování zruš.Proč máš uplně jiný stránky na zprávy?
Působí to chaoticky..... Která je hlavní?
kelvin
Tomas657:
Co dát odkaz na zdroj ke každé zprávě? Jsou postahované z různých zpravodajských webů, dle mého je to takto na hranici krádeže.
Petr ZZZ
1. Dal bych písmo v em místo v px, aby šlo v IE zvětšit.

2. „Kréta je také známa pláží, přivrácenou na Afriku s "dírami do stěny",...
To je hezké, ale kde ta pláž je? Všeobecně bych uvítal konkrétnější informace. Zcela zbytečné jsou i fráze s takřka nulovou informační hodnotou jako např.:
Hlavní město Iraklion je velice krásné, s mnoha obchody. Také tu je ještě mnoho dalších měst...

3. Video z Knossos je po technické stránce pod jakoukoli kritiku, ale musím připustit, že tím, jak je dlouhé, tak má určitou informační hodnotu.

4. Video z Rhodosu sestává pouze z fotografií, které se prolínají velmi nešikovně: Prolínání trvá dlouho a sotva je snímek vidět celý, už se prolíná další, takže se ani na jeden není možno kloudně podívat.

5. Občas se najde překlep i sem tam nějaká hrubka.

6. Nenašel jsem informace o provozovateli.

7. Web je velmi obsáhlý a myslím, že i přes početné nedostatky si ho dám do oblíbených. Budu ovšem rád, když na něm ještě zapracuješ. Otázku autorských práv bys ovšem podceňovat neměl. Pokud to, jak se domnívá kelvin, opravdu nemáš ošetřené, měl bys to řešit.
Tomas657
Profil *
kelvin:
od teď to budu dělat..

Petr ZZZ:
1. Jak se to dělá? ve volné chvíli si najdu někde článek.
2. Tenhle text jsem opravil.
3. To nechám být.
4. To můžu předělat.
5. Uvidíme, až někde někajou namátkou uvidím.
6. To určitě dodělám, chci stránku: "kdo to píše".
7. Díky moc. Určitě, ovšem moc nezbývá čas.
pavuk
Tomas657 1):
místo deklarace
font-size: 13px
napíšeš např.
font-size: 1em
Petr ZZZ
Tomas657:

1. viz pavuk.

3.To nechám být.

Ano, nech to tam, rád jsem se na to i přes ty technické nedostatky podíval. Byl jsem kdysi na Krétě a Knossos jsem se vyhnul, protože mě zajímá jen příroda. O pár let později jsem dostal tip, že kolem vykopávek nebývá druhová rozmanitost zničená zemědělstvím a navíc tam je jiné složení vegetace, protože se tam většinou nepase. Najednou mi bylo líto, že jsem se tam aspoň na skok nepodíval. Na tvém videu něco málo i z toho okolí vidět je. Výborné je, že to nemá jediný střih, takže se lze dobře orientovat.

Zásadní nedostatek je rozviklané vedení kamery, které je opravdu otřesné (nedostatky v barvách, kontrastu, rozlišení atd. to má taky, ale ty vem čert). Nevím, jak dlouho se to člověk učí, ale jsou kameramani, kteří nesou kameru na rameni, a skoro nepoznáš, že ji nemají na stativu nebo na jeřábu. Odhaduji, že to je umění chodit, které je potřeba cvičit podobně jako třeba balet. Pozor, nezoufej: To znamená, že když se jen vědomě o lepší vedení kamery pokusíš, dosáhneš zřetelně lepších výsledků téměř okamžitě. Až ta cesta k perfekci bude asi dlouhá (a jinak se nese profi-kamera, která váží dvě kila). Nemáš-li momentálně lepší video, určitě to tam nech, má to informační hodnotu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0