Autor Zpráva
zoomprojekt
Profil
Prosím o hodnocení stylu a kódu těchto upravených stránek. Původní zde byli na hodnocení taky, ale o tom bych se radši ani nezmiňoval xD. Prosím aby jste hodnotili styl zvlášť od kódu (od toho si moc neslibuju xD ).
http://afa-test.tym.cz/

mckay
Profil
zoomprojekt:
(1) Jen vlezu na stránku, napadne mě - fuj vstupní stránka. Podívám se na zdroják, fůj tabulky.
(2) Vlezu přes vstupní stránku na web, to už by docela šlo, je to dost chudé, ale jde to. Podívám se na zdroják, fůj tabulky, zavírám a s touhle kritikou končím.
Radek9
Profil
mckay:
+1

zoomprojekt:
Přečtěte si něco o CSS layoutu. Možná tabulky vypadají cool, ale bohužel už jsou out.
zoomprojekt
Profil
Tak jsou to jednoduchy informační stránky proto jsem to naházel přes tabulky. Jinak pokud jste pro prohlížení použili operu nebo explorer, objevovala se tam chyba se zobrazováním konce stránky, která je už opravena.
david80
Profil
Proč je celý web černobílý? Taky mu chybí nějaké obrázky. A to bílé písmo na černém pozadí se hodně špatně čte, bolí z toho hrozně oči, nedá se na stránce dlouho vydržet.
Tu úvodní stránku dejte pryč, kdo na písmo nenajede myší, tak ani nepozná, že se dostane po kliku dál.
V menu není zvýrazněn odkaz na kterém právě jsem.
zoomprojekt
Profil
Dík za kritiku, všechny rady příště vezmu na vědomí, teda až na ten styl, dokonce i ta úvodní stránka má své důvody a zatim si na ni ani na styl nikdo nestěžoval, samozřejmě, že obsah časem přibyde, každopádně díky.
Tím bych tohle ukončil.
Dranel
Profil
zoomprojekt:
Nebudu hodnotit ani tak technické zpracování, jako spíš obsah...

Vlezu na vstupní stránku a v titulku vidím "AFA - AČR". Dostal jsem se tedy na stránku nějaké armádní jednotky? Aha, už čtu ten popisek loga - airsoftový tým. Proč to ale nemají v titulku? Stydí se snad za to? Proč to potom tedy dělají? Klikám na logo a posouvám se dál. Jsem na hlavní stránce. Oddělovač v titulcích se z "-" najednou změnil na "|", ale na to jsem si už zvykl, takže mě to nemůže rozhodit. V první řadě mě zaujala grafika - ty obrázky jsou luxusní. Něco takového bychom mohli mít na stránkách také...

Na hlavní stránce je kromě bloku textu, který nese informační hodnotu rovnu nule, ... vlastně nic není. Proč je zbytečný? Protože stálému návštěvníkovi je ukradený, ten si všiml změny i bez něj. A novému návštěvníkovi nic neřekne, protože neví, jak vypadala verze starší (a nezajímá ho to). Shrnuto podrtženo jsem u na druhé stránce tohoto webu, která mi nic nedala... má cenu pokračovat dál? Normálně bych se na to asi vykašlal, ale tento obor je mi blízký (až moc), takže mrkneme.

Klikám na Historii. Čtu o reálné jednotce. O airsoftovém týmu ani zmínka. Jsem tedy na webu reálné jednotky, jak hlásá popis, nebo airsoftového týmu, což bylo napsáno na vstupní stránce (pokuď si dobře vzpomínám)? Popravdě momentálně nevím... A Nábor mě mate ještě více...
zoomprojekt
Profil
Nehcete někdo tenhle topic zamknout nebo rovnou smazat, hádáte se tady jak malí smradi.
Moderátor Chamurappi: Malé smrady jsem přesunul do vlastního vlákna. Zamknout si můžeš sám, ale nedoporučuji. Nechceš raději odpovědět Dranelovi?
zoomprojekt
Profil
Je docela zajímavý, jak tady zatím všichni psali, že na tom webu je něco špatně, ale zatím každý, s kým jsem osobně mluvil po tom co web navštívil, tak se mu líbil, dokonce i ty smyšlené informace. Asi na to koukáte moc z profesionálního hlediska. Myslím, že pro naprostou většinu lidí procházející internet, kteří nemají ani potuchy o css a html, jsou ty stránky celkem dobré a pár lídí se u nich už celkem dobře pobavilo ( Nábor ).
Dranel:
Tato stránky vznikla hlavně pro ty, kteří hledají informace o našem týmu, nebo prostě hledají nějakou airsoftovou jednotku, o to nepodstatné procento lidí, kteří na tento web zabloudí náhodou, mi skutečně nejde. Neudělal jsem ten web za účelem co nejvyšší návštěvnosti, ale pro ostatní airsoftové nadšence, kteří už před vstupem vědí, že je to web o naší jednotce.
Co se týka historie, sekce členové a náboru ?? Zřejmě si nepochopil, o co zde jde. Bohužel jako zatím jediný. Náš tým se snaží o MILITARY, což znamená buď co nejvíce napodobit nějakou skutečnou jednotku, nebo si vytvořit vlastní, a napodobovat zhruba armádu země, za kterou bojujete. My jsme si vybrali druhou možnost a co by to bylo za jednotku, která nemá zajímavou historii, proto jsme vymysleli i tu a rovnou i nábor. Dost jsem to tady rozepsal a docela mě překvapuje, že se našel někdo, kdo to nepochopil. Docela rád bych věděl, jak moc je ti tento sport blízký, protože i když jak tady lidi píšou, má ten web hodně chyb, za což může moje neznalost html a css, tak i přesto je to jeden z několika webu o nějaké airsoftové jednotce, který si někdo dělal sám a né přes blog nebo nějaké stránky jako webgarden a jim podobné a toho si hodně lidí všímá a dokážou to ocenit.
Jsem rád, že se ti líbil aspoň vzhled, i když je škoda, že je je to jediná kladná věc, kterou o tom někdo napsal.
Dranel
Profil
zoomprojekt:
Chápu to, že cílíš na ostatní airsofťáky, ovšem musíš si uvědomit, kdo bude číst váš nábor - povětšinou to jsou kluci, kteří s airsoftem nemají žádné zkušenosti nebo jich mají málo. Nějaké to uvedení, oč vlastně kráčí, není na škodu - pokud není nudné a není pouze jako výplň prázdného místa. Mimochodem líbí se mi, že se nehoníš za návštěvností - dost lidí tuto pro mě nesmyslnou zábavu provozuje, snad s domněním, že jim to nějak pomůže.

Co se zaměření týče, neboj, myslím, že vím, co je to military (sakra to je čárek v jedné větě). O čemž se ostatně můžeš přesvědčit níže. Ovšem napodobování ať už skutečné či fiktivní jednotky neznamená se vydávat za součást Armády České republiky. Teď mě tak napadlo, jestli je to vůbec legální... ale to asi radši necháme stranou.

Co by to bylo za jednotku bez zajímavé historie plné bájných pověstí, super zkušeností nabytých v mnoha zahraničních misích a členstvu složeného z nejlepších vojáků světa? Prostě normální jednotka. Copak musí být každý ten nejlepší?

Blížíme se k závěru, tak bych chtěl podotknout už asi jen jediné. A to, že já airsoft v žádném případě neberu jako sport, zvlášť, když se na něj koukám z military hlediska. Beru to jako... vlastně se to asi nedá vyjádřit. Simulace je to slovo, které je tomu asi nejbližší.

Nakonec už jen dvě věci. Za prvé prosím děl text do odstavců, takhle se na to hrozně špatně reaguje a člověk se v tom ztrácí. No a požadovaný odkaz na stránky naší jednotky.
zoomprojekt
Profil
Dranel:
Stránky máte pěkný a doufám, že se taky jednou dostanem na stejnou úroveň. Možná to bude znít jako výmluva, ale teprve začínáme a začátky nikdy nejsou dokonalý. Přece jenom je to teprv druhý pokus v html. Časem, až se vyvinem ( a já se pořádně naučím html/css xD ), to snad bude lepší.
Věřim, že tenhle topic mi přines dobrý rady a ja si myslím, že další stranky budou zas o něco lepší. Díky za názor Dranel !!
zoomprojekt
Profil
Dranel:
Ještě tě poprosím, pokud bys byl ochotnej poradit se stránkama, popřípadě s týmem, budu rád za každou radu.
peta
Profil
Radek9: Tabulky jsou jednim z nejspolehlivejsich prvku proti zatim nestabilnim CSS vlastnostem.

mckay: Precti si 3 temata nahore, hlavne bod ohledne tabulek
http://diskuse.jakpsatweb.cz/?action=vtopic&forum=2
zoomprojekt Navic hlavni pravidla diskuse, hlavne bod o emocnich vylevech.

zoomprojekt
Uvodni stranka - ma to smysl? Snad jedine u prezentaci. Uvodni stranka by mela zaujmout ctenare. Zkus z toho udelat radeji logo a pridat do stranky nad menu. Navic tim porusujes pravidla wz.cz, tusim, cili ti muzou stranky smazat.
Z prvni stranky by melo byt jasne o cem web je. Cili, pokud jste nejaky klub, skupina nebo statni oficialni stranky, melo by to tam byt. U skupiny pripadne mesto, vesnice, kde se schazi. Priklad: Hasicsky sbor Domazlice

http://www.afa-acr.tym.cz/nabor.html
"výstroj AČR tz. originální oblečení a taktická vesta vz.95."
Nevim, co je ACV.
"hlavní zbraň tipu M nebo HK"
Nevim, co je M ani HK.
"misto pobytu KV a okolí"
Nevim, co je KV.
panther
Profil
peta:
Tabulky jsou jednim z nejspolehlivejsich prvku proti zatim nestabilnim CSS vlastnostem.
zase plácáš kraviny? Máš nějaký konkrétní příklad „nestabilní CSS vlastnosti“, kterou je dobře nahradit tabulkou?
Bubák
Profil
peta:
Navic tim porusujes pravidla wz.cz
To zřejmě na ic.cz nevadí.

Nevim, co je ACV.
Já nevím, odkud jsi vyhrabal ACV.

zoomprojekt:
hlavní zbraň tipu M nebo HK
Já nevím, co je to tip zbraně.
Plaváček
Profil
panther:

Máš nějaký konkrétní příklad ‚nestabilní CSS vlastnosti‘, kterou je dobře nahradit tabulkou?

Vertikální zarovnání obsahu prvku s neznámou výškou?
zoomprojekt
Profil
peta
Uvédní stránku upravím.
"výstroj AČR tz. originální oblečení a taktická vesta vz.95."
Nevim, co je ACV.
"hlavní zbraň tipu M nebo HK"
Nevim, co je M ani HK.
"misto pobytu KV a okolí"
Nevim, co je KV.

Kdyby jsi hrál airsoft, tak by jsi tyto zkratky znal. Pokud tě napadne napsat, že by jsi třeby chtěl s airsoftem teprv začít a hledáš jednotku, nesplňoval by jsi pravidlo 5.

Stránky jsem nedělal pomocí wz.cz, ale udělal jsem si vlastní přes html a nahrál na ic.cz a tam je jediné pravidlo a to, že na každé stránce musí být vidět ta lišta což splňuji.

Bubák:
Dík. Chybu opravím.
Velda
Profil
"hlavní zbraň tipu M nebo HK"
typ M nebo HK :D to napadlo tebe samého, nebo se takovýmato výrazy snaží zapůsobit všichni airsofťáci? :D
zoomprojekt
Profil
Velda:
Já nějak nechápu proč by to měl bejt můj výraz nebo kohokoli jiného. Tohle zná snad každý, dokonce i někdo, kdo třeba jen hraje na pc střílečky.
Oba dva "výrazy", jak to nazýváš, jsou úplně normální běžné zkratky zbraní, používané néjen českými speciálními složkami.
M - M4, M16, M15, M24, atd
HK - Heckler & Koch - HK MP5, HK PDW MP7, atd
Pokud pořád netušíš, co to znamená, pak už ti snad pomůže jen Google.
Velda
Profil
zoomprojekt:
to že si viděl ty zbraně v nějakých arkádových (což jsou všechny..., co si budeme namlouvat...) střílečkách neznamená, že umíš používat vojenskou terminologii, o čož se podle obsahu těch stránek alespoň trochu snažíš...
tedy abych to uvedl na pravou míru, Heckler & Koch určitě není typ zbraně, ale německá zbrojní fabrika...
M to už není typ ani za boha, tedy jestli řadíš tanky, miny, kulomety, granátomety, pušky, granáty,... do jednoho typu zbraně, takže nebuď překvapenej až k tobě na nábor přijede nějak týpek v M60 Patton, jen protože si na něj zapůsobil .D (a to už nemluvím o tom, že považovat např. minu za primární zbraň je zajímavý..., nebo granát... :D, což mi připomíná, že jestli si použil slovosled hlavní zbraň, moc hraješ střílečky...)
např. M16 je jen přezdívka - ve skutečnosti je to zbraň Armatlie AR-16
písmenem M a číslem jen američani nazývají své válečné nástroje a někteří další je přejímají... (M u tanku - Model, M u příruční zbraně - Machine Gun...)
zoomprojekt
Profil
Velda:
Máš pravdu, takhle to skutečně je, ale v airsoftu jsou ty zbraně prostě takhle označený.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0