Autor Zpráva
mckay_
Profil *
Žádám o zhodnocení grafického návrhu webového portálu o Stargate Universe. Přiložím odkazy na dva obrázky. V prvním bude hlavička před tím, než jí uživatel zavře, na dalším bude přidaný zbylý obsah se zavřenou hlavičkou (zapomněl jsem tam udělat šipku na otevření, ale teď nejsem na svém počítači, což je taktéž vysvětlení proto, proč nejsem přihlášený).

Obrázek první, otevřená hlavička

Obrázek druhý, hlavička zavřená, zbytek design

PS: Textu si nevšímejte, nepsal jsem ho já ;).
regy
Profil
nevím, působí to na mě trochu stroze. Možná bych tam dal lehký náznak nějaké struktury na pozadí toho ovládacího panelu nahoře, nebo něco takového.
mattyZEM
Profil
Mě se to líbí - jedním slovem luxusní, btw, kdy že bude další série? Má to být někdy teď za pár měsíců, ale chtěl bych vědět přesně kdy, dík :)
mckay_
Profil *
regy:
Ok, díky za konstruktivitu, zamyslím se nad tím.

mattyZEM:
Za sedm dní se opět obnoví týdenní vydávání jednotlivých dílů (11 - 20), což na devět týdnů vydrží. Teď byla čtyřměsíční pauza mezi desátým a jedenáctým, takže předpokládám, že bude i mezi dvacátým a další sérií. Mimochodem, jestli tě sgu baví, nechceš se mi ozvat na nějaký kontakt? Jabber dusekdan@jabbim.cz, icq 575*170*123 (ale moc ho nepoužívám, raději ten jabber), popřípadě msn ve stejném tvaru jako jabber, ale na konci gmail.com). Nebo i na ten email :).
Beavis
Profil
mckay:
Mně se to opravdu líbí :-) .. Žádné zbytečné věci, přehlednost a krása.
aduben
Profil *
pokus o dokonalý design ale jinak celkem laciné a nepropracované.
mattyZEM
Profil
aduben:
laciné a nepropracované.
V jednoduchosti je síla :)

Jinak jak čas plyne, se mi čím dál tím víc ten design nelíbí :D zjednodušit :):)
mckay
Profil
mattyZEM:
Jinak jak čas plyne, se mi čím dál tím víc ten design nelíbí :D zjednodušit :):)
Ano, teď když už na něm pracuješ se není čemu divit.


aduben:
Silná slova, ale co, každý máme jiný vkus ;).
//mimochodem, docela by mě zajímalo, co si zrovna ty představuješ pod pojmem luxusní. ;-)
Taurus
Profil
mckay:
Povedené :-) Jsem ale zvědavý, jak to uděláš s větším rozlišením, snad nebude obrázek datově velký. A k čemu vlastně bude roztažená hlavička, když podle obrázku v ní nebude něco klikacího, jak v roztahovacích udělátorech většinou bývá?
mckay
Profil
Taurus:
Díky. Nad tím vysokým rozlišením ještě stále uvažuji. Napadlo mě, že teoreticky by se dal použít obrázek s velikostí maximálního použitelného rozlišení jako fixed. Tam by ale právě s tou datovou velikostí byl problém, takže jako druhá varianta je ve hře to, že se to pozadí udělá veliké, napozicuje na střed a přímo ten použitý obrázek bude mít rozpité kraje do tmava, aby při odrolování nebyl přechod tak náhlý, ale elegantní.

Teď něco k té roztahovací hlavičce. Původně (obrázek se zataženou hlavičkou), byl grafický návrh jen ten, potom se mi to začalo zdát trochu chudé, tak jsme přidali postavy z Universu. Samotná hlavička by takto ale zabírala příliš mnoho obrazovky a tak aby uživatel nemusel rolovat, tak bychom jí skryli. Zatím v ní nic klikacího není, ale do budoucna (při změně obrázku v hlavičce, nebo možná i s tím stávajícím), byl jeden z mých nápadů udělat klikací každou z těch postav a směrovat odkazy na charakteristiku každé z nich.
Taurus
Profil
mckay:
To určitě udělej :-) aby ta hlavička měla větší význam... nápad je to dobrý. Mlhovinu bych možná udělal tak pro rozlišení 1200 na střed a pak už jen opakoval nějaké png s hvězdama. Nenech si výsledek pro sebe .-)
kelvin
Profil
mckay:
Neexperimentoval bych s rozbalováním hlavičky. Spíše bych si s tím pohrál tak, aby měla rozumnou výšku. Co třeba dát ty odkazy přes nohy herců, celé to šoupnout k hornímu okraji atd. Zabalení s trochou snahy jako návštěvník ještě pochopím, rozbalení už bych nezvládl ;).

Trochu bych v té hlavičce přidal sytost, nebo použil lepší fotku, postavy vypadají strašně bledě a nevýrazně.

Pošli sem až to bude nakódované, vypadá to dobře.
mckay
Profil
Taurus:
Dík. Až to bude nakóděné tak to sem ještě postnu. To pozadí asi nebude jen tak, ale zkusím to. :)

kelvin:
Zamyslím se nad tím, až to bude nakódované, dám to sem. Vím, že ta fotka je bledá (sám jsem jí vyblednul), uvidíme jaký to bude dělat efekt v hotovém designu, když tak se to dá kdykoliv změnit. ;)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0