Autor Zpráva
Savy
Profil *
Prosil bych o ohodnocení stránky mskarda.cz, popřípadě upozornit na nějaké chyby, nepřesnosti... Děkuji
Dranel
Profil
Nebudu vyjmenovávat klasické chyby, na to jsem už moc unavený a navíc tu je od toho mimo jiné i speciální vlákno. Zaměřím se spíše na zajímavosti:

1. Ta sada barevných čtverečků mě nutí, abych na ně klikal. Nevím proč. Možná je to pro to, že se nikde jinde na stránce takový vzor nevyskytuje a evokuje to něco jedinečného (odkaz - například na změnu barvy šablony).
2. Proč je kolem toho celého ten tenký rámeček?
3. Co znamenají ty odkazy pod tím rámečkem? Mají s tvou stránkou nějakou souvislost, nebo snad přináší uživateli nějakou hodnotu?
4. Do loga, lépe řečeno popisu stránky pod logem, bych asi nedával její adresu - je to zbytečné, mám ji přeci v adresním řádku. A navíc, když jsem se na tu stránku dostal, tak její adresu znám (většinou).
5. Místo 'Kdo jsem' bych použil klasické 'O mně'. Proč měnit něco, na co jsou uživatelé zvyklí.
6. Proč je v titulku napsáno 'Osobní stránka a blog' a pod logem potom 'osobní stránka | blog'? Sjednotil bych to.
7. Chceš, aby tvé texty někdo četl? Potom je musíš psát tak, aby čtenáře zaujal už první odstavec. A z prvního odstavce speciálně už první věta. Což u úvodní stránky vůbec neplatí - nebo očekáváš, že návštěvníci hledají informaci, že jsi se svou prezentací nikdy nebyl spokojený? :-)
Miloš
Profil
8) Postrádám byť sebemenší hover odkazů
9) Stránky mají stejný <title> = chyba
10) Na úvodní stránku vede odkaz jen z loga
11) Pod logem (nebo jak to nazvat) jsou dva různé odkazy osobní stránka / Blog, což je jednak zbytečná duplicita k menu, druhak při absenci :hover-efektu (bod 8) naprosto k nepovšimnutí, leda bych se díval do statusbaru.
12) Maskování e-mailu před boty způsobem skarda(at)soukroma.cz pouze opruzuje slušného člověka. http://latrine.dgx.cz/experiment-s-maskovanim-e-mailu-pred-roboty
pavuk
Profil
Většinou se tady kritizuje vzhled a ovládání stránek, ale dneska mě vyjimečně zaujal víc obsah webu než jeho design. Už si ani nevzpomenu, kde jsem viděl tolik hrubek pohromadě (nebo spíš na hromadě). "Příjemně" to kontrastuje s odkazem na typomil.com, jednu z bašt jazyka...
Podle toho co píšeš by to měla být taková tvoje vizitka, takže návštěvník se dozví v hermafroditním textu maximálně to, že čeština neňí tvoje sylná kobila
Savy
Profil *
Pokusim se to všechno opravit. Děkuju

Dranel > Ty odkazy do spod tam vkládá automaticky hosting :(
mckay
Profil
Savy:
Je to chudé - Menu nevypadá vůbec jako menu.

Je to dost hranaté.

Pod logem máš napsané "osobní stránka | blog" a já bych na to chtěl kliknout a ono ni.

Asi bych ještě něco udělal s hlavičkou - třeba jí trochu zakulatil, nebo tomu dal jiný tvar, ale prostě aby to vypadalo.
Dranel
Profil
Savy:
Dranel > Ty odkazy do spod tam vkládá automaticky hosting :(
Kdyby je tam vkládal hosting, tak bych to ještě nějak překousl, jestliže je neplacený. Jestli je tam ale vkládá automaticky (rozuměj pro každého návštěvníka jiné), s takovým hostingem bych se rozloučil.

Jinak pokud chceš někomu odpovídat, klikni na jeho jméno. ;-)
Savy
Profil *
Rozhodl jsem se to celý předělat, protože nabejvám dojmu že to je prostě povšech stránkách nedotažený. V obsahu tentokrát víc zaberu, ale přecejen, nevíte někdo o nějakém freeware prográmku kterej mi ukáže alespoň základní chyby kterých se dopouštim v psaní? :)
pavuk
Profil
Jeden takovej běží on-line tady nebo tady

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0