Autor Zpráva
Devilkin
Profil *
Nazdar lidi,
potřeboval bych zhodnotit stránky www.quicktrans.cz.
Je to mé zatím poslední dílko.
Další stranky které jsem dělal předtím ještě bohužel nejsou zcela hotové (většinou chybí podklady).
Ale pokud se na ně chcete podivat tak jsou to tyto:
www.plasty-hradil.com
www.trewit.cz
S těmito weby ještě nejsem spokojen ani já, tak by mě spíš zajímal názor na ten quicktrans, protože ten je už podle mích představ.

Předem děkuji.
Boy
Profil
Kdyžtak pro začátek "mích" se píše s tvrdým ý "mých" vypadá to lépe ne?

By mě zajímalo, kolik jsi za tyto weby dostal protože vypadají značně neprofesionálně po stránce designu a proto se mi je ani nechce hodnotit.
Spikee
Profil
- chýba klikacie logo
- menu by som nejako graficky vylepšil
- počítadlo a ten obrázok nad ním sa tam nehodí
devilkin
Profil
to:Boy
Čeština není zrovna můj koníček. A navíc jsem si myslel, že si to přečtu a pak opravím, ale napsal jsem špatně uživatelské jméno a už to nešlo. Taky mě to štve (mlátí to přes oči dost). Uznávám.

vypadají značně neprofesionálně.

Můžu tě prosím poprosit o konkrétní věci, které se ti na www.quicktrans.cz nelíbí.

to:Spikee
Logo - zkusím něco vymyslet
menu se mi právě tak jednoduché líbí (ale uvidíme, možná to předělám)
počítadlo a ten obrázek jsem tam nechtěl, ale musel jsem se podřídit zadavateli.
Boy
Profil
Dobře tak jdu na to:

1. Web je kompletně celý modrý, kromě fotek, což není moc pěkné
2. Hlavička v důsledku menu dost hodně zaniká a tak i název firmy
3. Menu je zbytečně moc veliké a nezvykle umístěné někdo hodně nahoře v rohu
4. Pozadí je na tom asi nejhorší. Nejde nijak definovat. Prostě nedefinovatelný patvar, aspoň tak se mi to jeví v Opeře, nevím co tím autor chtěl říci.
5. na úvodní stránce je nadpis Profil a pod ním obrovská mezera a pak další nadpis. A zdůvodnění té mezery jsem zjistil až později. Je tam kdesi úplně vpravo obrázek. To umístění je podle mě dobrý nápad, avšak tam mezera tam nevypadá vůbec dobře. Zkus to opravit.
6. Nepochopil co má být obrázek pod menu. Logo quicktransu nebo něco jiného?
7. Písmo v hlavičce. Já osobně bych ho změnil. Teda změnil bych celou hlavičku a vůbec celou stránku.
Boy
Profil
Neodpověděl jsi na mou otázku, kolik jsi za tento web už dostal, nebo dostaneš.
Timy
Profil
1) neklikací logo
2) chybí alternativní text k obrázkům
3) <br /><br /><br /><br /><br /><br /><br /> -- ale no tak...
4) některé stránky nejsou validní
Martin Kuželka
Profil
Boy: proč by ti někdo měl říkat, kolik kdo dostane za web? To myslíš vážně?
devilkin
Profil
Boy:
ad. 1. - ten nádech do modré byl záměr.
ad. 2. - nevím, možná to tak je.
ad. 3. - nejsem si jistý, jestli to není jen subjektivní
ad. 4. - souhlasím, záměr byl udělat jemné linkování, ale při načítání to fakt vypadalo blbe. Zkusil jsem to trochu jinak, ale možná se na ty linky vykašlu úplně.
ad. 5. - pokud bych to nechal obtékat textem, tak by ten nadpis byl na třech řádcích a vypadalo to (podle mě) škaredě. Možná dám ale dolů i ten nadpis "Profil společnosti". Ještě si nejsem jistý.
ad. 6. - Já jsem to tam taky nechtěl, ale zadavatel ano :-(.
ad. 7. - zase, je to tvůj subjektivní dojem

A neboj, tvorbou webů se zabývám jen okrajově a žádné nehorázné částky si neúčtuji. Většinou se jedná jen o doplňkové služby.

Můžeš tu prosím uvést nějaké odkazy na tvoji práci. Rád se poučím.

Timy:
ad. 1 - opraveno
ad. 2 - opraveno (skoro všude)
ad. 3 - opraveno
ad. 4 - opraveno

Všem moc děkuji za připomínky
Cales
Profil *
Celkom prehľadné a celkom v poho... Ten kto má záujem si tam nájde to svoje... Mrkni aj ku mne ak chceš http://www.zsosrevuca.edu.sk
Boy
Profil
Ad Martin Kuželka
Jen jsem chtěl vědět, kolik někdo nabídne za takovýto design...

Ad Autor
Nemyslíš, že taky subjektivní názory jsou důležité. Vždyť sám tvůj názor je subjektivní anebo ne?
Jeden web ve flashi jsem tu dával ke kritice a jeden normální.
devilkin
Profil
Boy
Ano je to o subjektivních názorech a ANO jsou důležité, mě jen trochu zarazilo to tvoje "značně neprofesionální" - co si pod tím představit, když se bavíme o subjektivních dojmech ?
Já se snažím o to, aby web vypadal tak jak chci v co největším počtu prohlížečů, aby kód byl validní, aby tam nebyl žádný flash a java (teď je tam jen to počítadlo, které je sebrané z původního webu a určitě ho nahradím, hned jak bude chvilku čas). Zkrátka, snažím se to udělat pořádně v rámci mých sil.
Já si pod pojmem "neprofesionální" představím web splácaný ve FP, který o validitě ani neslyšel a ve firefoxu se rozpadne napadrť. Takových je bohužel plný net. Proto mě to trochu urazilo i když webGURU jistě nejsem.

I když jsem se chvilku snažil najít něco jiného než ty koťátka, tak jsem nenašel. Můžu tě tedy ještě jednou poprosit o odkaz na ten flashový a normální web. Jen by mě zajímal tvůj vkus a jak říkám, rád se poučím. Chtěl bych vidět to, co považuješ za svůj referenční web.

Předem děkuji
Boy
Profil
I když koťátka jsou jediný dodělaný web. A dokonce i validní, avšak s tabulkovým layoutem, i když to samo o sobě není překážkou, protože moderní prohlížeče nezobrazují tabulky až se celé načtou, ale normálně po buňkách. Dělal jsem jeden flash - ten měl být pro jednu modelingovou společnost, jenže nakonec ti slušně řečeno hulváti si nakonec vymýšleli každý týden něco jiného a když jsem jim zatli tipec, tak ještě po nás chtěli, aby jsme jim dali to, co jsme zatím udělali - zadarmo. Tím pádem je ten flash jenom jako grafický návrh, ve kterém není nic. Aby jsem to aspoň trochu předělal, tak jsem si zkrze to udělal srandu. no však uvidíš. Dál bych chtěl říct, že jsem spíš grafik a flašař. O psaní html se zajímám více asi měsíc. Právě pracuju na mém referenčním webu. Bude to trochu něco většího a na jeho grafický návrh bez loga - to znamená trochu nedodělaný ti tu také dávám odkaz.

Na ten flash je odkaz zde http://otevrenadiskuse.wz.cz/alena.html

A na ten grafický návrh pro firmu Hon s.r.o. jinak redesign stránek http://www.okna-dvere.cz je tento odkaz http://otevrenadiskuse.wz.cz/hon_sro/index.htm
Boy
Profil
Jo a jedna poznámka. Já jsem přesně napsal, že vypadají "značně neprofesionálně PO STRÁNCE DESIGNU" To je trošku něco jiného než jak se zmiňuješ o validitě, žádný flash (i když nevím proč ne flash) a java. To není design a kódování neboli webdesign... asi ses spletl a nechtěl jsem tě nijak urazit, ale i ve Front pagi uděláš pěkný web po stránce designu ne kódování.
devilkin
Profil
Boy
Alenka mě nijak nenadchla (takové moc do zelené :-)), ale ty okna, tak to je přesně to co se mi libí. Bohužel toho asi nejsem schopný docílit. Vůbec třeba netuším, kde vzít takové fotky (holka u okna, atd..). To fotíš sám? Asi to chce i trochu víc odvahy. Zkusím ještě předělat ty plasty. Tam to bylo spojené s tím, že majitel chtěl doménu pro maily. Na účinost web prezentace moc nevěří. Předělal jsem to jen, aby to nebyla taková ostuda. Původní web je zde. . Uznej, že je to lepší. Ten starý nemůžu smazat, protože nikdo neví heslo :-) a na volném moc ochotní nejsou.

Trewit zase chtěli přesně podle jejich letáků. Tam jsem toho moc nevymýšlel a navíc nemám ještě všechny podklady (hlavně fotky - možná se pokusím něco nafotit sám), takže jsem s ním ještě neskončil.

Flesh nemám rád hlavně kvůli pomalému načítání a IMHO omezené možnosti při dalším zpracování textu. Např. výběr nejduležitějších informací (Copy&Paste většinou omezené), předčítání pro slepce, přizpůsobení obrazovce, zvětšení / zmenšení písma (CTRL+-) atd.. Navíc jsou lidi co mají flash úplně vypnutý a nebo ho nemají ani nainstalovaný (to je ale okrajové).

Děkuji za reakce a přeju dobrou noc.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0