Autor Zpráva
regy
Profil
Zdravím,
prosím o zhodnocení tohoto webu (spíše vzhledu a přehlednosti, než kódu nebo tak. Prostě jakobyste byli uživatel a ne webmástr).

Díky

(Prosím moderátory, aby nepřejmenovávali toto téma. Jo vypadá to strašně a je to strašné, ale při malém ranku, který ty webu co tu jsou mají, to vždycky do vyhledávače hází dřív názory tady v diskusi a to přece uživatel moc nezajímá, to je pro nás, abychom ty weby zlepšili, ne pro uživatele, aby se dozvědělii, kde jaká paka dělají weby. Celkové bych byl pro, kdyby se zrušilo idnexovaní sekce názor na stránku, ale to je mělo být spíš předmětem jiného tématu a na to, abych ho založil nemám v tuhle dobu sílu. díky)


Jinak už jsem tu kdysi dával ke shlédnutí grafiku, nyní dávám celý web ;).

Moderátor Chamurappi: Odmazal jsem mezery z titulku a nahradil v něm géčko hvězdičkou.
Chamurappi
Profil
Reaguji na regyho:
Prosím moderátory, aby nepřejmenovávali toto téma
Vyhledávače si umí mezery odmyslet. Minimálně Google už teď tohle vlákno krásně najde.

Přehledné to je, i když mi připadá, že je obsah obrazně i doslova ve stínu hlavičky.
Jako pozornější uživatel bych se chtěl zeptat, proč jsem musel čekat na natažení 220 kB skriptů, než se mi zobrazil obsah. Proč se mi načítá stokilový tiny_mce.js? Nikde tam WYSIWYG editor nevidím.
Majkl578
Profil
Chamurappi:
Přehledné to je, i když mi připadá, že je obsah obrazně i doslova ve stínu hlavičky.
S tím souhlasím, Na svém laptopu mám horní půlku stránky zabranou pohupujícími se jeřáby (jako myšlenka se mi to ale líbí).

Na googlu je toto vlákno na druhém místě při hledání výrazu "lan*ergroup", samotný web až 5.
pavuk
Profil
Už jsem to sem kdysi psal, mě se to líbí.
Jediná věc - ale to je samozřejmě jen blbost - já osobně bych uvítal, pokud bych vám chtěl zavolat, nějaký jméno osoby na kterou se můžu obrátit. Nerad volám "někam" kde mně na "někoho spojí". Rád vím s kým mluvím. Ale jak říkám, banalita
regy
Profil
Chamurappi:
Hodím tam podmínku, ať se tiny mce načítá jen v režimu administrace, díky za připomínku.

Majkl578:
To je právě to, co mi vadí na tomhle fóru "názor na web". Tahle stránka nikdy nebude mít pagerank tak vysoko, aby byla dřív, než tohle téma :(.

pavuk:
Díky, jméno kontaktní osoby jsem doplnil.
__construct
Profil
- Mne sa nepáči to, že pri kontakte je automaticky v Google Maps otovorená bublina s kontaktom, ktorá nie je v strede. Keď už máš v strede mapy pointer s ich miestom, tak by som nastavil, že nie je rozbalená bublina.
- Okrem toho pätička sa pri vyššom rozlíšení nezobrazuje naspodu
- Nechápem prečo načítavaš dva JS frameworky a okrem toho v hlavičke - hoď ich radšej do patičky
regy
Profil
__construct:
Okrem toho pätička sa pri vyššom rozlíšení nezobrazuje naspodu
Co máš za rozlišení? Je to udělané tak, že minimální šířka je tuším tak okolo 900 pixelů, takže když k tomu přičtu ještě nějaké lišty nahoře, tak to stačí tak na 1000 pixelů.. Kdo má víc pixelů nad sebou?

Nechápem prečo načítavaš dva JS frameworky a okrem toho v hlavičke - hoď ich radšej do patičky
No myslíš, že načítam jquery a lightbox? A navíc dyť to je snad jedno, že je to v hlavičce, nebo ne?
__construct
Profil
Už neviem čo tam bolo za rozlíšenie ..
Lightbox nie je framework - myslel som jQuery a Prototype .. Byť Tebou sa zameriam iba na jeden FW.
A k tomu že je v hlavičke - nie je to jedno : v tvojom prípade načítavaš asi 130kB Prototype 90 kB jQuery v hlavičke čo spomalí načítavanie a vykresľovanie - čaká sa až budú stiahnuté. Naproti tomu ak ich dáš do pätičky stránka už bude vykreslená (užívateľ ju už uvidí) a javascripty sa ešte len budú sťahovať
regy
Profil
__construct:
Ale lightbox právě využívá prototype. Teď jsem našel, že existuje jeden plugin i do jquery, ale mám pro tento lightbox uzpůsobený i tiny_mce a tak. Bylo by to hrozně složité. Jinak dík s tim javascriptem, myslel sem, že když jsou právě v hlavičce, tak se načítají až potom.
__construct
Profil
regy:
Ja osobne používam jQuery - perfektne spracovaná dokumentácia - pochopí ju aj začiatočník, kopec tutoriálov a pluginov (lightbox pluginov do jQuery je "na kilá", stačí googliť a okrem toho má skvelú komunitu )
Takisto TinyMCE máš aj pre jQuery ;-)
http://tinymce.moxiecode.com/examples/example_22.php
http://tinymce.moxiecode.com/examples/example_23.php

//edit: čo sa týka toho načítavania - pozri si tento graf Je to z Google Chrome Developer Tools - šikovná vecička ;-)
// další edit: ešte chcem pochváliť použitie JS funkcie contentheight() .. šikovné .. to je Tvoj vlastný skript?
Taurus
Profil
regy:
Aj u mě není patička dole - 1920 * 1200 - ale na rozlišení nezáleží, měl bys to udělat tak, že s tím počítáš. Jinak je špatně čitelná a anglicky. Proč? Zkus udělat tiskovou verzi a obrázkům alty. Docela povedená práce :-)
regy
Profil
Taurus:
- S tím rozlišením. Přijde mi to, jako dost složité stylovat to tak, aby to bylo vždy na alespoň na výšku prohlížeče a spousta stránk to také nemá (namátkou např. dpp.cz). Možná tam ale přidám nějaký skript, který to prostě o pár px prodlouží, pokud má uživatel kravské rozlišení :)
- „špatně čitelná a anglicky
Dík, ale jak to myslíš?
- To, jestli má obrázek alt záleží na tom, jestli si ho tam zadavatel napíše v administraci.
- Tiskovou verzi.. Hm, to bych mohl :).

Jinak dík, jen mi pls vysvětli to, že je anglicky a napiš, co přesně je špatně čitelné.

__construct:
No já už jsem si lightbox pro jquery také našel a používám jquery verzi tiny_mce. Ale mám svůj plugin do tiny_mce na vkládání obrázků, který je uděláný již na tento lightbox ;). Tak jsem to myslel. Díky moc za ten graf. A contentheight je můj no :)... U takovéhle hlavičky to totiž vypadá divně, když jsem to nechal tak, jak to je normálně. Jsem polichocen, díky :D.
__construct
Profil
regy:
tým grafom som Ti len chcel ukázať pribeh načítavania a vykresľovania stránky (len čisto teoreticky si predstav, že do hlavičky hodíš načítanie 1 MB javascriptu, stránka bude pokračovať v načítavaní a vykresľovaní až po tom scripte, čiže dať ho do pätičky je dobré riešenie .. to len tak ..) Inak Taurus to angličtinou asi myslel pridanie druhej jazykovej mutácie, čo si myslím, že pre firmu s takým zameraní ako má Tvoj klient je zbytočné ..
regy
Profil
Už jsem to ošetřil, aby to bylopřes celou obrazovku, ale nemůžu to vyzkoušet, tak to prosím otestujte a řekněte. Díky
Taurus
Profil
Lidé dobří, "created by" myslím v českém slovníku není. K tomu máme např. "vytvořeno". O jazykové mutaci nemluvím. Ne vždy musí být patička dole, to záleží na stylu webu. V tomto případě se nehodí, aby pod ní byla mezera. Kdyby modrý podklad zmizel, tak by to šlo. A čitelnost? Přece černá na tmavě modré... to prostě nejde.
pavuk
Profil
regy:
FF 3.6, Opera 10.50 a IE 8.0, rozlišení 1920 x 1080 - všechno se zobrazuje korektně
regy
Profil
Taurus:
Created by mám na všech mých webech, bez ohledu na to, v jakém jsou stylu, to mi prosím nech ;). A modrá na modré je právě proto, že to není tak podstatné a nikdy to číst nemusí :). Jinak na dpp se to také nehodí, je to úplně ten samý případ. Ale každopádně už jsem to udělal tak, aby to bylo všude až dolu ;)

pavuk:
Díky
Taurus
Profil
1080 je asi málo, takže to vypadá ok. 1200: nezvládá. To, že to máš všude anglicky ti nechám, ale je to, upřímně, hloupost a jen trend (zamysli se hluboce, proč to tak máš, vážně). Třeba z toho vyrosteš. .-) Na dpp se to právěže docela hodí.
__construct
Profil
tú funkčnosť v rôznych rozlíšeniach si môžeš otestovať sám - stlačíš a potržíš CTRL a budeš buďto scrollovať, alebo stĺáčať mínus (alebo plus pre menšie rozlíšenie)
Ctrl + nula Ti hodí späť "default" ..
regy
Profil
Taurus:
Já si myslím, že na dpp.cz by hlavička měla být až dole, ale to je jedno. Nevím, zkus reload, protože tu výšku stránky by měl obstarávat skript. Třeba se Ti to jen nenačetlo.
Nevím, můj podpis na stránkách asi nejde objektivně zhodnotit. Mě totiž zase přijde hloupé "Vytvořeno kablíkem" :)

__construct:
Takhle to nejde, protože skript počítá výšku vykresleného obsahu (availheight) a podle toho tu stránku má trochu prodloužit. A availheight je pořád stejné, ikdyž si tu stránku zmenšíš ;)
panther
Profil
regy:
proč posouváš patičku dolů scriptem? Podívej se po Plaváčkově patičce, jen krásné CSS :-)
Taurus
Profil
regy:
Zkoušel jsem ctrl+f5 včera i dnes a FF, Opera a IE67 špatně. Navíc v IE6 to vypadá dost brutálně. :-( No a na češtině není nic hloupého. Ale taky jsem měl kdysi anglické patičky. Jenže po zamyšlení bez důvodu.
Bubák
Profil
regy:
tu výšku stránky by měl obstarávat skript
Zřejmě script pracuje špatně, při opravdovém přepnutí rozlišení vypadá u mne stránka podobně, jako na výše odkázaném screenshotu. Stránka se v různých rozlišeních chová stejně se zapnutým i vypnutým JavaScriptem.
regy
Profil
Taurus:
Jo, o tom, jak to vypadá v IE6 vím no :). Asi to trochu upravím ;). To, co je lepší napsat do hlavičky je prostě subjektivní. Tu patičku ještě nějak vyšpekuluju.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0