Autor Zpráva
Paulos
Profil
Zdravím všechny,
my jako studenti gymnázia ve Frýdlantě n.O. tvoříme ve spolupráci s profesory gymnázia společný webový projekt Proces s dr. Miladou Horákovou.
Najdete ho na adrese http://proces-h.ic.cz.

Prosím řekněte, co si o tomto projektu myslíte. Po obsahové, grafické i kódové stránce. Samozřejmě jsou tyto webstránky ještě ve vývoji, takový projekt vyžaduje určitý čas - a netvořím ho sám; pokud byste našli některé nepřesnosti nebo vyložené a naprosté kraviny, tak se prosím taky ozvěte ;)

Děkuji
Pavel Valach
mckay
Profil
Paulos:
(1) Než začnu něco kritizovat, zmíním, že ten nápad s článkama na pozadí se mi líbí.
(2) Toplistové počítadlo, nejen, že je k ničemu, ale ještě tu stránku ohyzdí. Doporučuji Google Analytics
(3) Neostylované odkazy v menu. (Vlastně celkově neostylované).
(4) Chybí mi tam nějak hlavička.
(5) Navigace na různých stránkách je trochu chaotická, preferoval bych jednu, obsahující vše.
(6) Pokud máte možnost, možná by bylo od věci přeložit stránku i do jiných jazyků (i když to možná nikoho nebude ze zahraničí zajímat)
(7) Jestli děláte projekt pod záštitou školy, doporučuji pořídit placený hosting a doménu druhého řádu.
Paulos
Profil
Reaguji na mckaye:
(2) Analytics používám taktéž. A popravdě nevím, co s Toplistem. Náš profesor informatiky ho tam chce a mě se to nezdálo jako špatný nápad, jelikož trochu zaplní levou nabídku...
(3) Nějak ostylované samozřejmě jsou, ale málo, to je pravda. Nicméně při vybrání (pod)sekce se tato ztuční.
(4) Hlavička se ztratila při úpravě stylů, už se to nestane :)
(5) Chaotická? Já jsem měl pocit, že takhle přehledně uspořádané sekce a podsekce jsem už dlouho neviděl :) Ale můžete mít jiný názor.
(6) Přeložit stránku? Dokud nebudou stránky hotovy, určitě to zatím neplánujeme.
(7) Tenhle projekt samotná škola nepodporuje, je to spíš jen společný projekt studentů a profesorů; ne školy. O doméně II. řádu možná budeme uvažovat, až budou stránky v použitelnějším stavu, co se týče obsahu.
mckay
Profil
Paulos:
Náš profesor informatiky
Po svých zkušenostech se zrovna o profesory/rky informatiky velmi rád otírám :-). Občas používají metody, které už se nepoužívají, jsou zastaralé, a proti všeobecnému vkusu. Každopádně, pro klasického návštěvníka to počítadlo stránku neudělá nepřehlednout, takže to není zase tak akutní, s tím odstraňováním.
Paulos
Profil
Jinak mě teď ještě napadlo, že máme i mapu stránek, pořád chaotická navigace? :-)
mckay
Profil
Paulos:
Jde to, ale mapa stránek není navigace, nicméně, asi to bude stačit.
Taurus
Profil
Nevím jak je ten latinský citát dělaný, :-) ale v každém prohlížeči je jinde a v IE7 se nedá přečíst. V IE6 dělá občas velký problém boční menu - skočí úplně dolů. Navigace mi přijde špatná v tom, že není ošetřená tak, aby při změně proporcí písma nedošlo ke změně pozice textu. Menu se nesmí hýbat, mate to. Na některé položky v horním menu nejde ve FF kliknout, taky asi dost zvláštní jev. No a vzhled - je to docela nehezké, dnešní weby se dělají jinak.
Paulos
Profil
Reaguji na Tauruse:
<rýp>smrt IE!</rýp>
Problémy s IE jsou bohužel věčné - aspoň IE7 a výš se už trochu chovají normálně. IE6 ve Win7 už nenajdete, takže mám trochu problém to otestovat. Nicméně vím, co myslíte tím padáním menu, protože IE7 ve quirks modu se chová úplně stejně. To by se možná dalo napravit.

Erhm, citát... Nastavený tak, aby byl text vystředěn vertikálně na střed. Svině jedna škaredá... Nejen že je v každém prohlížeči úplně jinde, ale ten citát taky ve Firefoxu blokuje položky v menu. A teď si představte, že to někde opravím, přijde nový ExtraKúlWWW 10.0 a zas to v něm bude špatně. Trochu se divím, že dělá problémy jen ten citát.
Jo a ten citát není na všech stránkách stejný. To jen aby se vědělo :-)

Nabídka - nesmí se hýbat. Tak ať je po vašem!

No a co se týče vzhledu, každému se nezavděčím :) Ale když už, jak jinak se dělají dnešní weby? Přímé napojení na FB a Twitter?
Taurus
Profil
Svině jedna škaredá...
Co jsem ti udělal? :-)) No ano, IE v lásce taky nemám, ale aspoň je život zajímavější... Na vyzkoušení se hodí mj. http://browsershots.org/. Weby se dnes dělají např. takto. Dýchají, mají prostor, nejsou tak uzavřené... FB ani Twitter jsem na mysli neměl. Ale slovo nehezké je možná tvrdé, beru ho zpět. Mě to každopádně nenadchlo. Narozdíl od tématu, za to jsem rád. :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0