Autor Zpráva
Vik1
Profil *
Zdravím. Zajímá mne hlavně názor na grafické provedení www.phpblog.cz (před nedávném sem si to celí změnil a teď se mi zda že je to moc krvaví). A taky rad uslyším názor na funkčnost, i když si to stále předělávám a některé prvky nejsou dostupné.
Předem děkují.
shaggy
Profil
Vik1:
hlavně názor na grafické provedení
Nič moc. Grafika sa absolútne nehodí k webu s takým zameraním - je to podobné, ako keby si pre mamičky s malými deťmi urobil web v čiernej farbe s gotickými prvkami.

V hlavičke mi neladí ten bledomodro-biely gradient s tou červenou farbou. Tie "cool" brushe použité v hlavičke sú takmer na každom druhom webe začínajúceho grafika, rovnako ako ten font. Tiež mi k tomu celému dizajnu nesedí text v pätičke "Rady pro webmastery" - resp. konkrétne ten font.

A taky rad uslyším názor na funkčnost
Pozeral som si stránku http://www.phpblog.cz/view_post.php?id=63
Nepáčia sa mi tie gigantické odkazy "Demo" a "Zdroj" - opäť ďalší grafický štýl, ktorý nezapadá do celkového dizajnu a jednotlivé odkazy nie sú od seba odlíšené (neviem kde končí jeden a začína druhý).
Mohol by si nejak lepšie naštýlovať zdrojový kód vkladaný do obsahu, teraz je odlíšený iba menším písmom.
Nox
Profil
Vizuálně to na mě působí dobře, možná trochu větší a tmavší písmo...
možná to není úplně přesně na téma, ale je to přehledné a příjemné... umím si představit že bych neměl problém tam chodit pravidelně (z vizuálního, praktického hlediska)

pravda na 22'' dost široké

S tou hlavičkou je pravda že je to trochu nepřehledná směsice a popravdě ji úplně ignoruji (podvědomě)

-------------
Co mě zaráží je enormní počet chyb a překlepů, začínaje tímto příspěvkem (nedávném, celí, krvaví), přes menu (Růžné...proboha že to není úmyslně? :) ) články ("ne hezkým", "na nesčesli"... ale bude tam toho asi mraky) a Twitterem konče (Firefix...)
Celkově úplně všude a hojně

Myslim že je dost zavádějící když se na webu "PHP blog" v menu vztahují k PHP jen asi 3 položky z 9ti
mckay
Profil
Vik1:
Mně se design stránky celkem líbí, je to docela moderně a zajímavě zpracované.

Teď se pustím asi do neočekávané kritiky, když začnu tím, že by jste si měli pořídit do týmu nějakého češtináře, který by vám opravoval překlepy a chyby, kterých jste se pravděpodobně nevědomě dopustili. Docela by mě zajímalo, jestli
"Jestli mate nějaký zkušenosti se stavením webu a přišli stě na náš blog hledajíc odpověď na otázky, jako je: jak si postavit, upravit a vylepšit webové stránky, tak stě na správním miste. Jsem přesvědčen, že najdete tady informací, která Vám pomůže v řešení vašich problému."
ty časté chyby typu "stě", "mate", "informací", "správním", "miste", a celkově špatný sloh, jsou záměr nebo prostě nepozornost při psaní...

Neobarvujete kód, který v je v článcích vložen... prostě plain text napsaný jiným fontem, to je nic moc.

http://www.phpblog.cz/view_post.php?id=87
- Demo, Zdroj, tak takhle položka je opravdu nehorázně veliká a nepovedená. Chtělo by jí nastavit nějaký pořádný margin, aby nebyla nalepená hned na tom, co je pod ní.

"V tabulce v db nejsou k dispozice žádný zápis."
- hlasuji, pro nejoblíbenější prohlížeč, no a tohle?

http://www.phpblog.cz/contakt.php
- zajímavě pojmenovaný soubor a ještě zajímavější <title>.. "O nás".


před nedávném sem si to celí změnil a teď se mi zda že je to moc krvaví
- celé změnil, krvavé (když by jsi chtěl použít nespisovně nějaké Y, bylo by to stoprocentně tvrdé Y).
colorshock
Profil
Nelibi se mi header, ale jinak celkem slušný.

Hlavně to všchno pořádně aktualizuj mám rád takový stránky, už tě mám v oblíbených ;)
jrm
Profil
Mně to připadá jako robotem přeložené a nečesky opravené :-D
Vik1
Profil *
Dík za objektivní kritiku hodně mi to pomohlo.
A ta čeština, to bude tím, že nejsem čech :) ale vím jak s tím poradím, a v tom mi pomůžete právě vy pomoci malého skriptu: www.orphus.ru už si to montují na stránky
colorshock
Profil
Vik1:
Klidně ti mohu pomoci opravit nějaké chyby pokud by si měl zájem :)
imploder
Profil
Divím se, že ještě nikdo nezmínil nečitelnost levé části menu na chaotickém pozadí hlavičky - "Domu" a částečně i "Video kurzy". To je první věc, co praští do očí - vypadá to rozsypaně. Takže chtělo by to nějakou jednolitější hlavičku nebo neprůhledné menu.
pavuk
Profil
imploder:
já tam osobně žádnou nečitelnost (alespoň oproti dalším faktům a prvkům na stránkách) nevidím... Je to všechno stejný
Vik1
Profil *
Hotovo, skript mam nastaveny. Teď už jen na vás jeslí to pomůžete vylepšit. Stačí jen označit chybu na stránce a stisknout Ctrl + Enter a do poznámky třeba napsat správně slovo nebo celu větu.
Děkují všem, kdo toho zúčastní.
colorshock
Profil
Uz aby tam byl ten viedokurz PHP pro zacatecniky, hrozne rad bych se neco naucil, ale z psanych navodu to ne a ne pochopit :(
Bubák
Profil
imploder:
Divím se, že ještě nikdo nezmínil nečitelnost levé části menu na chaotickém pozadí hlavičky
pavuk:
já tam osobně žádnou nečitelnost (alespoň oproti dalším faktům a prvkům na stránkách) nevidím...

Menu je centrované, na rozdíl od pozadí stránky, takže záleží na šířce okna prohlížeče.

Chybí soubor favicon.ico, proto se favicona nezobrazí v IE.

Na jedné ze stránek vyzrazuješ přístupové heslo ke svému FTP, o kterou stránku jde a heslo jsem odeslal kontaktním formulářem. Možná je takových stránek více, netuším.
peta
Profil
Vik1:
- strasne dlouho se tam neco nacita, zrusil jsem to Esc
- menu nahore bych dal tucne, tenky font na sedem pozadi zanika; mozna, jestli nemas rozhodnuty vzhled, muzes zkusit pouzit vhled z leveho menu nadpisy a dat to treba do tmave modre
- zarovnani clanku do tabulky by vypadalo asi lepe
- mas tam moc veci na jedne strance, lidi nectou; napriklad celou pravou stranu bych zrusil a jen nekde k vyhledavani pridal odkaz do paticky. Predpokladam, ze se tam moc lidi prihlasovat nebude, aby muselo byt prihlaseni porad videt

Dal se mi to nechce studovat, je tam mnoho informaci na strance na muj vkus a ty obrazky nemaji ani jednotny styl. Treba je dat cernobile, kdyz to nejsou fotky nebo vetsi, kdyz je to screenshoot...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0