Autor Zpráva
Chro
Profil
Zdravím,
spíše pro radost z tvorby v PHP a pro vlastní potřebu jsem si vytvořil takovou blbůstku, webovou aplikaci pro práci s mapou založenou na API Google Static Maps. Možná se někomu zalíbí a občas v nouzi ji použije. ;-) Proto bych vás chtěl poprosit o její otestování. Opět nemá smysl rozebírat vzhled, je jednoduchý a praktický a rychle se načítá, možná tak rozmístění ovládacích prvků a kód. Jde mi především o funkčnost, jakékoli nelogické chování aplikace, bezpečnostní díry, chyby či nápady na vylepšení co se funkcí týče. Ve zkratce co to umí: Posuv mapy do osmi světových stran. Zoomování +/-. Změna typu mapy, T - terénní, H - hybridní, S - satelitní, C - cestovní. Vyhledávání míst s automatickým přiblížením podle toho, zda se jedná o stát, kraj, město, ulici. Změna kroku posuvu mapy, 10 - 400%. Zaměření mapy podle zadaných souřadnic ve formátu WGS-84. Změna velikosti mapy (obrázku), horizontálně i vertikálně v rozmezí 100 - 640px. Vkládat do mapy značky - velmi malé, malé, střední, velké, barevné, popsané A - Z, 1-9, nebo bez popisu. Centrovat mapu podle značek, všechny značky se zobrazí na mapě s optimálním přiblížením. Přecházet mezi jednotlivými značkami. Přepínat mapu do formátů JPG, GIF, PNG a možnost si ji stáhnout a uložit jako obrázek. Klasické nebo odlehčené mobilní zobrazení. Generovat odkaz na mapu nebo poslat odkaz na mapu na mail, platnost odkazu vždy 48 hodin, příjemce odkazu "zdědí" vaše nastavení mapy se vším všudy v době vygenerování nebo zaslání odkazu. Vypnutí/zapnutí zaměřovací značky středu mapy. Export dat a nastavení do CSV souboru pro pozdější import a použití. Export označených míst na mapě do KML souboru i s jejich případnými názvy. Atd. Odkaz.
Miloš
Profil
Tohle nejde číst. Víš, co jsou to odstavce?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Chra:
Nečetl jsem tvůj příspěvek, ale v Explorerech ti ta aplikace vůbec nejede, protože používáš <button> a spoléháš se, že se pošle jeho value.
Chro
Profil
Miloš:
Vím co jsou to odstavce a ty jsi určitě taky dočetl do konce. ;-) Pro příště si dám na to pozor, je to prasárna, to je bez debat.

Chamurappi:
Vím, že to éčko nežere, ale input type submit zase neumožnuje oddělit value od zobrazovaného textu a to jsem zrovna nepotřeboval. Ale stejně to budu muset předělat, už je to věc veřejná, tak kdyby to někdo někdy chtěl použít. Proč jsi nečetl můj příspěvek nevím. Uniká mi důvod.
Miloš
Profil
Chro:
a ty jsi určitě taky dočetl do konce
Ne, já takové příspěvky opravdu nečtu; odmítám se na něco takového soustředit. A jistě nejsem sám – proto jsem napsal svůj předchozí příspěvek – abys měl příště vyšší šanci, že to někdo bude číst.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Chra:
Proč jsi nečetl můj příspěvek nevím. Uniká mi důvod.
Viz důvody, které zmiňuje Miloš. Omlouvám se za svoji lenost, věřím, že sis dal s psaním webu i zdejšího příspěvku dost práce a že tě zdejší reakce musely trochu naštvat. Jestli chceš, můžu zkusit vylepšit tvůj příspěvek…

input type submit zase neumožnuje oddělit value od zobrazovaného textu
<button> v Exploreru také ne, takže to vyjde nastejno.
Můžeš se řídit podle přítomnosti určitého jména. Jiné <input type="submit">y, než ten, které uživatel stiskl, se neodesílají.

K webu:
1) Všechny akce vyvolávají znovunačtení stránky, takže se i načítá nová reklama. To musí provozovatele hostingu těšit :-)
2) Umístění tlačítek by mohlo být lepší, připadají mi tam docela zmateně rozházená.
3) Zejména chování těch přepínacích čudlíků C/T/H/S a JPG/PNG/GIF mi připadá dost neintuitivní. Doporučuji použít <select> nebo sadu <input type="radio">.
4) Líbí se mi, že je tvá aplikace zcela nezávislá na JavaScriptu.
5) Zdá se, že maximální velikost Googlem vygenerované mapy je 640×640 pixelů. Tvůj generátor dovoluje větší rozměry (třeba 1000×1000), při jejichž nastavení je mapa roztažená.
peta
Profil
* Ja bych dal selecty i na zoom a posuv.
* Zoom jako takovy stejne nefunguje, ale funguji tlacitka +- Asi bych to dal vsechno k sobe
* SZ SV JZ JV, to bych dal misto + - T S
* A pouzil bych tabulku pro zarovnani.
* Vysvetlivky pridej do stranky ne na jpw :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0