Autor Zpráva
MildaWilda
Profil *
Dobrý den,

chtěl bych znát Váš názor na stránky, které budou patřit obci. Zatím jsou na provizorní adrese www.skatemania.ic.cz. Řekněte, co byste upravili, vylepšili, odstranili :). Ještě to není kompletně hotové, a ta modrá oblast, je oblast počítadla. Dále by mě zajímalo, jak udělám stín okolo celé stránky. Aby kolem stránky, široké 960px, byl stín - byla ohraničená stínem. Dělá se to nějak v CSS? A ještě jedna otázka, jestli se dá nastavit ten levý panel novinek (oblast pod menu) tak, aby se přizpůsoboval obsahu. Děkuji
Miloš
Profil
1) NIKDY! nepodtrhávej texty, které nejsou odkazem, nebo přijdeš do pekla!
2) Pomalý javascript v menu je otravný. Vykašlal bych se na něj a nechal klasický CSS :hover
3) S vypnutmi obrázky je menu naprosto nepoužitelné.
4) Chybí definice fontu – výsledek je ošklivý Times New Roman
5) Lidé s IE 6 si nezvětší písmenka, protože jsou v px.
6) Kód je ohavnost sama. Víš, co je to sémantika?
MildaWilda
Profil *
1) Jen šulin kliká na všechno co je podtrhaný. Jinak ukazatel toho, že to je odkaz, je změna kurzoru myši.... kdyby ještě někdo nepostřehl.
2) Javascript menu jsem udělal, protože flash menu se mi dělat nechtělo. Normální jednoduchý hover menu umí každej šulin ;)
3) Kdo má v této době vypnutý obrázky?
4) O fontu budu přemýšlet - dobrá rada, nevšiml jsem si
5) Písmo v px a pt je úplně jinak veliké a rozhazovalo mi to stránky
6) Nemám šajn o tom, co je to sématika, ale na té stránce jsem se dočetl, že jen chce buzerovat lidi, aby psali kód srozumitelně, protože až ostatní budou kopírovat zdrojáky, tak aby to měli jednoduchý. Viz. aby pomocí <span class="nadpis"> přišli na to, že to je nadpis? BLBOST!
Taurus
Profil
MildaWilda:
Evidentně ovládáš web na úrovni tvého vyjadřování. Až obojí zlepšíš a vyjdeš základku, možná se vrať.
Miloš
Profil
1) Děláš stránky pro koho? Pro návštěvníky, nebo pro lidi sebe? (oprava) Trvám na tom, že podtrhávat to, co není odkazu, je prasárna. Proč bych měl jak šulín jezdit po stránce, jestli se mi změní kurzor? Šulín je leda ten, kdo mate lidi. Nikdy neměň zvyklosti, pokud k tomu nemáš pádný důvod, pokud lidi i přes nutnost akceptovat nové návyky dostanou něco navíc, co je ke změně návyků bude motivovat.
2) Frajeřinky, to umí kdejakej šulín. Aspoň ten js. trochu zrychli, protože než se to rozsvítí, už jsem myší jinde.
3) Obrázky se nemusejí načíst – z libovolného důvodu. A pokud je na stránkách někdo mobilem, rád si obrázky vypne.
5) Písmo v px i v pt je stejně nezvětšitelné. V IE zvětšíš písmena zadaná pouze klíčovým slovem, v procentech a v em.
6) Nikoli – stránka nabádá kodéry, aby psali kód jako lidi a ne jako šulíni a jiná prasata. A kopírovat kód – to si ho chceš nechat patentovat? Kdybys na daném webu četl pořádně a ne jak šulín, pak bys věděl:

K čemu je sémantika dobrá?
Mohlo by se zdát, že sémantika je jenom pro dobrý pocit webdesignera, aby si mohl říci, ano, můj web je sémantický. Ale není tomu tak, i sémantika má své nesporné výhody, které ji nelze upřít.
• Sémantický web se s vypnutými styly zobrazí korektně a uživatel by jej měl bez jakýchkoliv větších problémů umět použít. Tím se web samozřejmě stává mnohem přístupnějším. Sémantika je jedním z klíčových kamenů přístupnosti.
• Pokud budou vaše stránky nesémantické a nebudete řádně vyznačovat alespoň základní části stránky, váš web nebude nikdy SEO-friendly a jen těžko se budete prokousávat na přední místa ve vyhledávačích. Sémantický web je přátelský nejen vůči postiženým, ale také vůči robotům.
• Pojetí moderního webdesignu zní, oddělit obsah od vzhledu. Neboli kaskádové styly mají určovat vzhled dokumentu a HTML značky zase jeho smysl.“
citováno z http://www.semantika.name/uvod-semantika.html
MildaWilda
Profil *
Taurus: Až budeš mít kvalitní názor tak se vrať ty :).

Miloš:
1) Zkusím odstranit podtržení a zeptám se toho, komu stránky dělám, jestli je to tak lepší ;)
2) S tímhle vážně nevím, zeptám se.
3) Takhle krásný menu jinak neuděláš.
5) Nechápu
6) Mně příjde můj kód čitelnej! :) div id=hlavicka = hlavička stránky, lmenu = levý menu, nevím co máš dále na mysli ;). Už se mi to předělávat nechce.
sarojan
Profil
změň <span class="nadpis"><span class="nadpis2"><span class="nadpis3"> za <h1><h2><h3>
Miloš
Profil
MildaWilda:
3) Uděláš – obrázky dej přes CSS jako background-image. Text může být schovaný pod nimi. Viz například http://wellstyled.com/css-replace-text-by-image.html
5) Explorer neumí zvětšovat písmenka, která jsou zadaná v pt, px, mm a podobných jednotkách. U IE 7 a 8 to tolik nevadí, protože mají zoom celé stránky, ale v IE 6 nic takového není. No a Explorer umí zvětšovat taková písmenka, která jsou zadaná v jednotkách em, v procentech, případně klíčovým slovem (xx-small, x-small, small, medium, large, x-large, xx-large). O font-size viz http://www.jakpsatweb.cz/css/font-size.html
6) Tobě možná, ale vyhledávacím robotům a hendikepovaným návštěvníkům těžko. Víš třeba, že čtečka pro nevidomé, jakmile narazí na <h1>-<h6>, zahlásí uživateli, že je to nadpis? Když narazí na <ul>/<li>, že jde o seznam? Když už se ti to nechce předělávat, tak to zkus aspoň u svých dalších webů. Jde jen o zvyk.
pavuk
Profil
1) title jednotlivejch stránek na nic, vážně musí obsahovat adresu?
2) podtrženej text ve skutečnosti není okazem (viz. stránka ubytování, zářnej příklad proč nepodtrhávat nic jinýho než odkazy)
3) i odkaz se dá namířit srozumitelně, odkaz typu "Více informací: ZDE!" působí diletantsky (obzvlášť kdy uživatel zjistí že se na to nedá kliknout!)
4) dávat na úvodní stránce "typ na výlety" bych já tipoval na 6. třídu
5) barvy stránek mi silně evokujou ranní defekaci
6) tobě menu možná přijde krásný, ale mě otravuje ten fading
7) zajímavý, že veškerý kulturní akce v Prorubech se odehrávají v jinejch obcích, pan Jára z Liptákova by to jistě ocenil, stejně jako jednotlivý jazykový mutace, který asi mají vyjadřovat že všechen lid Francie, Británie a Německa jsou Češi
8) kvalitní oponentskej názor poznáš podle toho, že obsahuje důvod kritiky, je pro kritizovanýho přínosem a nastiňuje způsoby případnýho zlepšení. Z takovýho pohledu je Taurusův názor na tvý stránky skutečně kvalitní
9) tredamark v patičce mě vysloveně dostal...
V kostce: mohlo to být horší, ale taky mnohem lepší. Otázka je proč se ptáš na názory když tě vlastně nezajímají (viz. [#3]), tomu říkám v tomhle případě "čínskej přístup"
MildaWilda
Profil *
Pavuk:
Néé mě to zajímá.
1) pravda na title jsem zapomněl
2) okey, když jinak nedáte, podtržení zmizí!!!!!!!!!!!
3) Texty jsem jenom vkládal neupravoval.
4) Obsah jsem vkládal, neupravoval.
5) Ranní defekace nevím co znamená, možná je to tak lepší. Mně zase barva tohoto fóra připomíná umění grafických karet z roku 1980. Záleží na vkusu
6) Nikdo ten fading neumí, tak mi ho jen každej závidí - určitě! Ne, pardon. To menu si takhle zvolil majitel.
7) :D Proruby jsou největší pr.. světa. Jsou tam 2 penziony, jejichž majitelé žádali o web. Obsah stránek tvořili oni...
8) Děkuju za kritiku, čekal jsem to sice lepší, protože tohle je moje masterpiece, ale co nadělám.
9) :D Patička je jen tak aby tam něco bylo. Sice pravda, že nevím co tam napsat.
Jinak se koukni na www.proruby.cz. Takhle stránky vypadaly dříve ;).
pavuk
Profil
MildaWilda:
V tom případě je to zřetelnej posun k lepšímu
peta
Profil
MildaWilda "Nikdo ten fading neumí" Ne, my umime aj lepsi veci, ale na web se to nehodi.
Zkratka mas jiny vkus a nevidim problem v tom, ze se o tom zminuji, kdyz jim to vadi. Sak to neres, ne?
(http://peter-mlich.wz.cz/web/js/prx/index.htm
Napr efekt fading a hvezdicky
http://peter-mlich.wz.cz/web/js/prx/efekty/mizeni/menustar.htm
http://peter-mlich.wz.cz/web/links.htm#js_priklady
http://peter-mlich.wz.cz/web/links.htm#komponenty_amp_scripty
Na slayeroffice.com jsou pekne veci)

* Menu bych pouzil Arial font nebo bezpatkovy.
* Novinky vlevo bych pouzil mensi pismo nez je pismo obsahu.
* A pro veskery text bych vyradil zarive odstiny barev do zlute, zelene, cervene, ktere jsou neprijemne pro oci. Maximalne pro neco kratkeho, treba nadpisy. Ale i text barveny do cervena je dost neprijemne cist.
* Vítejte, O obci Proruby - ty nadpisy bych dal stejnou velikosti, protoze to jsou 2 samostatne clanky, ktere by za normalnich okolnosti byli jako 2 odkazy.
* rameckovani v Kultura, Ubytovani bych asi zrusil. Navic ve FF se ubytovani rameckuje divne, ne na stred, ale jaksi posunute. Zhora chybi padding.
* Sluzby, podobny problem s rameckem.
* Fotogalerie - nestejna velikost obrazku pro nahledy, chyba; totez oramovani
* Kontakty - odkazuje na seznam, chyba. Pokud tam chces odkaz na seznam, dej to az do podstranky Kontakty.
* logo - pozadi vzorka mi tam neladi a vlajecky jsou obri. Zkus tam dat jako vzorku nejakou budovu nebo mistnost hodne priblizenou. Treba z prvni fotky zasnezena silnice by mohla vypadat zajimave v te svetle okrove. Tam uz mas primo kontrast bila cerna, jako delane pro transparenci.
MildaWilda
Profil *
Je to lepší? Zkusil jsem to předělat. Ještě předělám, jen není moc času. Jinak neví někdo jak na to, abych ty novinky měl třeba jako externí soubor? Třeba soubor txt? A kdyby se tam něco napsalo, tak by se to upravilo? Třeba nějak udělat v php nebo načítání externího souboru? Neporadí mi někdo? Jinak ten stín kolem stránky asi nejde udělat, co?

Zkuste novější stránky.
Zrychleno menu - fading, přidány titles, odebráno podtržení.
www.skatemania.ic.cz
sarojan
Profil
Mikulá‘ z Ne‘etic.
Co to je?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0