Autor Zpráva
Peta8
Profil
Momentální nápad a výsledkem je Free Nature Photos.

Jak se Vám, prosím, líbí? Mám na mysli především pohodlnost pohybu na webu.
Budu rád, pokud mě upozorníte na nějaký technický nedostatek (špatný odkaz apod.).

Vím, že je to utopené v hierarchii webu, ale zatím to na samostatnou doménu dávat nechci, možná časem.

Děkuji.
sarojan
Profil
Kdo ti to překládal? Google translator?
"By downloading any of the photos, you agree to observe all aforesaid conditions."
Slovo observe je v tomto významu dost netypycky použito, radši to přepiš na už zaběhané:
"By downloading any of the photos you agree with the Terms and Conditions."
né, že tam tu čárku doplníš! :)
You need not my permission for using the photos
namísto need not(další filištínské spojení) tam hoď don´t have to
a ve větě
It is prohibited use the photos for illegal purposes
dej před use slůvko to a když chceš, tak můžeš napsat strictly prohibited, pokud chceš dát tomu rozkazu sílu.
Dále před první dvě věty začínající na sloveso hoď slůvko To.
Taky se mi nelíbí nadpis Allowed a Not Allowed, radši bych tam dal You Are Allowed a You Are Not Allowed

Jinak se mi to líbí, je to minimalistické, sice by se hodilo předělat galerii, aby se zobrazoval jenom jeden obrázek, ale to je v podstatě jedno.
Taky hoď to tlačítko donate pŕed ten facebook a twitter, bude to estetičtější, i když to tlačítko lidi nemají rádi, protože je nutí k placení...
mckay
Profil
Peta8:
Přidal bych tam k tomu náhledu fotek spíš než zobrazení na novou stránku, lightbox.
Peta8
Profil
sarojan:
Angličtinu ještě poladím. Díky.

mckay:
Lightbox a jeho modifikace nemám rád. I když uvažuji nad ním.


Také to nemá být pouze prezentace fotek, ale stránky mají i poučit.
A co fotky, jak se Vám líbí. Fotit jsem začal asi před dvěma měsíci kompaktem, není to teda nic super, ale přesto by mě zajímal i názor na fotky.
sarojan
Profil
Peta8:
Fotit jsem začal asi před dvěma měsíci kompaktem, není to teda nic super, ale přesto by mě zajímal i názor na fotky.
Jako zkušený fotograf říkám, že to vypadá velmi dobře. Fotky sú ostré a dostatečně světlé. Pokud bych ti mohl poradit, tak nefoť zvěř příliš zhora. Také bys to mohl zkusit upravovat, když už to stáhneš do počítače ;)
Peta8
Profil
Děkuji. Co se týká zvěře, rád bych fotil i z jiných úhlů, ale ona je většinou dost plachá a na větší dálku to foťák nevezme. Stativ zatím nemám. Každopádně si ale časem chci pořídit něco lepšího.

Fotky se snažím upravovat, ale zároveň chci zachovat věrnost. Primárním cílem není mít umělecké fotky, ale ukázat, jak daná kytka nebo zvíře vypadají, třeba i z dálky, aby návštěvníci/návštěvnice mých stránek pak rostlinu nebo živočicha v přírodě poznali. Časem chci na stránkách (české verzi hlavně) vytvořit přehled běžných druhů a pak udělat i poznávačky.
sarojan
Profil
Peta8:
To já chápu, samozřejmě, že příliš úpravy škodí, já měl na mysli něco jako pohraní se s křivkami, aby se odstranily tmavá místa, popřípadě trošku desaturovat pozadí, aby vynikla rostlina(zelená na zeleném). ;)
Peta8
Profil
Zkouším to. Zatím funkce na úpravu fotografií teprve poznávám. Ale už teď pokukuji po lepším foťáku, na který alespoň lze nasadit polarizační filtr.
Ale co se úprav týče, nechci na tom trávit tolik času, jelikož fotek mám víc než stíhám zpracovávat a měl bych zamakat i na dalších tématech na webu (české verzi).

Každopádně díky za rady a podněty.
Peta8
Profil
Mírně jsem redesignoval (pozadí, menu). Doufám, že k lepšímu.

http://www.nabla.cz/en/free-nature-photos/
sarojan
Profil
Peta8:
1. Oprav tu angličtinu!
2. Dej to Donate před Facebook a Twitter!
Jinak se mi to líbí.
Peta8
Profil
Angličtinu jsem dal angličtináři, příští týden by měla být úplně OK. Zkoušel jsem Donate tlačítko dát před, ale asi se mi to líbí více tak, jak je to nyní.
Díky za reakci.
Peta8
Profil
A ještě pokus o foto blog:
http://www.nabla.cz/en/free-nature-photos/photoblog/

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0