Autor Zpráva
Bouda
Profil
Ahoj, prosím o kritiku mojí stránky.
HTML, MYSQL, PHP, css jsem se začal učit přibliže v půlce ledna (tak k tomu přihlédněte :))


Stránky jsou ubastlené, jak jsem se pomalu učil nové věci a brzy se je chystám udělat od začátku.
Stránku do této sekce dávám, abych se při opravě stránek vyhnul chybám, které mě monentálně nenapadají.
Uvítám i rady jak stránku pro uživatele zpříjemnit :)

WWW.Boudove.cz

PS: Do budoucna plánuji změnit zaměření i na něco jiného, než na fotky jednoho batolete ;-)
Railbot
Profil
Je to jen upravený template, nemám pravdu?
Bouda
Profil
Railbot Jo ohledně grafickeho rozlozeni nejsem talent. Sice je defakto postaveny od zacatku, ale rozlozeni a barvy jsem ponechal (pulka css).
Nechtel jsem se poustet do nejakych grafickych zbesilositi :)
Peta8
Profil
Bouda:
Dobrý den,

nějak nemohu na Vašich stránkách najít link Olympijské hry pod patičkou. Kam se poděl?
Hitman
Profil
Vzhledem k adrese by jste mohl web přeložit do češtiny - Home, News, next.
aduben
Profil *
fotografie zmenšit , strašně dlouho se načítají, to může bejt pro uživatele s pomalejším připojením nepříjemné :-)
TomasJ
Profil
Reaguji na Boudu:
Mohu se zeptat za jakým účelem je tento web vytvořen?
Docela mě nenapadá vysvětlení Login menu, když je to o Vaší rodině. To se tam lidé zaregistrují a budou Vás komentovat, nebo si prohlížet a stahovat videa?

Dále: Spoléháte na to, že uživatelé budou web navštěvovat jen z FF (firefoxu)? Ty zaoblené rohy by totiž šly řešit pomocí obrázku a web by se tak zobrazoval v každěm prohlížeči stejně.
Bouda
Profil
TomasJ:
Jo problém s FF a explorerem jsem zjistil. (začínám se učit trošku s photoshopem, takže vzhled plánuji předělat do grafiky)
Děkuji za upozornění. Jak říkám, tak se vším (ohledně tvorby webu) jsem začátečník.

Docela jsme si neuvědomil, že když dávám stránku hodnotit, tak většina lídí se zaměří na vzhled - je pravda že to je to nejdůležitější.
Stránky jsou ubastlené, ale jedná se o pokus o redakční systém. V pozadí (což nikdo nemůžete hodnotit, protože byste se museli přihlásit:-) ).
Je uploader pro hromadné vkládání fotografií, můžu editovat a odstraňovat všechny příspěvky a novinky (záleží na oprávnění přihlášeného uživatele).
Při uploadu se mi hrnou data do databáze a na disku se mi automaticky vytváří a mažou adresáře a fotografie se zmenšují a vytváří náhledy, v případě panoramatických fotek můžu nastavim zachovat původní kvalitu. Prostě vše funguje jak si představuju, ale je to začátečnicky ubastlené.

Důvod proč jsem založil tento Příspěvek byl, že jsem očekával rady typu, když není zapnutý JS tak ti to vůbec nepoběží protože.... V EE to máš hranatý. Když se ti tam dostane bot, tak tvoje captcha stojí za prd :) Proč je menu v <div> to je blbost dělá se to jinak.

Do budoucna bych chtěl ze stránek udělat něco mezi Rajčetem, facebookem a diskuzním forem pro moje okolí (nebojte, nemám přehnaná očekávání, chci se to spíš naučit, než udělat něco převratného).

Hlavně jsem se poučil z chyb co jsem už udělal a plánuji začít tvořit web podobného ražení od začátku a byl bych rád za každou radu, která mi pomůže se vyhnout potížím, dřív než nastanou :)

aduben: Fotografie jsou dost zmenšené 1024/768 To je právě to co mi vadí například na Rajčeti, že fotografie jsou příliš malé.
Hitman: Nad tím se ještě zamyslím, myslím si, že máte pravdu, ale nějak jsem se s těmino názvy už sžil :)
Peta8: Matně si vzpomínám, že to byl jeden z mojich prvních pokusůs PHP na těchto stránkách, ale nikde jsem nic takového už nenašel :)
TomasJ
Profil
Reaguji na Boudu:

Docela jsme si neuvědomil, že když dávám stránku hodnotit...
Pokud zažádáte, aby lidé hodnotili funkčnost scriptů PHP, JS tak budou hodnotit funkčnost ;-)
Bouda
Profil
Tak jako člověk odchovaný na Corelu jsem se pokusil naučit ve Photoshopu. Včera večer se mi povedlo vyplodit pvní návrh pro header a menu. Není to to co si představuju, ale jako grafický antitalent jsem i na toto pyšný :)

Prosím o rady co udělat jinak :) a kritiku (snad to snesu :D)
Barvy jsem si nechal navrhnout designerem
Díky Bouda
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0