Autor Zpráva
Názor
Profil *
Dobrý den,

prosím zhodnoťte náš web http://antivirovyprogram.cz
drvaca
Profil
Trochu divná mi připadá fráze "nevíte se rozhodnout". . .
Slovo "heker" jsem dnes četl poprvé v životě. Co já vim tak v ČR se používá normálně "hacker", heker je to na Slovinsku.
pavuk
Profil
drvaca:
Evidentně je to způsobený tím že je autor slovák píšící česky nebo je to ze slovenštiny špatně přeložený.

Názor:
Vzhled se mi líbí, jen mi trochu vadí ta příliš tmavá hlavička, kupodivu u patky mi to neva.
Ale ty texty... hoši.... Podle mě by to byly opravdu dobrý stránky (když odmyslím ten malej rozsah nabídky, ale každej jednou začínal), jenže se to nedá dost dobře číst. Větná stavba a slovosled děsivej... Asi ty stránky nebyly za korunu, nestálo by za to pustit k nim nějakýho korektora, co z těch shluků slov udělá zajímavej text? Prostoru je na to dost
Velda
Profil
za 1.) v menu nevidím odkaz na úvodní stránku
za 2.) už existují i širokoúhlé displeje (ale jak se tak dívu, tka to komplexnější problém, i při minimalizaci to vypadá "zajímavě";zkoušeno v FF)
za 3.) vidím tam ryze český a slovenský antivirový výrobek, takže ehm kde je Avast?
za 4.) pod článkem si představuju něco, co mi nezabere čtením max. 2 minuty
za 5.) ta definice viru je tak okouzlující...
Názor
Profil *
co se týče copywritingu a nabídky produktů tak na tom teď děláme (web je v provozu krátko)

Velda:
za 2.)
Hodíš sem prosím screenshot .. bude to pravděpodobně chyba grafika ..
Velda
Profil

Taurus
Profil
Základ hezký :-) jenže v IE6 to vypadá špatně, v IE7 asi špatně funguje skript na font v hlavičce - je divně kostrbatý. Při rozlišení 1024 mám posuvník a při 1920 je tam zlom. Když vypnu obrázky, jsem v háji a nemůžu číst. Zvětši line-height a hodila by se tisková verze. Odkazy v levém menu udělej blokové, klikat jen na text je málo.
hustosf
Profil *
Mno tak celkem dobré.... jen na první pohled v IE bodá do očí ten text "Proč potřebuji antivirový program ?" nejde to přešíst, protože písmenka na sebe plynule navazují, místy se překrývají, nebo mají společní části... rozhodně bych opravil!
A ještě mě tak napadá... když se dává odkaz na mapu webu tak así né do txt souboru se strojopisem ne? stylovat to a dát tam odkazy na stránky kam to má směřovat.

Na malé chyby je to dobré!
Názor
Profil *
Taurus:
IE6 to vypadá špatně, v IE7 asi špatně funguje skript na font v hlavičce
- na IE6 to optimalizovat nebudeme ..
- na font není použit skript, ale CSS3
Odkazy v levém menu udělej blokové, klikat jen na text je málo
Nepochopil jsem to ..

hustosf:
nejde to přešíst, protože písmenka na sebe plynule navazují
odkaz na mapu webu
Opravíme :-)

Velda: Díky za obrázky ..

Všem děkuji za připomínky .. v případě dalších klidně pište dál :-)
Taurus
Profil
Vzhledem k nepodpoře různých prohlížečů a rozlišení odstřihujete dohromady velký počet lidí, takže přeju hodně štěstí... Člověk je v menu zvyklý klikat na celou položku - i s řádným paddingem / line-height (v tomto případě na celý proužek, znázorňující tlačítko). Když je klikací jen text, hůř se trefuje.
Názor
Profil *
Taurus:
Člověk je v menu zvyklý klikat na celou položku - i s řádným paddingem / line-height (v tomto případě na celý proužek, znázorňující tlačítko). Když je klikací jen text, hůř se trefuje.
Díky za postřeh ..

Vzhledem k nepodpoře různých prohlížečů a rozlišení odstřihujete dohromady velký počet lidí, takže přeju hodně štěstí...
Co se týče rozlišení - to pořešíme .. ale podporovat 9 let starý prohlížeč mi připadá jak ztráta času .. možná (protože dle statistik je dost používaný) doděláme pro IE6 tu "tiskovou" verzi s nějakým banerem s upozorněním na používání starého prohlížeče ..
Nox
Profil
Taurus:
1) IE6 v toplist v sekci SW: cca 4-6% lidí
2) Považuješ fancy font za prvek zásadní k používání stránky?

Názor:
Velmi hezký design

1) Specifikujte barvy pozadí, než se donačte hlavička, byl text hůř čitelný
2) Není mi jasné proč zobrazujete dobu běhu skriptu, k čemu to návštěvníkovi je? MB možná pro lidi z mobilu, ikdyž ideálně by pro ně byla mobil verze kde by nestahovali 2MB ;)
3) Kde se vzalo 1.85MB? Firebug mi ukazuje cca 560kB
4) Rozdělil bych sprites na položky které musí být PNG a na ty které mohou být JPG... na zkoušku jsem to dal celé v JPG a i při vysoké kvalitě jsem dostal -67% velikosti
...stejně se mi ty sprites načítají nějak dlouho :/ asi 5 sekund na 35Mbit a to je ráno (měla by být malá zátěž serveru (či serveru hostingu) pokud je v ČR a i většina návštěvníků)

protože dle statistik je dost používaný
už ne

doděláme pro IE6 tu "tiskovou" verzi s nějakým banerem s upozorněním na používání starého prohlížeče ..
zbytečná práce, mentorování je stejně takové....neřešil bych to
Názor
Profil *
Nox:
1) Specifikujte barvy pozadí, než se donačte hlavička, byl text hůř čitelný
4) Rozdělil bych sprites na položky které musí být PNG a na ty které mohou být JPG... na zkoušku jsem to dal celé v JPG a i při vysoké kvalitě jsem dostal -67% velikosti
Díky za tip ..

3)
4)
To jsou informace z benchmark třídy, které tam zůstali ještě z beta verze .. jen jsme je zapoměli odstranit .. 1,85 MB je zátěž skriptu na operační paměť ..
panther
Profil
Názor:
proč máš v patičce sitemap.txt? Když ji chci použít, musím si každý odkaz zkopírovat a vložit do adresního řádku?

[#9] „- na IE6 to optimalizovat nebudeme ..
hm vskutku zajímavý názor. Možná by ses divil, jak se ti může těch pár minut do budoucna zhodnotit. Ale je to na tobě.
Nox
Profil
panther: Zajímavý názor, myslíš že budoucnu budou lidé stále více využívat IE6? :) Jako proti opravě nejsem ale.... nedělal bych z toho až takovou tragédii

Mj. nekompatibilita s IE6 třeba odežene 1-2% návštěvníků.... pokud by byl nevhodně udělaný zbytek stránky, nedůvěryhodný design, nudné nezajímavé tuny textu, tak ztráty návštěvníků budou třeba 70%...
...asi stáčim trochu k OT...kdyžtak mi to smažte
Taurus
Profil
Nox:
1) ano 2) ne

Neděláme z IE6 tragédii, podporujeme myšlenku kvalitního webu. Optimalizace nezabere moc času.
Názor
Profil *
panther:
pár minut“ rozhodně bych netvrdil, že to bude pár minut .. Kromě toho jsem podobně jako Nox toho názoru, že dědeček IE6 půjde za chvíli prič ze scény, protože jej používají lidi na starších PC, kterým je jedno co používají k prohlížení webu a s novým PC se k starému IE6 nedostanou ..

Klidně pište dál k té podpoře IE6 - zajímá mě to .. možná změním názor .. ;-)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Názora:
dědeček IE6 půjde za chvíli prič ze scény
A kdy ty půjdeš do druhé třídy ZŠ, kde se učí tvrdé souhlásky?
Soustřeď se na současnost. Nic jako „scéna“ tady neexistuje, jde spíš o to, jestli patří prohlížeč mezi obvykle používané, nebo ne. Můžu poslat libovolnému známému odkaz na tvůj web bez obav, že uvidí něco horšího než já? Ne. Čím víc lidí má internet, tím menší je procentní podíl, který lze prohlásit za zanedbatelný.

protože jej používají lidi na starších PC, kterým je jedno co používají k prohlížení webu
… a které vůbec netrápí viry, takže vůbec nejsou cílová skupina tvého webu.

s nějakým banerem s upozorněním na používání starého prohlížeče
Opakování deset let staré chyby, že tvůrce stránky kecá návštěvníkům do toho, čím prohlíží web, je teď najednou v pořádku?

rozhodně bych netvrdil, že to bude pár minut
Která z chyb není opravitelná do tří minut?

- na font není použit skript, ale CSS3
CSS 2. Explorer podporuje @font-face, stačí použít WEFT.
Bubák
Profil
CSS 2“ To byl tehdá "kotrmelec", @font-face se nedostal do CSS 2.1 a v návrhu CSS 3 je zase zpátky.

Explorer podporuje @font-face“, dokonce už od verze 4.0.

stačí použít WEFT“, existuje i spousta online převodníků, třebas:
TTF to EOT Font Converter, hned je vidět výsledek
Online font converter, převádí navzájem různé formáty fontů: .eot, .otf, .pfb, .svg .ttf, woff…
Font Squirrel, převod fontů pro použití na webstránkách, včetně formátu WOFF, spousta nastavení pro optimalizaci
shaggy
Profil
Neviem ako v ČR, ale na Slovensku je potrebné uvádzať ceny s DPH... hlavne ak ide o maloobchod. A tiež by bolo fajn niekde napísať, že uvedené ceny sú bez DPH.
Príde mi to dosť zavádzajúce.

A tiež nechápem tie odkazy vpravo na stránke, ako súvisí Miss-Kosmetika a IMFsoft s antivírmi?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0