Autor Zpráva
Chro
Profil
Zdravím,
vytvořil jsem si aplikaci v PHP na nahrazování dělitelných mezer za nedělitelné v česky psaném textu. Zajímal by mě váš názor na funkčnost, design je jednoduchý a praktický a nemá smysl ho komentovat. Jde mi o to, zda jsem ošetřil všechny možné případy správného nahrazování, proto prosím o otestování. Odkaz.
Chro
Profil
Pardon, oprava: Odkaz.
Bubák
Profil
Udělal jsem malý test a výsledek byl žalostný. Vůbec nebereš do úvahy formátování kódu, tedy šířku textu a jeho odsazení. pokud ti předložka vyjde na konec řádku, tvůj nástroj selže. Dělá stejné chyby, jako www.nedivse.cz/doplnovani-pevnych-mezer/

Není to intuitivní, v našich končinách se doleva něco zadá, napravo vypadne výsledek, ty to máš nějak arabsky.
Taurus
Profil
Chro:
Budeš si muset pročíst nějakou typografickou příručku, protože nedělitelná mezera patří jen k jednopísmenným spojkám/předložkám, jiné tam nepatří. Naopak tam chybí pomlčky, výpustky, tituly, data, zkratky, ... Použitelnost zprava doleva mě taky dost zmátla.

Bubák:
Jak to myslíš s tím formátováním/odsazením textu a předložkou na konci řádku? Moc jsem to nepochopil.
Bubák
Profil
Taurus:
Jak to myslíš s tím formátováním/odsazením textu a předložkou na konci řádku? Moc jsem to nepochopil.
Půjčím si kousek kódu ze stránky www.jakpsatweb.cz/editory.html, vybral jsem ji náhodně:
<ul>
	<li><b>Strukturními</b> editory se upravuje přímo výsledný HTML <b>kód</b>, je třeba znát
	<a href="zaklady-html.html">jazyk HTML</a>.</li>
	<li><b>Wysiwyg</b> editory zobrazují stránku už při psaní tak, jak bude vypadat v 
	prohlížeči a kód generuje automaticky, žádná znalost jazyka není potřeba.</li>
</ul>

Výsledek, jen "kritické" místo:
vypadat v&nbsp;
	prohlížeči

V prohlížeči se to projeví jako dvě mezery, přesněji tvrdá mezera a za ní bílá mezera.
Taurus
Profil
Bubák:
Děkuju, nedocvaklo mi, přitom podobnou situaci jsem před měsícem řešil.
Chro
Profil
Bubák:
Díky za nakopnutí, tvé připomínky k funkčnosti se budu snažit realizovat. Mám tedy dát uživateli na výběr šířku výstupní textarea?
Taurus:
Pomlčku, výpustku, tituly atd. zkusím doplnit. Provedení v PHP není zrovna mistrovské dílo, zatím se to obešlo i bez regulárů. Budu muset nad tím podumat.
Timy
Profil
Chro:
Pomlčku, výpustku, tituly atd. zkusím doplnit. Provedení v PHP není zrovna mistrovské dílo, zatím se to obešlo i bez regulárů. Budu muset nad tím podumat.
A nebude lepší stáhnout a nakonfigurovat Texy? Jednak umí všechno na co si vzpomeneš a pravděpodobně to umí daleko lépe, než jak se to povede implementovat tobě :-).
Bubák
Profil
Chro:
Mám tedy dát uživateli na výběr šířku výstupní textarea?
Problém nemá se šířkou textarea žádnou souvislost.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0