Autor Zpráva
Eye Tracking Service
Profil
Zdravím všechny,
rád bych dostal nějaké rady, připomínky, podněty pro novou službu na adrese www.eyetrackingservice.com. Nejde mi ani tak o design, ale spíše o texty. Zda na Vás web působí věrohodně, nese jasné sdělení, neobsahuje příliš textu apod. Pokud budete mít chuť, uvítám i reakce na soutěž o eye tracking studii zdarma. Předem všem děkuji za podnětné reakce.
sarojan
Profil
to by jste měli vědět, ne? :)
Web je zajímavý, ale příliš mě neuchvátil. Když jsem na něj vstoupil, netušil jsem o co jde, co jsem pochopil po zhlédnutí videa. Popis služby je příliš malý a snadno přehlédnutelný. Stránce dominuje text "Testování oční kamerou", co ve mě zbudilo pocit, že jde o firmu prodávající bezpečnostní systémy založené na biometrických údajích(stopa sítnice).
Osobně si myslím, že je služba moc drahá a inteligentní člověk může předvídat výsledek s velikou přesností. Nebo si může najat lacněji psychologa a bude to mít i s odborní přednáškou, co dávat a co nedávat na stránku a bude to mít levněji.
Nox
Profil
EyeTrackingová služba s webem se špatným eye flow? Vidno i to se může stát

Fakt, oči mě krouží po stránce, není nic co by mě vyloženě chytlo, vršek není oproti zbytku moc výrazný a vprostřed je tuna textu který prostě přeskakuju
Jediný co mě trošku upoutá jsou tlačítka, ale bez kontextu stejně nejsou moc k čemu

Nadto je te tam dost textu, chtělo by to zredukovat a uspořádat ... na úvodní stranu dát jen stručný jasný popis, pár významných vlastností heslovitě, nějakou call-to-action a zbytek šoupnout do podsekce pokud je třeba

"My už víme, co skutečně vidí Vaši zákazníci a uživatelé." ... mě přijde celkem krkolomné na nějaké motto

Video by mělo být embedded, vypadalo by to líp, ikonka je celkem škaredá

Myslim že hláška o tom, že momentálně nejde objednat, jde v dané sekci celkem přehlédnout

info(uzenáč)eyetrackingservice.com ... máš vyplý antispam? (kromě toho že zbytek stránky je psán seriózně, tak ten vtípek bych tam stejně nedával)
Marek Prokop
Profil
Na mne to působí dobře a asi vás někdy vyzkouším.

Nicméně určitý problém přeci jen mám. Přiznám se, že je váš web snad první, na kterém jsem skoro ihned začal hledat ve FAQ otázku "Proč je naše služba tak levná". Naštěstí tam byla (toho si cením), ale abych řekl pravdu, odpověď mne moc nepřesvědčila. Oproti konkurenci jste opravdu hodně levní a jen popisovanou úsporou nákladů si to zdůvodnit neumím. Kde je tedy schovaný nějaký háček?

Rozhodně mi vadí to, že bych se před objednávkou musel registrovat. Zcela jistě bych se neregistroval a asi bych místo toho poslal e-mail. Pokud je registrace opravdu nutná, měli byste mne o tom textem na stránce nějak přesvědčit.

Někde bych též čekal podrobnější popis, jak služba probíhá a co vše je výstupem (je to kromě obrázků a videí i nějaký slovní komentář?).

Pokud jde o design, většině stránek mi v Chromu chybí levý okraj (text je namáčklý na okraj okna prohlížeče), ale kupodivu třeba stránka http://www.eyetrackingservice.com/cs/casto-kladene-dotazy má okraj dostatečný. Taky bych vyměnil (či alespoň odstranil) tu drupaláckou favikonu.
peta
Profil
Eye Tracking Service:
* pozadi - zajimave
* vlajecky pro prepinani jazyka - ostuda, zkus je sede oramovata najit nebo udelat lepsi
http://www.slu.cz/vck2
* nadpisy - tahoma, nevypada to dobre, zkus arial nebo verdanu. Totez asi menu nahore
* okraje - pri sirce okna 500px neni zleva zadny padding, vypada to spatne; pri fullscreen take, jak koukam. Firefox.
* pravy sloupec, zkusil bych mensi pismo, aby to nevypadalo, ze zapada mezi 2 leve sloupce. Pak bys totiz musel mit stejny styl, prvni slovo velkymi pismeny, plne modre barvy a tak.
* prehled sluzeb, ta grafika v pozadi nic moc (vystrizek z neceho, co do stranky nezapada). odrazky jako pluska bych dal tlustejsi.
Ocekaval bych, ze pokud jsou nad tim 2 sloupce, tak prehled sluzeb bude pokryvat plochu obou. Pripadne ty 2 sloupce trosku stahnout a dat padingy zleva, zprava pro cely obsah, at to tolik nesviti. Jeste se dla to, ze oddelovaci cara se dava do ztracena. cili nastavis treba prechod barva-bila do vysky 150px a pak uz je jen bila. nebo z obou stran prechod a cara centrovana
text...text
text | text
text * text
text | text
text...text
Pro prehled sluzeb by sel mozna pouzit trojbarevny sloupec, neco takoveho, ale barvy tveho vzhledu, pripadne uplne odlisne, treba v oraznove
http://axpsu.fpf.slu.cz/~web/x/logox2.png
* paticka - ja bych ze spodu nedaval pozadi a nechal to bile.
* logo - zeleno-modro-cervena cara nahore nema dalsi souvislost se vzhledem, taky bych ji smazal
* logo a hlavicka - celkove je to takove rozhazene
(1\ 222
(1/ 333
obrazek bych vyskove centroval vuci textum, linka nahore 222 , linka dole 333
uvod pak muze byt pekne centrovany vyskove mezi 222 a 333. Tim padem se nebude jevit tak odskoceny od textu Revoluce...
obrazek vpravo od revoluce bych pak vyskove take centroval a idealne zmensil na vysku napisu Revoluce a textu pod nim. Neidealne aspon format 2:3 nebo 4:2
Eye Tracking Service
Profil
Marek Prokop:
Vážený pane Prokop,
velice děkuji za Váš komentář, kterého si velmi ceníme.

Zřejmě ten FAQ není popsaný úplně jasně, nicméně podle mě je ve FAQ a sekci "Jak služba funguje" vše dostatečně vysvětleno.
Jde o nízkorozpočtové testování oční kamerou, takže se ani nedá čekat, že by plně nahradila klasické eye trackign studie, které stojí řádově desítky tisíc.
Pokud se hlouběji začtete, zjistíte, že respondentům je promítáno několik screenshotů během jednoho sezení. To samo o sobě už myslím vše vyjasňuje.
Spíše tedy než pro vývoj webových stránek, hodí se tato služba pro tiskoviny, plakáty, návrhy titulních webových stránek, formulářů apod. Žádná další interakce zde není,
pouze chvíli trvající prohlížení jednoho screenshotu. Simulaci real browsing chystáme začátkem příštího roku, až se služba trošku uchytí.

Samozřejmě že nechceme veřejně dávat veškeré naše know-how. Proto jsme, mimo jiné, také zřídili soutěž o eye tracking studii zdarma, abychom místo několikastránkového popisu uživatelům raději předložily hotové studie jako ukázky.

Pokud opravdu jedete na BarCamp, rád Vám tam celé fungování služby objasním.

Eye Tracking Service
Profil
peta & Nox:
velmi Vám všem děkuji za detailní rozbor a trefné připomínky. Jakmile bude trošku více času, provedeme chystané úpravy a samozřejmě náš web podrobíme také několika eye tracking studiím, včetně klasického uživatelského testování ;) Holt jsme jej zatím zprovoznili spíše kvůli soutěži a řekli jsem si, ať se návštěvníci o službě už i něco málo dozví. Na více teď bohužel není čas. Ještě jednou díky.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0