« 1 2 »
Autor Zpráva
Charlie
Profil
Zdravím všechny po dlouhé době.

Narychlo jsem si udělal weblog, zajímá mě vaše kritika designu. Nehodnoťte prosím kód, z velké části to není moje práce, prostě jen design, ten jsem si udělal podle sebe.

Nejvíce mě zajímá názor na obrázek na stránkce vpravo dole. Při menším rozlišení totiž překrývá menu. Je sice průhledný, ale nevypadá to vůbec pěkně. Halogan mi poradil, že úplně průhledný obrázek jde udělat jako PNG, ale to zas nepodporuje IE. Co je podle vás nejlepší řešení? Může to zůstat tak, jak to je?

Díky moc za všechny připomínky.

http://charlie.xblog.cz
halogan
Profil
Ne, rekl jsem, ze polopruhledny jde jen jako png, uplne pruhledny jde i GIF, ktery jde vsude.
Charlie
Profil
No jo, fráze "úplně průhledný" znamená "dokonale průhledný". Neboli, poloprůhledné pixely :-) Díky halogane.
Acci
Profil
Já bych tam ten obrázek vpravo dole nedával. Až moc mi to připomíná Pixyho a navíc v rozlišení 800x600 je menu v tom obrázku
Charlie
Profil
Acci, no to je dilema. Na tom obrázku jsem vlastně já :-) Nachápu, jak ti to může připomínat pixyho, protože pixy vypadá úplně jinak (IMHO), http://pixy.cz/pixy.html
kohout
Profil *
Pěkný, jenom mi neseděj šedý rámečky kolem menu. Jako ta barva se tam hodí ale jak je ta světle šedá kolem tmavě červený, najednou to trochu zanikne, a ten rámeček je vidět jenom kolem textu v menu.
Fred
Profil
Dobrý, ale nechápu, proč nedáš ten obrázek na pozadí body

třeba
body{background: url("http://charlie.xblog.cz/images/charlie.gif") #fff 110% 100% fixed no-repeat;}
#charlie {display: none }/*úplně smazat*/
#sidebar .box {background:transparent;}
Acci
Profil
Charlie
Wow. Tak jsem to nemyslel. Na www.pixy.cz si změň styl na "Ocelově modrošedý" a uvidíš
Boy
Profil
A jen tak co třeba definovat barevné pozadí body? Protože v Opeře není defaultní pozadí bílé ale šedé, tím pádem to vypadá jinak, než jsi asi chtěl....takovou "chybu" nechybu jsem viděl stokrát a pořád to opakuju.
Cales
Profil *
To Běží na xBlog by som nepodčiarkoval, lebo tak sú riešené všetky Tvoje odkazy, ale asi len moja subjektivita ináč fasa.
Anonymní
Profil *
Charlie
pěkné, přehledné, chybí fotka tvojí krásné slečny:-)

Boy
proč musím mít vždycky něco extra? Moje opera mi normálně zobrazuje bílé pozadí
Timy
Profil
to jsem byl já, píšu právě z Opery, kde jsem se zapomněl přihlásit...
Boy
Profil
Taky jsem si říkal kde má fotku té opěvované slenčny... Já mám Operu 8 a myslím že 7.5xx to nedělaly.
Timy
Profil
Boy
já mám 8.0 a pozadí u Charlieho je bílé a když jsem si zkoušel udělat stránku jen tak bez ničeho (jen pár slov), tak pozadí bylo taky bílé. Tak mně to je vlastně jedno, já používám Firefox...
kohout
Profil *
pěkné, přehledné, chybí fotka tvojí krásné slečny:-)

Já myslel, že ta slečna je ten šedivej obrázek v pravo dole... :D
Charlie
Profil
Fred, díky, přesně tak to udělám.


Acci, no jo, pixy tam opravdu je, ale moc podobný mu nejsem :-)


kohout, mně se ty rámečky takhle líbí, ale dík za kritiku.


Boy, pozadí opravím, jak jsem říkal, kód není čistě moje práce, tohohle jsem si nevšiml.

Jinak díky za kritiku všem, fotku mé slečny doplním :-)
Charlie
Profil
Fred, tak už jsem tvůj návrh aplikoval a vypadá to dokonale. Ještě jednou díky.
Charlie
Profil
Tak, v posledním spotu už najdete i fotky té mé slečny :-)
Boy
Profil
Hmm.. no řeknu ti to sis na takovou slečnu jak říkáš nemohl pořídit pořádný foťák...tyhle fotky vypadají jako z mobilu s hodně špatným foťákem. A asi taky budou.
Charlie
Profil
Boy, photo via SE T610 super camera :-)
Hampy
Profil
Super stránky! Můžu mít dotaz? Jak jsi tam dostal ten obrázek vpravo dole?
Spikee
Profil
Hampy
background: #fff url("http://charlie.xblog.cz/images/charlie.gif") no-repeat 100% 100% fixed;
Charlie
Profil
Spikee, díky:-)


Hampy, je to tak, jak říkal Spikee, s tím nápadem ale přišel Fred. Já jsem to měl před tím vyřešené přes fixně pozicovaný div, ale při malém rozlišení mi ten obrázek překrýval menu. Tohle je daleko lepší řešení.
Hampy
Profil
Díky!
Charlie
Profil
Upravil jsem barvy, co na to říkáte teď?
Acci
Profil
Předtím se mi to líbilo o něco víc
Charlie
Profil
Acci, chtělo to změnu, v noci to bylo moc kontrastní a nedalo se to číst. Taky jsem trochu zvětšil písmo. Můžeš mi prosím konkrétněji říct, co se ti předtím líbilo víc? Třeba bych ty styly mohl zkombinovat. Ostatně, nebyl by to problém vrátit web do původní podoby. Jenom změním stylesheet a je to.
luka
Profil *
kriste pane ,co si s tym porobil?
Charlie
Profil
luka, ale no tak, není to tak hrozné, ne? Nebo ano?
Fred
Profil
No mě se nelíbí konkrétně barva obrázku background_color.gif jinak je to asi lepší, ale ten obrázek to mrší. Dát tam obrázek laděný do již použitých barev bude to asi vypadat líp. Zkoušel jsem třeba dát body pozadí #8F7B5D.
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0