Autor Zpráva
drvaca
Profil
Zdravím,
dnes jsem celý den pracoval na webových stránkách věnujících se mé hudební tvorbě http://go.to/drvaca .
Budu rád za jakékoliv Vaše přípomínky, co je na webovkách dobře, co špatně, co přidat, co upravit, co dát pryč :)
Děkuji
mckay
Profil
drvaca:
(1) MP3jky/videoklipy - vylézá z menu.
(2) Větší množství textu je špatně čitelné, nastavil bych mu nějaké line-height
(3) Vůbec nechápu, proč to máš na go.to akorát to zabírá vrchní část obrazovky.
drvaca
Profil
mckay:
1, Přejmenováno jen na MP3.
2, Nastaveno na 150%. Lepší?
3, To mám jen pro tuto diskusi. Nemám totiž rád, když se zadá do vyhledávače adresa mého webu a na prvním místě je diskuse o něm.
Chamurappi
Profil
Reaguji na drvacu:
„MP3jky“ mám vyslovovat jako [empétřijky], nebo jako [empétrojkyjky]?
Taurus
Profil
Mrkni sem, ať nepapouškuju pořád: Časté chyby... Designu schází detail, zkus se inspirovat, a pokud si vlastenec, tak proč používáš "tracky"? "Copyright (c)" znamená přesně co?
drvaca
Profil
Taurus:
"Copyright (c)" je tam už z freeCSStemplates.org .
Nenapadá mě žádné jiné slovo, které by to vystěhovalo. Tracky mi příjdou takové nejvhodnější. Pokud však máš nějaký nápad, jak to slovo vhodně počeštit, budu rád.
Chamurappi:
To je pravda, teď si to zkouším vyslovit a nedává mi to smysl. Napsal bych tam "MP3ky", ale to mě zase svádí k tomu přečíst to jako [empétroky] nebo [empétřiky]. Máš nějaký nápad, jak jinak by se to tam dalo napsat? Tedy dalo by se tam napsat "Tracky", takže mi možná pomůže Taurus :)
Taurus
Profil
K tomu mě nepotřebuješ, sám alternativy používáš. Píseň, písnička, skladba, nahrávka, úryvek, stopa, ... vyber si. Chamurappi měl na mysli to, že "MP3" se čte jako [empétři/empétrojka]. Tím, že přidáš koncovku, ji zdvojuješ. [Empétroka] je hloupost, protože přece nečteš 3 jako "tro". Pokud s tímto máš problém, piš hudba, audio, muzika, tvorba, ...
peta
Profil
Logo text - je posutute od okraje
Obsah - text posunuty neni; v nekterych castech mi primo navazuje na cerne ornamenty
Mozna bych zkusil dat stejne odsazeni jako pruh s menu Uvodka a natahl vic sirku stranky prave kvuli ozdobam na okraji. Podobne i odsazeni prave menu - obsah Sirka by mela byt takova, aby se pro obsah bylo 60-80 pismen na radku, ty mas v O mne 75, coz je ok, takze natahnout kvuli odsazeni od okraje.

Nadpisy - zkus Arial nebko jine bezpatkove pismo

http://tiskar94.volieera.cz/?vec=alba
Priklad, kdy mas ruzne line-height (rozestupy radu, margin).
Mezi nadpisem Alba a textem snaha... je jiny rozestup nez nadpisem Caldarium (ani nevim, co to slovo znamena a neni to vysvetleno) a textem Datum...
Nadpisy menu a obsahu jsou podobne velikosti, tvarem, barvou, vsim. Cili menu je prava nebo leva strana?
Rozestupy v pravem menu jsou opet jine. Jak nadpis, tak polozky a pak facebook clanek.

Jinak spousta lidi dela castou chybu, kdyz micha na strance 2 a vice jazyku. Slovo v jednom jazyce muze znamenat neco jineho v druhem, zvlast pak cizinci maji problem. Predstav si, ze by na strance v anglictine nebylo Download ale Ausblenden a jeste zkomolenina treba Ausblen, protoze zrovna frci nemcina mezi priznivci tveho spolku.

"I přes ty zmrdy jsem se k tomu dostal. Jeden z mála lidí co ještě umí češtinu vydává další album. " - Asi nejaka chyba, slovo zmrdky v cestine nenachazim, jak ten clovek muze umet cestinu?
http://www.pravidla.cz/hledej.php?qr=zmrdky
Otazkou je, proc si do sve stranky zatahovat vulgarismy, na to bohate vystaci forum a spousta komentaru od lidi z venci :)
peta
Profil
drvaca:
MP3jky/videoklipy
MP3jky
MP3ky
Co treba
audio / video
hudba / video
mp3
Jo, urcite tam uvadej koncovku souboru (format). Pro stazeni je dobra i velikost. Asi sloupec pred stahnout nebo na konec? nejlepe mrknout, jak to maji jiny

PS. Take "Uvodka" neni v pravidlech :)
drvaca
Profil
Taurus:
Tak budu používat nesjpíš skladby.

peta:
Logo text jsem posunul k okraji, pak jsem četl dál a zjistil jsem, že to byla chyba. . .
Takže následně jsem text posunul o 5 px vpravo.
U nadpisů jsem změnil písmo na Arial, avšak písmo se mi smrsklo k sobě. Konkrétně u H2. Mohli byste mi s tím prosím poradit?
Slovo "zmrdky" taky neznám a navíc ho nikde na webovkách ani nevidím. Pokud tam někde je, je to pouze překlik.
Ano ano, to je důvod proč tam nemám ani návštěvní knihu :)
Úvodka mi přišla taková přátelštější než slovo "Úvod" :)
S tou velikostí mp3jek nevím, příjde mi zbytečné ji tam psát, to se psalo před x lety kdy ještě lidé měli internet za každý přenesený kb a byl pomalý :)
adasd
Profil *
Tráčky? To je zdrobněnina od Tráků?
drvaca
Profil
adasd:
Můžete být prosím konkrétnější, kde přesně je ro psané? Je možné, že jsem se někde přecvakl, avšak prosím vás o konkrétní URL. Děkuji.
peta
Profil
drvaca:
* Slovo "zmrdky" - album
* "lidé měli internet za každý přenesený kb a byl pomalý" - ono se neco zmenilo? Ja to tu ctu stale, ale mam jiny nazor. Pouze VS a velka mesta (praha) maji pokryti vysokorychlostnim inetem. u rodicu chytnes sotva jednu spolecnost a to jeste jen v pasmu u sousedova domu.
* velikost souboru ma smyl vzdy. Pokud maji mp3 zhruba stejnou velikost, napis to nekde jako poznamku, aby mel uzivatel predstavu o delce skladby (5 min), kvalite nahravky (256kb/s) a pod. Kdyz tyto udaje nejsou zobrazeny, lze to castecne odhadnout z velikosti. Samozrejme je to jen tip, kdyz se ti to nehodi, nedavej :) jakoze se to tam nehodi tak 50%. zalezi na pohledu.
* Uvodka je pratelstejsi, ale opet neni v pravidlech. cizinec tudiz nevi, co je uvodka a nema prekladac, ktery by mu to prelozil (linux by mel myslim umet prelozit stranku, co si prohlizis :) )
http://www.pravidla.cz/hledej.php?qr=uvodka
drvaca
Profil
peta:
Asi jsem slepý a můj prohlížeč neumí vyhledávat, ale já tam opravdu slovo "zmrdky" nemůžu nikde najít.
V tom případě napíšu velikost nad to, je vesměs podobná.
Nějak pochybuji o tom, že by na moje webovky chodili nějací ciznicni :)) Ale co tam tedy dát, když nechci slovo "Úvod" ani "Domů" ?
A ještě jak už jsem psal:
U nadpisů jsem změnil písmo na Arial, avšak písmo se mi smrsklo k sobě. Konkrétně u H2. Mohli byste mi s tím prosím poradit? Něco co mám změnit v css aby ta písmena byla malinko více od sebe.
Děkuji
Taurus
Profil
Nemusíš měnit "Úvodku", všechny rady netřeba aplikovat. Na rozestup písma se používá letter-spacing.
Thalia
Profil
To slovo, které peta myslí, je na stránce Alba v popisu alba Caldarium, hned na začátku - "I přes ty zmrdy jsem se k tomu dostal". Ono těch slov, co mně osobně by nelezly přes jazyk, je v tom popisu víc, ale zrovna v tomhle případě bych použití vulgarismů neřešila. Beru to prostě jako autorův komentář k tomu albu.

Přijde mi, že mezi sloupcem s obsahem a pravým sloupcem je malá mezera, na můj vkus je to na sobě dost nalepený (viz stránka O mně).

"Úvodku" bych klidně nechala.

Na stránce Skladby máš před podnadpisem Videoklipy nechaný volný řádek, ale před nadpisy Acapelly a Starší tvorba ne. Myslím, že by bylo lepší mít tu mezeru všude, bude to přehlednější. U některých mp3 tam máš mp3 v názvu a u některých ne (Nejsem vrah.mp3 vs. Seš krásná).
aduben
Profil *
drvaca:
dnes jsem celý den pracoval
Celý den je málo..............ta šablona je hrozná, nezlob se.
drvaca
Profil
aduben:
Šablona je stažená z toho co je uvedeno v patičce :))
aduben
Profil *
a Tobě to nevadí jak tvůj profil vypadá? Já bych si řekla při první návštěvě( pokud bych se tam nějak dostala, ... )že je to nějaké nedoladěné EMO pro malé puberťačky.... :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0