Autor Zpráva
Tayger
Profil *
Ač trochu zažívám pocitů úzkosti, když to sem dávám, tak je nutno říci, že za těch pár dnů, co tu diskuzi sleduji, jste objektivní a opravdu chcete pomáhat. Nuže rád bych znal Váš názar na nedávno dokončenou a již nasazenou stránku http://pavlacka.ic.cz.
Nechám vás hodnotit, avšak dodám, že zelená úsporám a kompletní php kód pro fotogalerii se určitě změní, ale až časem, až konečně pochopím, jak je to s OOP v PHP. :-)

Radek9
Profil
Tayger:
Trochu jsem vytřeštil oči, když jsem se na to podíval, ale chcete objektivní hodnocení… Dobře tedy:
1) Dal bych na pozadí jinou barvu než bílou.
2) Hlavička mi vlevo připadá useknutá.
3) Dal bych tu hlavičku klikací.
4) Ty lesklé texty a přechody vypadají hrozně. Zkuste je nahradit matnými, nebo je tam vůbec nedávejte.
5) Ten úzký přechod nalevo a napravo textového boxu taky nevypadá zrovna nejlépe.
6) Zmenšil bych text v patičce a doplnil do ní nějaké kontaktní informace atp.
7) Střídáte hrozně moc barev textu, které jsou navíc křiklavé.
8) A ten hover efekt u menu bych taktéž nahradil nečím méně lesklým.

Nechci na Vás nijak narážet, ale evidentně moc neumíte dělat designy. Buďto se to pokuste udělat jednodušší, nebo si zaplaťe grafika.
xmark
Profil
Tayger:
Řekl bych, že z hodnocení asi mít radost nebudeš.

Hlavičku i hlavní menu bych byl ochoten vzít jako svého druhu grafický vtípek, odkazující na časy minulé. Jen bych doporučil zrušit to zkosení po stranách pruhu pod menu a vyhladit ty zuby zaoblených tlačítek.

Ta hlavní část tě ale vyzradila - ty jsi gradientový typ :-) Přechod pod H1, přechod pod obsahem stránky - to se používalo kdysi dávno, dneska už ne.
Kromě toho ta žluto-zelená kombinace k tomu cihlovo-béžovému (nebo jak to nazvat) vůbec neladí. Ještě hůř působí ta v textu místy použitá modrá.
No a nakonec písmo: existují i jiné fonty než okoukaný nezajímavý arial.

Když to shrnu, tak design vypadá jako od začátečníka. Naopak kód je slušný. Sice tam chybí dost zásadní věci (http://seo-servis.cz/source-zdrojovy-kod/3775789), ale to se dá doplnit. Základ je dobrý.

Doporučoval bych koukat po tom, jak vypadají moderní weby a zařídít se podle toho, nebo design vzdát a řešit ho jiným způsobem - šablony nebo spolupráce s grafikem. Není na tom nic špatného, design a programování jsou dvě naprosto různé věci, jen málokdo umí obojí.

Ještě jsem teď otevřel tu zmíněnou galerii a doplním dvě věci:
- nepoužívej v názvech souborů velká písmena, ušetříš si zbytečné potíže.
- náhled obrázku 2048 x 1536 px, to snad ne. Náhledy zmenšuj a odstraňuj EXIF, jinak tady budeš právem trhán na kusy
Nox
Profil
Seo-servis není zrovna relevantní zdroj (textu by mohlo být víc; robots, sitemap, autor nejsou nutný, description je vhodný, ale ne nutný),
jinak souhlasím...na to že je to design webu firmy (a že reference nevypadají špatně) je extrémně amatérský ...neškodilo by zainvestovat do profi designu
xmark
Profil
Ještě doplním:
V menu překlep: Sluzby.

A hlavní nadpis na úvodní stránce "Vítejte na stránkách naší firmy" .. to najdeš v každé SEO příručce jako nejčastější chybu.
Obsah bych přeorganizoval. Aktuální Home přesunul někam do pozadí, na úvodní stranu patří nějaký souhrnný popis a pár posledních akcí, obojí nejlépe s odkazy na další podstránky.
xmark
Profil
Nox:
Seo servis - nechci se bavit o chytrácích, co brečí, že mají "jen 95 %". Podle mě je to dobrý nástroj pro rychlou kontrolu. Informace ti podá, na tobě pak je, jak je zpracuješ. Zrovna tady si myslím, že může pomoct.
Petr ZZZ
Profil
Tayger:
Řetězec Stavební firma vidím na stránce jen jako obrázek, ačkoli v kódu je jako text několikrát – nemáš obavy, že to bude vyhledávač hodnotit jako skrytý text? Dal bych to na stránku i jako viditelný text (nejen jako obrázek).

Ve fotogalerii chybí první dva obrázky. Náhledy jsou, jak se zdá, ve skutečnosti velké formáty a jsou zmenšené až v kódu. To zvyšuje objem dat a zpomaluje načítání – zbytečně, pokud čtenáři stačí i malý obrázek. Doporučil bych proto dát na web dvě verze obrázků: malé pro ikonky a na velké obrázky ikonkami jen odkazovat.

Řekl bych, že stránky firmy nepatří na doménu zdarma, okrášlenou nesouvisející reklamou.

Někde jsem myslím viděl něco podtrženého a nebyl to odkaz. V profesionálním webdesignu platí zásada, že co je podtržené, musí být klikatelné.

xmark:
existují i jiné fonty než okoukaný nezajímavý arial.

Arial se dobře čte a že je okoukaný, by myslím zrovna u stavební firmy nemuselo vadit, pokud to v souvislosti s písmem vůbec lze považovat za závadu. V daném oboru to naopak může podtrhávat solidnost a spolehlivost.

Kdo si dá stránky zhodnotit robotem seo-servisu, musí se připravit na to, že ho na jeho klíčová slova bude seo-servis předbíhat ve vyhledávání. Přinejmenším polovina těch rozumů, které takové hodnocení vyplivne, bývá považována za zbytečnou, a těch pár důležitých bodů se dočteš m.j. v pokynech pro autory na stránkách vyhledávače.

Grafika by vylepšení snesla, ale tak hrozná se mi zase nejeví, cihlové barvy se ke stavební firmě hodí. Tři barvy na tři věty je ale opravdu trochu moc, chtělo by to počet barev zredukovat a zbylé barvy doladit.
Tayger
Profil *
Děkuji všem za připomínky, beru v potaz všechny a postupně to budu opravovat. Také chci poděkovat hyperaktivním uživatelům, že mi museli okamžitě předvádět na stránkách, že nemám zabezpečené vkládání fotek :-). No výsledkem je, že je budu dle dohody s majitelem stránek vkládat ručně až do doby, než si konečně budu schopen napsat skript pro fotogalerii komplet v OOP. Z toho plyne, že ty fotky budou upravené a rozdělené na miniaturu a zvětšenínu.

Radek9:
Beru v potaz všechny body a až na úpravu grafiky, něco v tom zkusím ještě poupravovat, ale jak jsi napsal, nejsem grafik a jen pomalu se v tom zlepšuji. Najímat grafika, když za to neuvidím ani korunu je trochu vyhazování peněz. Ale každopádně díky za kritiku, udělám v tom co jen budu moci.

xmark:
Ano, jsem hlavně kodér, v grafice si hraji cca rok a to jsem začínal s corelem, tudíž 2D grafika, photoshop znám jen z videonávodů. Každopádně díky za kritiku, také si z toho něco určitě vemu.
Jinak, když do toho firma nechce investovat prachy, tak se musí smířit s tím, že grafika nebo kód nebudou bůh ví jaké.

Tak ještě jednou všem moc děkuji za kritiku. Člověk se musí poučit ze svých chyb a právě od vás vím, že ty chyby tam mám. :-)
peta
Profil
* Vzhled pusobi rozmazane, tim ztraci stranka na duveryhodnosti
* Vzhled Home je drasticky odlisny od vzhledu Firma
* mas tam 2 ramecky, ktere jsou jako 1 tabulka
* stranka Firma obsahuje mnoho ramecku pri pohledu fullscreen
* v menu schazi cestina
* stranka Sluzby opet prerameckovano
* stranka Fotogalerie ma chybne vykresleny spodni ramecek jako barevny precho, ale okoli ramecku je plne
* stranka Kontakt opet prerameckovano

Dam ti horky tip.
Oranzovou pouzij misto bile do pozadi okolo stranky a stred udelej cernobile, odpovidalo by to pak menu, ktere ma podklad cerna bila (teda aspon te polozce menu, kterou mam prave vybranou)
Pak si stanov zakladni velikost pisma a font, barvy jsou dane, cerna. A od teto hodnoty udelej napdisy x% vetsi a maximalne 1-2 styly typu discreet (maly, sedy)
Stranka Kontakt
* discreet je "Pro zobrazení celé mapy klepněte na obrázek."
* text je "Pavlačka Radek", "Adresa:", "Vlkoš 269 696 41 Vlkoš"
* nadpis je Kontakt na nás
Pokud chces neco zvyraznit, pouzijes jinou barvu, ale zvyraznuj vyjimecne, urcite ne kontakty.

Moderátor Str4wberry: Tvůj projev je špatně srozumitelný, piš prosím s diakritikou.
aduben
Profil *
chtělo by to zoptimalizovat velikost obrázků......průměrnej uživatel ti nebude používat v prohlížeči lupu........ mně se nelíbí ten design 90-tá.
místo těch nepovedenejch obdélníčků se zubatými okraji bych zkusila jednoduché záložky s gradientem do průhledna.
Nepodtrhávej nic co není odkazem, uživatele to bude mást.......
Neobyčejně velkém nadpisy. No já nevím celkový dojem 4/5, nemůžu si pomoci, ale z toho webu mě až bolí oči.
Zkus se inspirovat tady tady
peta
Profil
aduben: z toho menu vypada dobre vybrana polozka, kde nema ten strasny prechod, ale pekne ciste bile pozadi. Ale tak ci tak se nehodi k tomu to cervene pozadi.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0