Autor Zpráva
sarojan
Profil
Dobrý deň,
Chcel by som si nechať zkomentovať stránky http://k-foto.sk s podstránkami http://michal.k-foto.sk a http://lubica.k-foto.sk
Dnes som zahájil svojej(podstránka michal) stránke plú prevádzku. Nejaké drobnosti, na ktoré som nemal čas je síce treba doladiť(položky menu pri zobrazení jednotlivých obrázkov poskakujú, pracujem na tom, tiež aj na výzore v IE6, ale keďže používam IEtester, budem rád, ak mi okomentujete stav, poprípade ukážete screeny, pretože ten program strašne blbne na mojom Win 7). (Pod)stránka lubica je vo výstavbe, ale stav, v akom je teraz je na 99% zhodný s finálnou podobou. Bol by som rád aj za komentáre funkčnosti galérie, keďže je to riešené rozsiehlym zložitým skriptom s administráciou.
Za kritiku ďakujem
Nox
Profil
Index:
1) Moc tmavé odkazy do podstránek
fotka foťáku hezká
Michal:
2) Pozadí moc průhledné, text není moc čitelný a nad některými fotografiemi menu taky hůř, zvlášt u bg4.jpg to vychází přesně nad členité barevné pozadí
3) Proč fotky v novém okně?
4) Při hoveru nad menu jsou kolem čárky (asi underline), stejně tak u soc.ikonek ... které jsou moc lesklé v porovnání s designem stránky
5) Menu při prohlížení fotek je nějaké poházené
6) Z nějakého důvodu je fotka na pozadí načtena hned, ale ta 1:1 verze se načítá někdy i celkem dlouho
7) Proč jsou na fotkách 2 podpisy a to ještě přes sebe?
8) Stín nad průhlednou plochou bez upravených krajů nepůsobí dobře, většinou spíš budí dojem rozmazání
9) Text v nadpisu vypadá nějak zubatě...
10) Celkově mi přijde moc velká rozjařenost z efektů, chtělo by to použít trochu decentněj:
a) stín u nadpisu slabší a možná blíž písmu
b) bevel fuj, stejnobarevný stín je podobně špatný nápad jako (8), celkově se mi logo upřímně moc nelíbí
11) Mám dole posuvník a celkově stránka trochu přesahuje okno
12) Při rozkliklé fotografii a zmenšení okna 1:1 fotka ustřelí dolů
Ale celkově je to docela zajímavá stránka

Pozn. prohlížel jsem v Opeře 10.60 alpha, 1680x1050, 35MBit

Lubica:
Moc nechápu o co jde...

Jméno rozmazané, font těžko čitelný, žádná ukázka obsahu, typografie minimální, mdlé barvy, nezajímavé

Tedy zas to není přeplácané nebo nepřehledné a tím jak je to mdlé nebude upozaďovat obsah... to jsou plus

Pokud by tam byly už hned od index stránky nějaké výborné zajímavé fotky, tak bych asi zůstal, ale jinak nejspíš ne
Davex
Profil
sarojan:
Tvá podstránka trvale vytěžuje CPU i po vypnutí Javascriptu (IE 8 - 74 % , Firefox 3 - 99 %, Opera 9.5 - 34 %, Chrome 5 - 15 %). Způsobuje to ten animovaný obrázek loading.gif na pozadí.
sarojan
Profil
Nox:
Moc nechápu o co jde...
O to samé, o fotogalerii
Jméno rozmazané, font těžko čitelný
Není určená na rozsáhlé texty, takže to celkem nevadí. U rozmazeného jména si nejsem jist, proč to tak je, možná velikostí rozlišení, mě se zobrazuje správně. Zkusím zvětšit obrázek jména. Jenom je pak problém s menším rozlišením a je zubaté, asi použiju stejný způsob s javascriptem...
Stránka je hodně minimalistická, jako má být ta moje, má na ní upoutat pozornost hlavně fotka.
2 ztmavil jsem pozadí
3,4,5,10 opraveno
7 Měl by být jenom jeden:http://michal.k-foto.sk/copy_m.png
Copyright má mít v sobě mé jméno i adresu stránky, protože znám v mém městě ještě 5 mých jmenovců.
8 jak upravit?
9 není to obrázek, netuším, jak zapnout antialiasing textu v prohlížeči, pokud to vůbec jde
11 vím o tom a netuším proč, dost dlouho jsem nad tím seděl a snažil se to vyřešit, ale k závěru jsem nedospěl. Pokud vám to vadí, mohu si nad to sednout znova.
12 která fotka? Menší či větší? Můžete sem postnout screen?
Děkuji za kritiku
peta
Profil
Prvne si zkoukni tahle 3 fora, aby ses nedivil, proc to pisu.
http://diskuse.jakpsatweb.cz/?action=vtopic&forum=2
Důležité: Téma nadepište názvem/adresou webu
Než vložíte své stránky do diskuze
Nejčastější chyby na webu

http://k-foto.sk/
Stranka je prazdna. Jen nahodou jsem objevil, ze se da na neco kliknout.

http://michal.k-foto.sk/
Logo, je klikaci, ale nezvyrazni se, nevysviti treba, takze trosku desi. Dalsi neprijemna skutecnost nastava, kdyz mam okno jen 500px siroke. Logo neni podbarvene bilo, takze mi cely text zmizi v obrazku mostu. Cili z meho hlediska tam zbyl jen fotak.
Mozna by bylo daleko lepsi dat ten text soucasti obrazku pozadi, obrazek pozadi ukotvit na pevnou sirku divu a text v logu nastavit invisible.

Obsah okraje jsou moc rozmazane. Ono je to asi zpusobene tim polopruhlednym.
Obsah text, rozmazany, pismenka se slevaji. Koukam, Helvetica, zajimave, ze by se transparenci takto znicila, asi jo.
Co kdyby jsi zkusil inverzi a dal tam polopruhlednou v bile, ale fakt hodne jemne, tak 90-95%, text cerny, pripadne mozna tucny? ten tenky se asi diky polopruhlednosti hodne znici.

Paticka, po odrolovani nic moc, zanika fotogalerie. bila pismena se mi treba kryji s modrou oblohou. spatne se to cte, je to navic rozmazane. Novinky obrazek zanika v cernote mostu.
Pokud to chces plovouci, tak pod kazdy blok fotky dej pozadi takove, aby byl videt text a obrazek kolem fotky. Jsem pro bilou, mozna sedou.

Odklikavani, fotogalerii a pod, to raci nehodnotim, to se mi nejak rozsypalo pri sirce 500px. Dej to do tabulky, na tabulky je spolehnuti. Tez tu mam treba racka, kde se kryji podpisy Michal a foto.sk.

... No, ja bych tuto stranku opustil hned, pokud by mi ji google nevypsalo, ze obsahuje mnou hledanou informaci.

http://lubica.k-foto.sk
Da se to. Opet je tam problem s okraji stranky, ale vzhledove ac jednoduche, tak pouzitelne. Menu bych dal tucne.

Zkus pro inspiraci zkouknout ostatni stranky v kritice.
sarojan
Profil
1. Nastaveno relativní min-width podle šířky obrázku ve fotogalerii
2. Nastaveno min-width menu
3. Přidány tlačítka Zobraziť/skryť pozadie a Zobraziť/skryť tlačidlá pro ty, co neradi pozadí a ruší je
4. Vyměněno bg4 za méně strukturovaný a barevný obrázek
5. Přidán hover logu
6. Přidán hover(zjemňující) pro sociální ikonky
7. Ztmavený obsah

peta:
Pokud někdo má šířku 500px, musí být zvyklý, že na 99% stránek bude mít horizontální posuvník. Obě stránky jsou dělány na minimální zobrazení šířky 768px, kdy se posuvník možná zobrazuje, ale všechen obsah je uvnitř okna.
Shampoo
Profil
Jestli se můžu jen zeptat, v čem děláte takový web? Používáte RS?

Vzhled vypadá dle mého nadčasově, styl se hodí k profesi. Nemůžu moc hodnotit, ale dle mého moc pěkný.
tayger
Profil *
Takové až umělecké dílo, jen člověk zásad upředňostňující by splakal nad tou štábní kulturou. Nic ve zlém, ale prostě nefandím stránkám, kde pozadí silně narušuje informativní charakter stránky, ikdyž je na pozadí zvětšenina obrázku, raději bych se podíval na zvětšeninu v samostatném okně.
sarojan
Profil
Shampoo:
Jestli se můžu jen zeptat, v čem děláte takový web? Používáte RS?
Ano, na tento účel jsem si vytvořil vlastní redakční systém.Bohužel ho ale zatím nemůžu šířit volně, kvůli bezpečnosti, ale přemýšlím nad předěláním na veřejnou verzi.
Celý web je psán v PSPad-u.

tayger:
nefandím stránkám, kde pozadí silně narušuje informativní charakter
Plně Vás chápu, proto jsem přidal na stránku možnost skrýt pozadí.
tayger
Profil *
sarojan:

Tak jsem znovu koukl a opravdu zrušit pozadí mi k přehlednosti hodně pomohlo, jen nechápu, nač je tam to zrušit tlačítka? Dejme tomu, že pro někoho komu vadí, tak to bude užitečné, ale z pohledu začátečníka s webem může nastat situace, že si na to náhodou klikne a zmizí mu a bude marně hledat co kde špatně zmáčkl, což jej nejen rozhodí, ale možná i odradí. To že ta funkce ještě nefunguje, to je mi jasné, je to jen postřeh, začínající umějí udělat na PC divy, tak jim to neusnadňujte. :-)
peta
Profil
http://michal.k-foto.sk/?
Prima, vypada to lepe. Mozna bych nechal trvale svitil logo. Ta bila s cernym stinem je celkem pekne viditelna. Propadne muses zkusit ji trosku stahnout. Precijen kontrast bila cerna je dost neprijemny na oci.
Galerie dole vypada o dost lepe, tez. Tady bych dal mozna taky hover, zesvetleni pisma a obrazku monitoru. Nekde se tedy obarvuje foto, nekde ne, ja bych to sjednotil. Text Architektura mi prijde hodne nalepeny na obrazku monitoru.
Kdyz pak rozkliknes fotogalerii, chtelo by to nejake ramecek kolem obrazku. 2px EEE? Nebo mozna FFF, kdyz je to transparentni. Ono, transparence pro text neni dobry napad, ale nechtel jsem ti brat iluze z objevu efektu :)

Jinak jsem si nevsiml, driv, ale pozadi se ti meni. Coz je zajimavy efekt, kdyz mas co do nej dat, jako v tvem pripade :)

"Ano, na tento účel jsem si vytvořil vlastní redakční systém."
ZAjimave, v tom pripadku bych predelal script na zobrazovani nahledu, strasne dlouho to trva nez se objevi v galeriich obrazek po obrazku. Obrazky nahledu asi nejsou nakesovane (nastaveni serveru) nebo je muzes pri nahrani vytvorit.
sarojan
Profil
peta:
Obrazky nahledu asi nejsou nakesovane (nastaveni serveru) nebo je muzes pri nahrani vytvorit.
Můžu se zeptat, jak nakešovat?

. Nekde se tedy obarvuje foto, nekde ne
Odbarvuje se vždy, jenom při novinkách to není tolik vidět, protože je použito tohle foto, které není moje a je tam jenom prozetím, pokud nemám vlastní.

Ono, transparence pro text neni dobry napad, ale nechtel jsem ti brat iluze z objevu efektu :)
Já vím, ale jak nastavuji, tak nastavuji, vždycky mi ta krva zdědí opacity a filter z #menu

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0