« 1 2 »
Autor Zpráva
H.V.
Profil *
Zdravím, mám skoro dokončené stránky: www.tranceband.com akorat nemam dokončené: životopis a hlavní logo s nadpisem TRANCEBAND (který bych pozdějí dal do flash slideshow, kde by se střídali obrázky kapely) jenom si nevim rady se sekci: Music (Hudba) nevim jakým způsobem bych to tam mohl "vytunit" nebo vylepšit, napadá Vás nejaký typ nebo nápady, jak bych tam mohl uspořádat naše CD apod? Jinak jaký je Váš celkový názor na web? Předem děkuji

david80
Profil
Někaj tomu webu vůbec nerozumím, vidím logo, pak fotku z akce, nastavení jazyka, počítadlo a reklamní odkazy, sekci Music jsem ani nenašel, jestli tím teda nebylo myšleno t-music reklamní odkaz.
H.V.
Profil *
david80:
volbou jazyka vstupuješ do webu ;-)
david80
Profil
Pak mě to taky napadlo, ale až když jsem stránku zavřel :-) Myslím si, že snad nejsem jedinej, kdo nad stránkou musel dlouho přemýšlet, co a jak vstoupit na hlavní stránku, takže by to chtělo udělat trochu jinak, aby to lidi hned nakoplo :-) Jsem zvyklej hledat překlad do jinho jazyka až když vidím, že text není česky, jenže tady jsem žádný text neviděl.
david80
Profil
Jinak by chtělo si s tím celkově ještě pohrát, skusil jsem jen 2 sekce - Hudba a Video.
Hudba - v IE mám hlavní část napůl schovanou v pravo, až když skusím posunout na druhou stránku, tak se srovná na střed tak jak má.
Video - část videoklipy chtěl jsem kouknout na klip We Need The Sound tak na to najedu myší, jenže mi klip utekl před šipkou.
Dál jsem to nezkoumal.
Amunak
Profil
Na hlavní stránce nejprve vidím jen nějaký obrázek (logo?) a musím rolovat, abych si vybral jazyk - a až pak se dostanu na web. Jak je to vlastně s flash menu a roboty? Pochybuji, že se vůbec dostanou dál než z hlavní stránky. Navíc je tam všechno flashové naprosto zbytečné (kromě přehrávače). Taky se to kvůli nim načítá zbytečně dlouho.

Web na mě působí dost chaoticky. Má spousty různých písem, tvarů, obrázků,... Je strašně různorodý.

Konkrétně mi do očí bijí hodně hlavně tyto chyby:
- Logo je zbytečně velké - na každé stránce musím automaticky rolovat
- rolující novinky (ruší to a čte se to špatně)
- vlajky v mizerné kvalitě (a v té horní liště jsou navíc neprůhledné - je to hnus)
- Horní lišta má každý text jinak vysoko (a špatně vycentrovaný)
- Třeba v sekci hudba vidím jen "Original trace mu" místo celého jména alba (pokud to tedy vůbec je jméno alba?)
- Web má dvoje novinky - naprosto zbytečně
- Na úvodní stránce by mělo taky být napsané co vůbec na webu najdu
- Každá stránka (sekce) vypadá úplně jinak
- Sekce Galerie by měla mít jako odkaz i ty obrázky (levému obrázku zase chybí průhlednost... fůůj :)
- Vzhledem k tomu, že jsou použity rámy, se nedá odkázat na konkrétní stránku (chápu že he to kvůli tomu přehrávači, ale možná by pak bylo lepší ho na požádání otevírat do nového okna)
- Když roluji živými vystoupeními (touchpadem nebo kolečkem) roluje mi taky celá stránka - dost otravné
- Pole pro kódy u odkazů by mohly být lépe nastylované
- Eshop se tam barevně vůbec nehodí
- Formulář kontaktu je taky dost podivně nastylovaný
- Nechápu, proč má návštěvní kniha bílé písmo

No není toho málo, a to jsem toho určitě ještě dost vynechal. Kdybych se o kapele (jako návštěvník) opravdu nechtěl něco dozvědět, rychle bych utekl nebo bych tam celkem určitě nic nečetl (je to tak chaotické, že ani nevím, co čtu). Autor by si navíc měl přečíst nejčastější chyby na webu. Doufám, že kritika byla dostatečně konstruktivní a musím říct, že je opravdu ještě co zlepšovat.
H.V.
Profil *
Amunak:
Diky moc, budu o tom přemyšlet a v budoucnu změnit celkový design stránek uplně do nové podoby (profesionální), co si mysliš třeba o stránkcáh Scooter? www.scootertechno.com ? třeba na tenhle způsob kdybych to vyrobil ?
Miloš
Profil
Když jsem přejel myší po menu, ozvalo se jakési bublání.
Vzhledem k tomu, že jsem na ozvučené stránky mimořádně citlivý, radši jsem web okamžitě opustil.
H.V.
Profil *
Miloš:
to už jsou prkotiny ;-) hlavní je funkce a design stranek a ne bublani
Miloš
Profil
Prkotiny jak pro koho. Jistě, nejde konkrétně o mě, ale věř tomu, že nejsem jediný, kdo zvuky na stránkách nesnáší.
To, co jsem v předchozím příspěvku napsal, byla moje typická reakce na jakkoli ozvučené stránky.
Je to sice prkotina, ale i tou prkotinou se připravuješ o návštěvníky.
Amunak
Profil
Jinak jak jsem viděl nahoře ten přehrávač tak jsem se lekl, ale mile mě překvapilo, že nezačal hrát, dokud jsem si o to neřekl. Bublání jsem si tedy nevšiml, ale také jsem na to mimořádně alergický :)

H.V.:
Zkus hlavně vypustit veškerý zbytečný flash, zbav se úvodní stránky s výběrem jazyka (jako výchozí dej češtinu nebo to rozlišuj podle IP - pokud bude špatná jazyková verze, uživatel si vpravo nahoře vybere tu, která mu vyhovuje) a hlavně se zkus zbavit toho chaosu.
Pro začátek by bylo dobré si v CSS definovat nadpisy H1-H3, max. H4; potom ještě definovat nějaký styl odstavci (p), odkazu (a) a používat jen tyhle tagy (+ ještě výjimečně strong). Stejně tak zkus vypustit desítky různých pozadí bohatě by stačilo jediné (klidně lehce abstraktní, třeba v tóúnech černé, trochu do modra... Všechno nad tím by mělo průhledné pozadí a dalo by se na to koukat :)
Jde dost o to, aby ten web vůbec byl použitelný - třeba nefunkční rolování (kvůli flashi) považuji za obrovskou chybu. Ale nabízí se otázka - proč jsou vůbec třeba novinky ve vlastním kontejneru a zobrazuje se jim vlastní scrollbar, když by ta stránka prostě mohla být tak dlouhá, že se tam vejdou všechny novinky bez rolování? :)
To samé hudba - ta diskografie by mohla být udělaná vertikálně, žádné extra rolování nebo překlikávání mezi alby. Na začátku by případně mohl být seznam alb s odkazy na kotvy:
<a name="kotva1">
Miloš
Profil
Amunak:
+ ještě výjimečně strong
Proč výjimečně? Já si naopak myslím, že pro vyznačování důležitějšéch úseků jsou <em> a <strong> jak dělané (pravda, že kurziva tolik netluče do očí a líp zapadne do okolního textu).

seznam alb s odkazy na kotvy
lze samozřejmě jako <a name="kotva1">, ale také úplně stejně pomocí id="kotva".
panther
Profil
Amunak:
Pro začátek by bylo dobré si v CSS definovat nadpisy H1-H3, max. H4;
proč max. do čtvrté úrovně? Nadpisů je 6 úrovní, není třeba se těm nejnižším vyhýbat, pokud je struktura webu taková.

Miloš:
pravda, že kurziva tolik netluče do očí a líp zapadne do okolního textu
mno, osobně si myslím, že kurzíva je méně čitelná, raději čtu bold než italic :-) Možná věc názoru.
Miloš
Profil
panther:
Jednak záleží na fontu – viděl jsem kurzivou vysázené celé knihy a četlo se to dobře – druhak se ne stránkách zpravidla zvýrazňují max. několikaslovní výrazy a ne celé odstavce.
Amunak
Profil
Miloš:
Proč výjimečně? Já si naopak myslím, že pro vyznačování důležitějšéch úseků jsou <em> a <strong> jak dělané (pravda, že kurziva tolik netluče do očí a líp zapadne do okolního textu).

Neříkám, že ne. Jenže pojem výjimečně je relativní - myslel jsem to asi tak, že tak nemusí být zvýrazněné každé druhé slovo. Pokud je to na místě, je samozřejmě vhodné to použít.

lze samozřejmě jako <a name="kotva1">, ale také úplně stejně pomocí id="kotva".
Tak to jsem neznal. Díky.

panther:
proč max. do čtvrté úrovně? Nadpisů je 6 úrovní, není třeba se těm nejnižším vyhýbat, pokud je struktura webu taková.
Myslím si, že by to tu stačilo do H4. Pokud ne, ať udělá kolik chce - byl to jen příklad.

Možná věc názoru.
Přijde mi, že na webu je spousta věcí pouze věcí názoru :)
Miloš
Profil
Amunak:
že tak nemusí být zvýrazněné každé druhé slovo
Tak to plně souhlasím – přemíra zvýraznění ničí efekt zvýraznění a je-li zvýrazněno vše, není zvýrazněno nic.
H.V.
Profil *
tak jo lidi takže tyhlenc stránky mám celý předělat do uplně jiných a nových stránek s jiným designem? KLidně bych se do toho pustil ale potřeboval bych vědět, jaké barvy v designu jsou dnes moderni? Třeba šedá bílá s černou a tak?
H.V.
Profil *
můžete mě semka hodit kdyžtak nejaké profesionální stránky, podle kterých bych se inspiroval? Diky
Miloš
Profil
H.V.:
Mraky odkazů k inspiraci: http://css-galerie.tomcik.cz/
H.V.
Profil *
Miloš:
Diky moc projdu si to
Amunak
Profil
H.V.:
Jinak dnes jsou podle mě "moderní" spíš hrany, linie, barevná sladěnost, žádné přechody,... Zkrátka taková jednoduchost. Na druhou stranu, poměrně často se používají zaoblené rohy, a nezřídka kdy to vypadá dobře.
H.V.
Profil *
Amunak:
které prvky vlastně zpomaluji webové stránky? Javascripty nebo Flash? (třeba flashové animace, logo na běžných html stránkách a tak)
krakatoa
Profil *
H.V.:
Asi jsi myslel načítání, ale já mám malou poznámku, co se týče vytížení procesoru, mám 1.5GHz jednojádro ... a štve mě vždycky posuvný text na webu, páč mně vytěžuje procesor na 100%
Dandys2012
Profil *
Máš tam anketu a v tý jsem hlasovat, že je to chaos.
Amunak
Profil
H.V.:
Pokud myslíš datový objem, pak je to flash. Procesor jinak zatěžuje spíš flash (už proto že se musí načítat applet který ho zobrazuje). Samozřejmě se dá ale taky napsat JS skript který PC zatíží. Jenže u JS se to dá udělat i úsporně.
Pokud ti ale jde o hover efekt, udělej to přes klasický CSS :hover. Vždyť to nemusí být s postupným přechodem... A navíc i to se dá vyřešit animovaným GIFem který se neopakuje - a taky to bude postupný hover :)

Když máš ale logo (a dejme tomu i chceš aby se měnilo) tak buď využiješ třeba PHP a změníš ho náhodně na každé stránce (což podle mě stačí, ale asi je lepší neměnit to vůbec - ono to zase dělá chaos), nebo ho můžeš měnit přes JS.

Kromě toho jsou lidé, kteří na PC blokují veškerý flash třeba až na nějaké výjimky (kvůli reklamám) a neznám mobil, který by flash byl schopen zobrazit (ačkoliv takové pravděpodobně existují). Namísto toho se dnes již prakticky nesetkáš s někým, kdo má vypnutý JS. A ačkoliv mobilní prohlížeče JS buď neumí nebo ho zobrazují třeba jen tak "napůl", rozhodně to nezabrání používání tvého menu (pokud ho v JS i nevypisuješ :-D)
H.V.
Profil *
Amunak:
no myslím si, že Flash slideshow je hezčí a užeiteční než JS slideshow, protože u flash jsou tam široké možnosti přechodových efektu, u JS jeto taky možné ale nemyslim si, že jediný malý flash by dokázal stránky zpomalit. Nedávno jsem navštívil stránky, kde logo je v JS slideshow a musim říct, že to zpomalovalo CSS menu, ale u Flash není souvislý s funkci CSS. Jinak jak řikaš stim GIfem a PHP tuhle možnost bych použil do firemných stránek, ale ne hudební, na hudbu je tam třeba dynamika něco co ty lidi zaujme. GIF nato abych udělal animaci s šířkou celé stránky a výškou asi 300 px tak si myslim že by pul dne spiš načítala ta animace toho gifu než celé stránky =D.
H.V.
Profil *
Tak jsem začal tvořit uplně nový web, co nato říkáte na základní design? Je tohle už profesionální? : http://tranceband.com/Czech//Zkouska/
Miloš
Profil
1) Zbytečná obtěžující animace.
2) Menu bez javascriptu ani prd.
3) Jak to bude vypadat s textem? Aspoň lorem ipsum.
4) Všude stejný <title>
5) Při širším okně background-repeat nevypadá pěkně.

Jinak tam zatím není nic, co by se dalo hodnotit.
H.V.
Profil *
Miloš:
1) jeto jen malý flash, nemyslim si že by to zatěžovalo zobrazeni stránek (v budoucnu tam budou fotky kapely)

2) to menu jsem nepochopil, ty odkazy jsou zatim nefunčkni ale js ohledně rolovani funguje

3) text na to čedý pozadí dam asi bílý aby se to lépe četlo, možna dám další pozadi pod text, až tam bodim titulní stranku tak uvidim.

4) title bych zatim neřešil, ale je pravda že jsem zatim neviděl <title> aby na každe strance bylo něco jinýho <title>pokud vim ma vystihovat nazev stranky (třeba: The Official Site - oficialni stranky)

5) to šiřší okno dik za upozornění mam jen 19" monitor a ikdyž dam plne zobrazeni: 1280x1024 tak mi to stejnak nezobrazi cele pozadi, takže dik.
Miloš
Profil
1) Nejde o zatěžování stránek, ale o to, že se to hýbe.
Jistě existují situace, kdy má animace smysl – například info o probíhajícim uploadu – tam bych se proti animaci neodvážil říct ani fofel.
Na stranu druhou – všechny ty animace, které se hýbají jen proto, aby se hýbaly, považuji za zlo a na webech, které navštěvuji pravidelně, takové svinstvo nemilosrdně blokuju. Ještě větší zhůvěřilost jsou pak už jen zvuky – v takovém případě stránky „blokuju“ jako celek – odejdu a už se nevrátím.

2) Ano, funguje to, když funguje javascript. To menu ale bez javascriptu nefunguje, což je jeho velké minus.

3) Title má vystihovat obsah konkrétní stránky + by na něm mělo být uveden název webu (firmy, skupiny…).

4) můžeš nasimulovat zmenšením (zoom) v prohlížeči, anebo si nechat vyjet screenshot například u http://browsershots.org/
« 1 2 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0