Autor Zpráva
jancikfilip
Profil
Konečne som dokončil web pre jednu vinikajucu slovensku klaviristku :)
xtml a css sa venujem len ako amater, ale učil som sa z JPW a snažil dodržiavať všetky zasady. ďakujem všetkym čo mi s tym na fore mohohli.
ďakujem za všetky komentare a nápady

sylviacapova-vizvary.com
xmark
Profil
Design velmi pěkný, až na řádkování - nastav si nějakou rozumnou line-height. Taky chybí zvýraznění aktuální stránky v menu.

http://sylviacapova-vizvary.com/sk/hudba.html bych doporučoval zrušit a videa a CD dát rovnou do menu. A tu příšernou zelenou šipku prosím zrušit.
Přepínání jazyků bych udělal nějak decentněji a neodkazoval bych na index.html, ale na adresu bez indexu, nebo lépe na tu stránku, kde právě jsem.

Kód v zásadě dobrý, jen trochu nepraktický. Třídy bych pojmenovával jinak než "styl47" apod. .. ale to je tvoje věc - ty s tím pracuješ.
Využívej dědičnost. Je nesmysl mít <dl> a v něm 15x <dt class="styl64">, když můžeš mít toto:

dl.skladby dt {color: #330000; font-size: 1.1em; }


a pak

<dl class="skladby">
  <dt>Ovčáci</dt>
  <dt>Čtveráci</dt>



A to css si vyhoď do externího .css souboru, nebudeš to muset rozkopírovávat po souborech.

Jestli to je opravdu tvoje prvotina, tak klobouk dolů.
xmark
Profil
Aha, tak prvotina zrovna ne.
sarojan
Profil
Je to pekné, akurát obrázkom v texte hoď border: 2px white solid; a padding: 5px; a bude to dokonalé ;-)
Radek9
Profil
sarojan:
Padding u obrázku? Nemyslel jsi margin?
sarojan
Profil
Radek9:
No jo, chybička se vloudí :)
MichalMB
Profil
Mne sa stránka osobne veľmi páči ale máš tam jednu chybu čo som si všimol pri preklikávaní webstránky. Jedná sa o preklad stránky do rúznych jazykov. Keď som si klikol napr. na ENG preklad v Menu bolo preložene všetko až na jedno pole - domov a iné veci. Prosím prezri si poriadne translate stránky a naprav prípadné chyby.
hippie
Profil
Chtělo by to nějak vylepšit hlavní stránku, např. lépe naformátovat text a přidat již zmiňovaný margin k obrázku. Dále také umístění vlaječek ke zvolení jazyka není to pravé ořechové. Dal bych je doprava nahoru a zmenšil je ;)
zatomik
Profil
Nemůžu si pomoct, přijde mi jako by pozadí dělal zkušený grafik a text potom někdo uplně nezkušený. Vše co je "nad" pozadím stránky je podle mě docela nekvalitní. Většina věcí už tu byla zmíněna, margin kolem obrázku, tragické přepínání jazyků, řádkování textu.

Možná bych místo toho klavíru nahoře dal fotku té ženy, kdyby se místo toho bílého pozadí dalo lehce hnědé, myslím, že by to mohlo pasovat. Docela mi i vadí, že u tak jednoduché stránky musím scrollovat, abych si vubec něco přečetl, protože nahoře je jen menu.
jancikfilip
Profil
sarojan: ten margin tam dam v priebehu týždňa
MichalMB: čo máš konkrétne na mysli?? ja som to preklikal a všetko je preložene.
xmark : prečo je to riadkovanie zlé? alebo teda mám ho dať väčšie? alebo menšie. To css si pozeral asi v Slovenskej verzii v Repertoári však? tú som robil prvú ale potom v anglickj a nemeckej som to už odstránil. Takže je to len v slovenskej, tak isto to hodim do externeho. A to zvýraznenie aktuálnj stránky v menu (hover) neviem presne ako to urobiť... snáď mi s tym niekto poradi....
hippie: Ako lepšie naformatovať text: mysliš na celej stranke? alebo na začiatočnej strane? tie vlajky som si myslel prave že su pekne :D možeš poradiť niečo iné !

Zatial všetkým ďakujem
xmark
Profil
jancikfilip:
Prečo je riadkovanie zlé? Podívej se hned na úvodní stranu. Tobě to připadá jako pohodlné čtení?
Zkus zvětšit řádkování a rozdělit to do odstavců - úvodní stranu asi do dvou.

To css na anglické verzi repertoáru je lepší, jen bych pomazal ty mezery v <dt >. (a opravil bych "Vyzvari" v title, než to zpěvačka právem utrhne hlavu)

V menu mi nešlo o hover (což by byla otázka jen #navlist li a:hover {} ), ale o označení té stránky, na které právě jsem, takže něco jako #navlist li#aktualni a {}.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0