Autor Zpráva
dunky
Profil
http://www.dnydobrychzprav.cz/beta/

Dobrý den, zajímal by mě váš názor na tento návrh. Jak na vás působí, je-li t přehledné či nepřehledné jestli se vám líbí barvy, kód. Velikost dat, atd.
kelvin
Profil
dunky:
Určitě vyhodit ty ikonky vpravo dole. Proč má být ta nejzbytečnější informace pořád na očích? Navíc lživá.
dunky
Profil
To je jenom pro návrh, ve finále tam nebudou :) Navíc je tam jen jedinná chyba a to u target a s tím dovedu žít :)

PS: Český validátor opravuje leccos, ale většinou to ani chyby nejsou :)
A hlavičku používám z této stránky: http://www.wellstyled.com/html-doctype-and-browser-mode.html, TAK NEVÍM CO PRUDÍ.
sarojan
Profil *
Validace XHTML na českém validátoru není nikdy validní ;-)
Radek9
Profil
sarojan:
To není pravda, pokud se stránka posíla s typem XML (v headeru), tak to validací projde (tedy pokud tam nejsou jiné chyby).
sarojan
Profil *
Radek9:
Jo, to je pravda, ale s tím bývají problémy.
panther
Profil
sarojan:
Validace XHTML na českém validátoru není nikdy validní ;-)
validace XHTML na českém validátoru je validní vždy, pokud je předložený dokument validní. HTML tvářící se jako XHTML nemá být důvod být validní, lomítka na konci jsou tam navíc, atd.

dunky:
To je jenom pro návrh, ve finále tam nebudou :)
tak proč tam jsou ty ikonky, když tam nebudou?

po rychlém zkouknutí HTML (na CSS nemám náldu ani čas) jsem si všim následujícího:
- proč máš prázdné komentáře mezi spany?
- položka v menu by měla být aktivní celá, tedy i po stranách, ne jen text
- proč se mění barva pozadí řádku tabulky, když nic nedělá, nejde na ten řádek kliknout?
- viděl jsi web v IE6?
- viděl jsi web v IE7?
- jsou použity 3 fonty - verdana, arial, georgia. Proč?

Asi tam toho je více, třeba to později doplním, jestli se k tomuto tématu ještě vrátím.
dunky
Profil
panther:
validace XHTML na českém validátoru je validní vždy, pokud je předložený dokument validní. HTML tvářící se jako XHTML nemá být důvod být validní, lomítka na konci jsou tam navíc, atd.
Tak to holt nemám validní a ikonky jdou pryč... Radši nevalidní X?HTML, než paseka od IEcka.

- proč máš prázdné komentáře mezi spany?
To mi nakukal tady autor: http://www.tutorials.cz/clanek1330-jak-spravne-nakodovat-layout-1-cast
3.část:
Komentář (bez obsahu) je v něm z toho důvodu, že žádný prvek nesmí být prázdný podle pravidel sémantiky.


položka v menu by měla být aktivní celá, tedy i po stranách, ne jen text
Nevím jestli jsem správně pochopil - Mám dodat nějakou změnu backgroundu? Současný indikátor nestačí?

proč se mění barva pozadí řádku tabulky, když nic nedělá, nejde na ten řádek kliknout?
Když už nepoužívám pruhované tabulky, tak se podle mého zvýrazněný řádek lépe čte.

- viděl jsi web v IE6?
- viděl jsi web v IE7?
Viděl - prasárna, optimalizuju, ale není to žádná sranda.

jsou použity 3 fonty - verdana, arial, georgia. Proč?
Vadí to esteticky? Mě se to tak líbí, ale lidé jsou různí... Pokud je to čistě logická záležitost, tak bych se tím příliš nezabýval.

Nepodělil by se někdo i o postřehy z hlediska celkového vzezření webu? Můžete mi to třeba i oznámkovat, nebo vyjádřit poměr oproti jiným webům v procentech?
peta
Profil
dunky:
Barevne je to naprosta fujka. Chces znamku? fujka = 10/10 moznych fujkovych bodu :) Pouzij odstiny 1-2-max 3 barev.
Rekneme, ze vychozi bude zelene menu.
Obsahova cast bude mit bily podklad.
Nad menu logo muze byt teda do cervene.
Pokud budes chtit neco v obsahu zvyraznit jako aktualni, new, pouzijes tu oranzovou.

Font a velikost pisma pro obsahovou cast by mel byt shodny, viz puvodni stranka. A tez barevne.

Ostatne, kdyz se podivas na puvodni stranku, nechas obsahovou cas a vse kolem orezes tak mas do 120px vyskoveho loga, tak to dostane uplne jiny rozmer.
Chamurappi
Profil
Reaguji na dunkyho:
Radši nevalidní X?HTML, než paseka od IEcka.
Tomu nějak nerozumím. Ty si v HTML hraješ na XHTML, aby to fungovalo v Exploreru, který XHTML nepodporuje? Myslíš snad, že lomítka navíc v <meta /> ti zajistí lepší kompatibilitu?

To mi nakukal tady autor
Nevěř návodům na tutorials.cz, tamní autoři vytrvale odmítají opravit své bláboly navzdory výtkám.

Komentář (bez obsahu) je v něm z toho důvodu, že žádný prvek nesmí být prázdný podle pravidel sémantiky.
Tahle poučka ti snad dává nějaký smysl? Mně ne.

Když už nepoužívám pruhované tabulky, tak se podle mého zvýrazněný řádek lépe čte.
Uživatel je zvyklý, že pokud se něco mění při najetí myší, něco to při kliknutí udělá.
Krom toho, pokud člověk nemá funkční myš, tak si řádek zvýraznit nemůže.
panther
Profil
dunky:
To mi nakukal tady autor:
ještě, že ti neřekl, že současně s tím máš vyskošit z okna :-)

Nevím jestli jsem správně pochopil - Mám dodat nějakou změnu backgroundu?
ne, myslel jsem přidat boční padding, aby byla klikací celá položka mezi odrážkami. Je to dobrým zvykem.

Viděl - prasárna, optimalizuju, ale není to žádná sranda.
prasárna to je, to máš pravdu. Ale že by to bylo něco složitého? Mno, když myslíš... Jsou složitější věci.

Komentář (bez obsahu) je v něm z toho důvodu, že žádný prvek nesmí být prázdný podle pravidel sémantiky.
když už slepě kopíruješ lživá, resp. nepravdivá, moudra odjinud, víš vůbec, co to ta kouzelná a všude zmiňovaná sémantika webu je? Kdybys to věděl, tohle bys v životě napsat nemohl.


Teď mě tak napadá, když víš o problémech (zejména IE), proč sem dáváš web hodnotit a nedáš ho sem, až bude kompletní?
dunky
Profil
panther:
prasárna to je, to máš pravdu. Ale že by to bylo něco složitého? Mno, když myslíš... Jsou složitější věci.
Vy musíte být vždycky agresivni že? Samozřejmě že optimalizovat pro mrkvosftí IEcka je obcas težké, zvlášť když se každá verze chová jinak. Navíc v mém případě si zadavatel přál menu, které by bylo roztahovací podle položek, což se pro ie dělá dost špatně, tak doporučuji neútočit nepodloženě

Teď mě tak napadá, když víš o problémech (zejména IE), proč sem dáváš web hodnotit a nedáš ho sem, až bude kompletní?
Páč jsem na to zapomněl, myslel jsem že iecko to chrousta dobre...

Chamurappi:
Tomu nějak nerozumím. Ty si v HTML hraješ na XHTML, aby to fungovalo v Exploreru, který XHTML nepodporuje? Myslíš snad, že lomítka navíc v <meta /> ti zajistí lepší kompatibilitu?
No tak tady jsem použil pixiho tabulku, která uvádí při jakých deklaracích se chovají prohlížeče striktně takže mi vysvětli co je na tom tak špatného? Použil jsem nesprávný příklad?
www.wellstyled.com/html-doctype-and-browser-mode.html

Nevěř návodům na tutorials.cz, tamní autoři vytrvale odmítají opravit své bláboly navzdory výtkám.
Zrovna v této diskusi se projevilo velmi agresivní a velmi nepříjemné chování zdejších redaktorů a přispěvatelů. Myslím si že to o co se snaží Tutorials.cz je velmi záslužná činost a byť vaše výtky nebyli vyslyšeny v žádném případě bych na ně nezanevřel.


PS: Zkoušel jsem se na web podívat ve všech IEčkách a web byl pokaždé zobrazen bez větší problémů! Používám IEtester, takže pokud to v reálných prohlížečích vypadá jinak hoďte mi prosím screen.
Chamurappi
Profil
Reaguji na dunkyho:
Nepodělil by se někdo i o postřehy z hlediska celkového vzezření webu?
Vyhovující. Akorát to zelené menu tam moc barevně nepasuje a sjednotil bych na tvém místě písma.

menu, které by bylo roztahovací podle položek, což se pro ie dělá dost špatně
To zkus zadavateli vymluvit. Jako návštěvník totiž roztahování neocením, jen jsem si všiml, že je menu (včetně šedého obalu) o kousíček širší než obsahová část, což jsem na první pohled považoval spíš za drobnou závadu než za úmyslnou vychytávku.

doporučuji neútočit nepodloženě
Web se zobrazoval v Explorerech správně? Nebo v čem spočívá ta nepodloženost?

tady jsem použil pixiho tabulku, která uvádí při jakých deklaracích se chovají prohlížeče striktně
Tabulka mluví jen o vykreslovacích řežimech a o prvním řádku v kódu, nikoliv o tom, jak má vypadat zbytek. Validita HTML kódu se u tvé stránky nijak nevylučuje s optimalizací pro všechny prohlížeče, čímž oponuji tvému tvrzení z příspěvku [#8].

takže mi vysvětli co je na tom tak špatného?
Prakticky nic. Validita je zbytečná. V tom se shodneme i s autorem toho prudícího českého validátoru :-)

to o co se snaží Tutorials.cz je velmi záslužná činost
Třeba takový výsměch méně podařeným webům ze strany šéfredaktora byl velmi záslužný. Přiznávám, že tamní návody týkající se grafiky nesleduji, je tedy klidně možné, že nějakou úroveň mají. Ale ty články o kódování layoutu je nutné brát s velkou rezervou a používat vlastní hlavu.

Zkoušel jsem se na web podívat ve všech IEčkách a web byl pokaždé zobrazen bez větší problémů!
Vypadá to dobře, jen pozadí je šoupnuté o cca dva pixely doprava, takže ten člověk stojící na ruce se vznáší, a u patičky chybí zaoblené rohy. Nejde zvětšovat písmo, protože ho zadáváš v pixelech. Obecně se zvětšováním písma moc nepočítáš.

velmi agresivní a velmi nepříjemné chování zdejších redaktorů a přispěvatelů
Nemyslím si, že bychom byli nějak zvlášť nepřátelští, ale je fakt, že bychom si mohli dávat větší pozor na jazyk, aby to nevzbudilo podobný dojem. Nicméně každý je tu sám za sebe, neorganizujeme se ve svých náladách a názorech.
dunky
Profil
Chamurappi:
„doporučuji neútočit nepodloženě“ - Panther tady říká že optimalizovat pro IEcka je věc jednoduchá s čímž zásadně nesouhlasím IE je šmejd a kde muže tak udělá paseku.

Akorát to zelené menu tam moc barevně nepasuje
a sjednotil bych na tvém místě písma.

To si taky vynutil zadavatel z minulého návrhu... :)


Třeba takový výsměch méně podařeným webům ze strany šéfredaktora byl velmi záslužný. Přiznávám, že tamní návody týkající se grafiky nesleduji, je tedy klidně možné, že nějakou úroveň mají. Ale ty články o kódování layoutu je nutné brát s velkou rezervou a používat vlastní hlavu.
Ano lefiath má občas velice otravné názory, ale pro začínajícího grafika nebo webdesignéra je ten web k nezaplacení.

Nemyslím si, že bychom byli nějak zvlášť nepřátelští, ale je fakt, že bychom si mohli dávat větší pozor na jazyk, aby to nevzbudilo podobný dojem. Nicméně každý je tu sám za sebe, neorganizujeme se ve svých náladách a názorech.
Tohle chápu, ale jde o to, že když přispěvatelé mají takový přístup, tak nejeden možná nadějný webdesignér zůstane zatlučen jejich připomínkami do země, vím z vlastní zkušenosti(Né že bych se za nějak nadějného považoval...)
Plaváček
Profil
dunky:

IE je šmejd a kde muže tak udělá paseku.

IE je prohlížeč jako každý jiný (ve své osmé verzi už prakticky dohnal konkurenci) a paseku nedělá on, nýbrž kodér, který je buď začátečník a nedokáže se ještě správně orientovat, nebo je líný nastartovat Google a řešení svého problému si najít. A panther má pravdu, psát kód tak, aby ho zvládnul i IE, je skutečně věc poměrně jednoduchá.

ale pro začínajícího grafika nebo webdesignéra je ten web k nezaplacení.

Pro začínajícího grafika možná, pro webdesignera nevím, nevím. Článkům o kódování na Tutorials.cz bych se, být tebou, raději vyhnul, aby sis neodnesl špatné návyky. Ale to už tu bylo řečeno.

A je tu ještě drobnost, která mi na serveru Tutorials.cz vadí. Viz třeba Chamurappim odkázaný článek. Dle mého soudu takový článek na seriozní server, jehož cílem je mladé začínající grafiky něco naučit, nepatří. Protože autor se zjevně začátečnickým pokusům (a kdo z nás někdy nezačínal?) posmívá, místo aby vhodně upozornil na chyby, kterých se autoři dopouštějí.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0