Autor Zpráva
jage
Prosím o zhodnotenie stránok: www.darksan.sk
jenikkozak
Je dost matoucí zvýraznění čivavy v menu, protože to vypadá jako zvýraznění aktivní stránky, které tam takhle chybí.
Výsledky počítadla od Toplistu bych nenutil návštěvníkům webu.
Mapa stránek je v IE poněkud rozhozená.
jage
jenikkozak:
Ďakujem za hodnotenie.
Toplist a zvýraznenie čivavy - požiadavka zadávateľa. Viditeľný Toplist je iba na jednej stránke, na ostatných je skrytý. Čivava tam pôvodne nebola a zadávateľ chcel takýmto spôsobom upriamiť pozornosť na niečo nové.
Označenie aktívnej stránky som sa pokúsil vyriešiť "drobečkovou" navigáciou.
V ktorom IE ste zaregistrovali rozhodenú mapa stránok? Ja som to testoval v IE 5.5 (opravujem IE 6.0) a zdá sa, že všetko je v poriadku. Ako to myslíte, že je rozhodená?
jenikkozak
Chybou způsobující rozhození stránky v mém IE 8 pravděpodobně způsobuje chybný HTML zápis odkazů: výsledek českého validátoru.
Zvýraznění jiné než aktivní položky v menu je matoucí stále, drobečková navigace tomu nepomáhá.
jage
jenikkozak:
Ďakujem za upozornenie. Bola to školácka chyba:-) Už som to dal do poriadku.
Problém čivavy sa pokúsim zadávateľovi nadniesť.
sarojan
Ja by som radšej písal namiesto suky sučky, pretože suka je už trošku zaužívaná nadávka a nevyzerá to teda dobre.
jage
sarojan:
Áno, vyzerá to trošku tvrdo.
peta
Jako jinde, problem s barvami a odsazenim. Zkus pouzivat mrizku pro ukladani prvku do stranky.
Prohlizec mam FF, sirka stranky asi 600px.

Obrazky (1) - zkus kolem fotek dat bile pozadi misto zluteho (ramecek, bilo, fotka)
Menu - k tomu raci nic nerikat :) Ja bych to udelal rozklikavaci do stranky misto rozbalovani.
Nase psy - a hele, jina, nova uprava obrazku (2). To zlute pozadi bych asi opet zrusil a ramecek kolem obrazku, nevim.
Odchovy - dalsi uprava obrazku (3), navic kazdy obrazek ma jiny rozmer. pro nahledy se pouzivaji mensi velikosti a shodnych rozmeru
O nas - obrazek skace nad text
Vlajecky jszyku by to chtelo sehnat ostrejsi verzi, pokud se to podari.

Sjednotit velikost textu! (font, velikost, barvu, upravu; mimo nadpisy samozrejme)
Sjednotit vzhled obrazku!
Sjednotit odsazeni!

To odsazeni jsem prilis nerozebiral, ale ku prikladu obrazek menu hnedy a plocha pro text zluta jsou posunute a podobne jsou i texty v obsahu, kazdy jinaci.
Tori
Ve FF 3.5 je menu vysunuté doprava mimo hlavičku.
jage
peta:
Ďakujem za hodnotenie a rady. Urobil som zmeny týkajúce sa jednotného vzhľadu obrázkov.
U náhľadov ako napr. na tejto stránke:
http://www.darksan.sk/sk/nase-psy/vystavy-ob-la-dis.html
by to zrejme skutočne chcelo jednotnú veľkosť.
O nás - upravené
Vlajky sú stiahnuté z wikipédie, ale pri tom zmenšení je hlavne tá slovenská skutočne ťažko identifikovateľná. Riešenie vidím v ich zväčšení.
Font, veľkosť a farba základného textu je definovaná jednoznačne na jednom mieste. Pri popisoch fotografií je veľkosť textu menšia. Neviem presne, čo tým zjednotením veľkosti bolo myslené.
O posunutí menu viem. Netuším prečo mi nejde vycentrovať menu tak, aby sa to rovnako správalo aj v IE.
Tori:
Ja som to skúšal v najnovšom FF a ten posun som nezaregistroval.
Tori
jage:
Omlouvám se, zkoušela jsem ve staré 3.5.11. (screen)
jage
Tori:
V tomto FF som to skúšal aj ja pri 1024x768 a bolo to v poriadku. Tú istú chybu ako je v tom sceen-e však registrujem v Opere (momentalne 10.54) pri zoom-e na 70%.
Aké ste mali nastavené rozlíšenie?
Ďakujem.
Tori
jage:
1366x768.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: