Autor Zpráva
pavuk
Profil
Už jsem tu jednou ty stránky měl, původně vypadaly takhle.
No ale po pár dnech bylo zapotřebí změnu (hm, ženy...) a tak bych rád znal váš názor na tohle dílo. Po všech stránkách
Taurus
Profil
Doporučuju pro inspiraci.

U tebe mám horiz. posuvník při rozlišení 1920 x 1200 a nekvalitní naházené obrázky pozadí. Bohužel se mi to vůbec nelíbí. :-( Aspoň je to dobře čitelné a slušně poodsazované.
pavuk
Profil
Rozházený? To nechápu... jsou tam jen čtyři obrázky "background prvků" a jedna fotka. Jdu si to nějak nasimulovat
swetko
Profil
Grafika je dosť zastaralá. Určite zvládneš lepšiu len sa potrebuješ inšpirovať. Pekný obrázok do hlavičky nájdeš napr. v niektorej free fotobanke.

Možno by bolo lepšie text všetkých podstránok umiestniť na jednu, a pohybovať sa medzi nimi pomocou #záložiek. Lebo otvárať novú stránku kvôli pár riadkom sa mi zdá zbytočné.

Ak však chceš nechať rozloženie stránky rovnaké tak by som upozornil na:
- nemeniaci sa title pri otevírací doba, salon na mapě.
- pri položke otevírací doba ti v menu chýba položka salon na mapě.
- pri položke galerie ti zase chýba class="active".

Tlačidlo späť sa mi zdá zbytočné.
pavuk
Profil
Ten horizontální posuvník byla moje minela, zapomněl jsem vymazat jednu hodnotu u css. Díky
pavuk
Profil
Grafika není moje, návrh pochází z většiny od majitelky salonu ( i když přiznám že mně se líbí, možná právě pro tu jednoduchost).
A jak jsem mohl přehlídnout body zmíněný ve [#4]? Ajvaj
__construct
Profil
oprav si kód .. máš tam 6 chýb ..
peta
Profil
pavuk: Ta puvodni stranka je o 100% lepsi graficky. http://www.smatana.cz/lenka/
kelvin
Profil
pavuk:
V IE6 se rozpadne stránka http://www.lmsa.cz/mapa.php
pavuk
Profil
peta:
Díky, tu už jsem dělal já (i když rezervy tam jsou...)
kelvin:
Jenom "mapa"? Testoval jsem to celý na IE v 6, 7 i 8 v IETetseru a nic jsem nenašel...

edit: moje chyba, zapomněl jsem přilinkovat styl pro šestku.

Pánové díky, ta nepozornost je někdy horší než neznalost... Tak to je když člověk pro oči nevidí
rommy
Profil *
peta:
pavuk: Ta puvodni stranka je o 100% lepsi graficky. http://www.smatana.cz/lenka/
Není.
Není dobrá ani nová a ani stará.
Plaváček
Profil
pavuk:

Byl jsi někdy v kadeřnictví? Viděl jsi, s jakými překrásnými barevnými účesy ženy odchází? Probůh - ten nový design vypadá jako parte. Nudný, hranatý, bez nápadu. Určitá rozevlátost a hravost grafiky je u tohoto typu webu žádoucí a nutná. Pro kadeřnictví jsi navíc zvolil naprosto nevhodnou barevnou kombinaci.

P.S. Jak dokazuje třeba tento web http://www.missteengreatbritain.co.uk/ , i s poměrně šílenou paletou barev lze dosáhnout zajímavého a neotřelého výsledku (kvalitní fotka pěkné ženy s krásným účesem ti navíc sama o sobě vyrobí půl designu)
pavuk
Profil
Plaváček:
Já jen skromně podotknu, že požadavek byl na minimalistickej retro styl a grafika není z mý hlavy, viz. [#6] :-)
Přesto se mi ten styl líbí, já mám rád věci prostý, třeba tebou odkazovanou stránku už bych podruhý nenavštívil. Chápu ale, že se nejedná o mně, nýbrž o ženy a jejich náhled a rozumím i zmiňovaný rozevlátosti.

Přivítám všechnu další kritiku (ale raději konstruktivní, např. to co psal rommy je jen prázdná a zbytečná věta, spíš určená jeho egu než mně)
Vám ostatním děkuju, i přestože je kritika dosud jen nagativní
Plaváček
Profil
pavuk:

Ženy jsou poměrně specifická cílová skupina, kterou pravděpodobně minimalistickým retro stylem neoslovíš (nebo jenom menšinu z nich). Nicméně - náš zákazník, náš pán, pokud to jinak nepůjde, dodej svému návrhu alespoň detaily, je vidět, že je to nahrubo spíchnuté. A minimalismus grafiky vykompenzuj pěknými fotkami (třeba v záhlaví nebo ve vlastním obsahu stránky). V kadeřnictví to prostě žije a mělo by i na webu. Věř mi, pár kadeřnictví už jsem dělal :)
rommy
Profil *
pavuk:
ta věta není zbytečná...je jen prostě jednoduchá a sděluje, že to není to pravé ořechové...nic víc, nic míň...některé rozbory stránek jsou tu řečeny a já pouze stroze sdělil názor: dobré-nedobré
Petr ZZZ
Profil
pavuk:
Pokud to ponuré rudo-černé drákulovské řešení byl úmysl, tak bych řekl, že se design do jisté míry vydařil. I potom bych ale doporučil zamyslet se nad účelem webu: Má přilákat zákaznice? Útočně působící grafika se přinejmenším bije se stylem úvodního textu, formulovaným spíše seriózně než vampírsky. Má web přesvědčit o kadeřnické dovednosti provozovatelky salónu? Ten okousaný účes může působit svižně, ale mám pocit, že takto nebo nějak velmi podobně bych dokázal ostříhat kohokoli do pěti minut i já, a to jsem v životě nikoho nestříhal. Řekl bych, že přinejmenším úvodní stránka kadeřnictví by měla vypadat jinak, nicméně na podstránce přehledu účesových stylů by to možná pod heslem "účes dravé šelmy" šlo umístit. Celkově bych řekl, že v tom jsou určité zajímavé momenty, ale mohlo by to být lepší, přívětivější.

Pro inspiraci si dovolím ještě odkázat na jeden kadeřnický web Plaváčkův. Zvláště bych upozornil na poloprůhledné, oblé a kadeřavé výtvarné prvky, zrcadlení, světlé řešení, pastelové barvy, pěkné ženské s přívětivým a svůdným úsměvem. Všimni si detailů jako např. hvězdiček ve vlasech a v kulatém okénku vpravo nebo i očí ženy v popředí, zvláště pravého, tedy jejího pravého, z našeho pohledu levého oka: je ve stínu, ale září se sluncem o závod; buď je už fotograficky perfektně vysvícené nebo je oční bělmo dodatečně digitálně upravené. Ten snímek i celý web je prostě bez chyby, promakaný do posledního detailu, láká k návštěvě.
RichardIV
Profil
Doporučuji http://www.templatesweb.com/blog/2008/08/14/free-hair-salon-website-template/
sarojan
Profil
1. Ta fotka je rozmazaná
2. Na tu stránku bych se já už nikdy nevrátil
3. Nemoderní, nudné, depresivní, tmavé
Je to absolutní hrůza hrůz. Fakt nemyslím, že by žena, která má estetické cítění vyžadovala takovej blinec. A myslím, že když někdo chce dělat účesy, to cítění musí mít.

Petr ZZZ:
Ten snímek i celý web je prostě bez chyby, promakaný do posledního detailu, láká k návštěvě.
Souhlasím. Tohleto je dobrá inspirace k webu.
pavuk
Profil
Už jen to, že web (tak nějak primárně) pro ženy vzbudil takový emoce u mužů je myslím dobrý... Celkem lapidárně to shrnula jedna moje kamarádka, která mi řekla - cituju: "...se mi líbí že tam není mraky těch sraček, kvůli kterejm nikdá nemůžu nic najít"...
Což ovšem nijak neubírá na kvalitě jinejch vejš odkazovanejch webů, který já osobně považuju za velice vydařený
Díky za postřehy

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0