Autor Zpráva
Peta8
Dobrou noc,

původně jsem chtěl o webu napsat kupu informací, ale pouze se zeptám: "Jak se Vám líbí?"

Nabla

P. S.: Spuštění webu doprovázely porodní bolesti v míře větší, než jsem čekal. Nějaká chybka se občas vyskytne; budu rád, když mě na ni upozorníte. Díky.
tayger
Profil *
Peta8:
Mě se to líbí, jen bych více uvítal, kdyby se dalo klepnout i v nadpisu na matematika a ty poslední dva odkazy v menu tě bez varování vyhodí z webu, tam by jsi to měl přepsat do nového okna, jinak opravdu jednoduché a zajímavé.
__construct
Mne sa to veľmi páči :-)
Prehľadné, jednoduché, nepreplácané ..
Inak na úvodnej stránke máš malú chybku - u jednúho obrázku si namiesto atribútu alt napísal align. Súbor print.css hádže 404. A ešte by som si na Tvojom mieste doštudoval niečo o CSS - pretože 27 kB mi príde dosť - neskúmal som prečo štýlopis zaberá toľko
Nox
Líbí, od tebe zatím nejvíc

Zrovna nedávno jsem narazil na to že FB zakazuje měnit barvu u tohoto loga (no spíš u všech), smí se jen velikost
...což teoreticky asi nikdo nebude řešit, no ještě nevim jak to vyřešim...
Peta8
tayger:
"kdyby se dalo klepnout i v nadpisu na matematika"
Který přesně nadpis máš na mysli? Ty tři na úvodní stránce?
Odkazy v menu, které vedou ven, jsou kurzívou a mají ilustrační obrázek, tak snad to lidi trkne, že směřují ven. otevírání do nového okna není dobré, ať se rozhodne uživatel/uživatelka sám/sama.
Každopádně díky za reakci.

__construct:
Díky. Align opravím, a print doplním. O CSS toho trochu vím :-), ale někdy je pohodlnější psát rozsáhlejší soubor, než nad CSS přemýšlet a já jsem tak líný...

Nox:
Děkuji za reakci. Nesmím tedy měnit barvu FB ikonky? Vadí, že je černobílá?
__construct
Peta8:
O CSS toho trochu vím :-), ale někdy je pohodlnější psát rozsáhlejší soubor, než nad CSS přemýšlet a já jsem tak líný...
Nič v zlom ale takýto „efektívny“
#fotografie2 p#zpet-na-prehled a
selektor som dlho nevidel ..
Ak sa ti nechce štýlopis upravovať tak ho aspoň minimalizuj ..
Peta8
__construct:
Nic moc, já vím, ale aspoň vím, k čemu to patří a lépe se v tom vyznám. Jinak 27kilobajtový CSS je to méně podstatné, o co na webu běží.
Ale jsem rád za reakce, díky.
Nox
Peta8:
http://www.facebook.com/brandpermissions/logos.php
"Smíte měnit velikost, aby Vám vyhovovala, nesmíte však žádným jiným způsobem modifikovat logo "f" (jako například měnit design nebo barvu)."

taky bych rád černobíle
tayger
Profil *
Peta8:
Ano myslím ty tři nadpisy na úvodní stránce a nepodceňoval bych to nové okno, si to představ z pohledu uživatele, klepne na zvláštní odkázek a hned je na wikipedii. Většina klepne na tlačítko zpět, ale co ti co s webem začínají? Nasměrovat to do nového okna a nebo nového listu moc práce nezabere a uživatel hlavně neztratí souvislost s tvou stránkou.
Peta8
Nox:
Tak písmeno f jsem nemodifikoval a barvu mám stejnou. Zatím to tak nechám, snad mě nezažalují. :-)

tayger:
O těch nadpisech přemýšlím, zdá se to jako dobrý nápad.
Otevírat odkaz do nového okna je ale zlo. Ať si návštěvníci sami zvolí, zda ho otevřou do nového okna, nebo ne. Co když někdo nechce. Je přeci bezohledné, když mu to pomocí
target="_blank"
nařídím.
stepan
Drobnost: Vstoupili jste na web, které se zabývají...

Zdá se mi trochu nadnesené, že se web zabývá biologií, když tam jsou z biologie jen fotky rostlin a živočichů.
imploder
Nox:
Ale po najetí se změní barva na spávnou. Takže to zašedění se dá brát jako efekt. Asi taky nebudou řešit, že má někdo na stránkách lightbox, který zašedí celou stránku a s ním i všechny loga na ní. A zašedění se netýká jenom loga facebooku, ale všech log - není to prostě úprava jednoho loga, je to efekt v menu. Myslím, že i kdyby tě kvůli tomu zažalovali (dost absurdní), tak že bys to u soudu v pohodě obhájil.
Peta8
stepan:
Děkuji, toho jsem si nevšiml.
Asi to trochu nadnesené je, ale u fotek je vždy určení druhu, tudíž nějaká biologie v tom je. :-)
Navíc v budoucnu plánuju rozšíření biologické sekce.
mckay
Peta8:
Je to poměrně pěkné. Vypadá to trochu šablonovitě, ale to by měla být spíš pochvala :). Jak Nox říkal, že FB zakazuje měnit ikonku, asi bych se na to vyprdl - ta černobílá sedí lépe než modrá a stejně to nikdo nebude řešit :).
imploder
Co to proboha je "ješitná URL"? :D odkaz
Ješitná URL
Jste oprávněni odkazovat a podporovat vaše ješitné url z Facebooku tak dlouho jako:

1. You never hyperlink a textual reference to Facebook so long as your vanity URL links to your Facebook page and nowhere else.
   2. Facebook by měl být ve stejné velikosti písma a styl jako ostatní obsah.

To vypadá jako kdyby si nechávali podmínky přeložit robotem.
aduben
Profil *
Zde bych u té matematiky nějak zvýraznila ,třeba zelenou ikonkou , že je to download. JInak se mi to líbí, je to jednoduché a přehledné, jiný obor, jiná barva ( tak to mají i na idnes.cz :-) )
Peta8
aduben:
ajo, idnes.cz to má taky :-)
Já se ale spíš inspiroval na školení ISA serveru, kde byly jednotlivými barvami odlišeny virtuální počítače.
Darker
Geniální :)
Jen bych na tvém místě dal k disposici i html verze těch textů, nerad to přiznávám ale na mém pomalejším PC se pdf laguje, a navíc nevim, jestli vyhledávače prohlížej i PDF.
Keeehi
darker:
Google určitě ano.
Peta8
darker:
Díky. :-)
HTML verze PDF textů bych rád, ale psát v TeXu se mi to moc nechce; docela dost práce a nevím, jestli by to přineslo takový užitek, vzhledem k pracnosti.
Vyhledávače prohledají PDF bez problému (Seznam a Google; jiné snad ani nejsou :-)).
Darker
Možná existuje nějaký konvertor z *.pdf do *.html. Hodláš veb rozšířit i o další předměty?
joe
Psal jsem to i jinam, tak zkopíruji, tam to asi moc nečteš:

Designově se mi to nelíbí. Smutné barvy, při takových by se mi do učení moc
nechtělo. Chtělo by to nějak rozjasnit, prostě udělat lépe, obsah může být
dobrý, nevím.

- proč není skrytá ochrana proti spamu? Nebavilo by mě to pořád vypisovat
- textarea nemá maximální šířku
- logo Facebooku by asi nemělo být černobílé, nevím o tom, že by povolovali
změnu loga

Jinak proč je to všechno v PDF? Nebylo by lepší to mít rovnou na webu online?
Peta8
darker:
Nejpíš existuje, ale s matematickými zápisy asi moc neporadí.
Rozšiřovat web o další předměty nemám v plánu, spíš ho naplnit pořádně obsahem k daným předmětům. Navíc nejsem vševěd. :-)

joe:
Četl jsem, a odpovědět jsem se připravoval ;-)
Nuže. Mně to smutné nepřijde, zálěží na vkusu.
Proč pořád vypisovat? Přeci jenom, tak často asi lidi psát nebudou, aby je to otravovalo.
Na textareu se podívám, ale nemyslím, že by to vadilo, každopádně ale díky za postřeh.
Co se týká loga FB, řešili jsme to výše. Facebook ale říká, že se nesmí měnit písmeno f; to zůstalu nezměněno. Nemyslím, že by mě za to žalovali.

PDF je lehčí. Psát matematické výrazy v TeXu docela trvá a užitek získaný navíc se zřejmě nevyrovná tomu usílí
joe
Peta8:
Ok :-) všimnul jsem si, že to máš i tady, tak jsem to sem taky šoupnul.
Psát sice pořád asi nebudou, ale proč je to nutit opisovat, když to můžeš jednoduše JavaScriptem vyplnit a skrýt? Je to jednoduché a efektní, používám to na webech a ani jeden robot to tak nepřekonal. Navíc ty čísla různě měním, že nezůstavají stejná.
U té textarey to příliš nevadí, ale v Safari se objevuje v pravém dolním rohu grip, ze který je možné rozšířit textareu a omezit se to dá právě max-width a max-height.
Logo FB ok, vlastně jsem to zjistil až někde na JPW, že se nesmí tak měnit, proto jsem to tam napsal (ještě jsem ho nikdy nikam nedával a ani to v plánu nemám).
S tím PDF souhlasím, že to je jednodušší. Na druhou stranu to takhle vypadá celkem prázdné a návštěvník si může říct, že tam nic není a rychle utéct, i když v tom pdf toho je celkem dost - teď mě napadá, že by ani nebylo nutné to přepisovat do HTML (proč taky?), ale jen to zobrazit na webu něco jako je možný náhled knih. Třeba že by to byl velký obrázek a s ním si mohl hýbat nahoru a dolu, prostě aby to bylo vidět hned (?), někoho nebaví otvírat PDF, navíc když ten Acrobat celkem zatěžuje (osobně mám jednoduchý Foxit Reader).
Peta8
joe:
S tím JS to je lepší, to je jasné. Ale aspoň mi nebudou psát lidé, kteří neumí spočítat 2 krát 7 :-)
Chci tím říct, že se mi to zatím dlěat nechce, jelikož bych se s tím musel chvilku babrat, JS totiž moc nerozumím. To radši čas využiju na plnění obsahem. To je teď hlavní priorita.

Kdo chce, ať si textareu roztáhne, proč mu to zakazovat - jeho boj.

Samozřejmě, lepší by bylo mít ty texty i online, to vím, ale jak říkám, je to zdlouhavé. Každopádně, nějaké náhledy mám v plánu, aby návštěvník hned viděl a neutekl, jak říkáš.

Díky za připomínky.
joe
Peta8:
Kdo chce, ať si textareu roztáhne, proč mu to zakazovat - jeho boj.
To jo, ale ne na šířku, tak se častokrát zničí celý layout. Takže pro max-width se dává stejná hodnota, jako pro width ;-)
Peta8
joe:
Zkoušel jsem to v Safari a layout to nerozhodí. Kdybych tu šířku omezil, lidi by přemýšleli, proč jim to nejde.
peta
nic moc. FF
* zarovnani - kdyz si das okno 400x400, tak je spousta veci nalepena na okraji A vubec, spousta veci ma rozdilne zarovnani zleva
* vzhled formularovych prvku neni jednotny, napr na uvodni strance dole komentare, nahore prihlasit se.
* font - kurziva. Nevyhoda kurzivy na webu je, ze se spatne cte, ze ji vetsinou vykresuji prohlizece kostickovane a ani aliasing to prilis nespravi. Cili vsem doporucuji se kurzive vyhnout.
* Matematika - poznamky v zavorce, [PDF, 78 kB], muzes dat jako class discreet, dat tam mensi pismo, sedivejsi barvou
* Matematika nejednotnost - posl. odrazka obsahy povrhy jsou odkazy pod sebou, ale prvni odrazka Zlomky jsou odkazy vedle sebe oddelene carkou. Cimz si narusujes strukturu a prehlednost
* Paticka
∇ nabla 2009–2010. Optimalizováno pro lidi.
Mapa webu | Prohlášení o přístupnosti | Licence | Nahoru ↑
TOPlist
Z techto udaju lidi zajima rok upravy, organizace, mapa webu. Mozna bych tam nechal nahoru a licence. Vse ostatni bych skryl pod odkaz.
* Biologie - je dulezite zduraznovat tolikrat, ze se jedna o fotografie? pokud ne, pryc s tim a nechat jen jednou.
fotografie, Fotky, Fotky, Fotozásoba, Nové fotky, Fotky ke stažení
* Odkazy, Kontakt nejede vubec - slepe odkazy by na webu nemeli byt vubec, proste to tam nedavej, kdyz to nemas.
* Hlavicka kontrast bila cerna, to neni dobre a tez neni dobre tenke bile pismo na cerne. Muzes ho dat treba tucneji, pripadne pak i drobnejsi, pokud to bude moc.

Si muzes neco pujcit z tadyma, snazil jsem se tam dat par dobrych veci, ale kolega to predelaval.
http://www.vck.slu.cz/
http://axpsu.fpf.slu.cz/~web/web-docu/stranky/fakulta-uvodni6.htm
peta
joe:
"Takže pro max-width se dává stejná hodnota, jako pro width ;-) "
To zalezi na zvolenem layoutu. Pokud mas layout min-max, pak ano. Pokud mas layout width/width-min (width kvuli IE), pak ne (obrazkove layouty s pevnou sirkou)
Peta8
peta:
Ahoj,

děkuji za připomínky.

Zarovnání webu se mi taky úplně nelíbí. Možná s tím něco provedu.

Poznámka v závorce je šedivější barvou; je však potřeba, aby měla dostatečný kontrast. Ale malá nebude, nesnáším titěrné písmo.

Myslím (vím), že prohlášení o přístupnosti je důležitá informace; proč by měla v patičce chybět? Skrýt pod odkaz? ??

Kde přesně Ti prosím nejedou odkazy "Odkazy" a "Kontakt"?

Hlavičku (černou) asi mírně zesvětlím.

Co bych si měl půjčovat z Tebou odkazovaného webu?

Dík, Petr.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0