Autor Zpráva
Pavlos
Profil
Dobrý den,

plánuji si založit webové stránky věnované psychologii, proto sháním nějaké nápady, jak by stránka měla vypadat. Upřednostňuji jednoduchostí,přehlednost a rychlost načítání.
Hodně rád bych udělal něco v tomto stylu: Psyblog, nebo ještě raději Psychology about
Poprosil bych Vás o názor a případnou kritiku. Jsem teprve v začátku nějakého návrhu, tak bych hrozně rád slyšel vaše nápady.
Dík

Pavel
xmark
Profil
Oba ty designy jsou obstojné.
Ale nezdá se mi, že bys tady sehnal někoho, komu by se chtělo vymýšlet ti web od začátku. Jedna věc je poradit s konkrétním problémem, druhá věc vymýšlení webu - designem počínaje.
A pokud vím, ke komentářům se sem sem smí předkládat jen vlastní práce.
Pavlos
Profil
Rozumím,
ale zajímalo by mě, zda tam vidíte nějaké chyby, kterým by se do budoucna člověk měl vyhnout?
A nedávno jsem viděl program, v němž je možné návrh webu nakreslit (místo klasického papíru a tužky), neznáte nějaký takový, já už ani nevím jak se jmenoval?Dík
Pavlos
Profil
A možná jen, proč jsou ty designy pouze obstojné? Co na něm vidíš problémového, či tak....?
Petr ZZZ
Profil
xmark:
ke komentářům se sem smí předkládat jen vlastní práce

Pavlos:
Rozumím, ale zajímalo by mě, zda tam...

Nerozumím. Pavlosi, weby třetích tady nikdo hodnotit nebude, a pokud ano, zřejmě to brzo někdo z moderátorů smaže.

Dodatek:
program, v němž je možné návrh webu nakreslit (místo klasického papíru a tužky)

Je toho spousta, např. (zdroj: Wikipedia, německy):

Programy na zpracování obrazu (rastrová grafika):
ACX FotoWorks, Adobe Photoshop, Adobe Photoshop Elements, CinePaint (Freeware), Corel Paint Shop Pro, Corel Photo Paint, FixFoto, GIMP (Freeware), Krita (Freeware), KolourPaint (Freeware), Microsoft Foto Suite, PhotoImpact, PhotoLine, PicMaster, Paint.NET (Freeware), PhotoFiltre, Pixelmator, Serif PhotoPlus, SilverFast, Zoner Photo Studio.

Malovací programy (rastrová grafika):
ArtRage, Artweaver, Corel Painter, Deep Paint, MyPaint, OpenCanvas, Paint Tool SAI, Screenbrush, Studio Artist, Tuxpaint.

Vektorová grafika:
Adobe Fireworks, Adobe Illustrator, ConceptDraw (Mac a PC), CorelDRAW, Corel Designer, Inkscape, Sodipodi (predchudce Inkscape), Macromedia Freehand, Microsoft PhotoDraw, Karbon14, PhotoLine, OpenOffice.org-Draw, skencil, sk1, Synfig, ThouVis, Xara Xtreme, Xfig, Zoner Draw.

Pokud vím, tak na rastrovou grafiku je hodně používaný a zřejmě hodně propracovaný Adobe Photoshop, na vektorovou CorelDraw, oba však něco stojí.
Pavlos
Profil
Nakonec jsem ten pojem našel (wireframe), teď jsem začal používat program MockFlow a kromě určitých omezení jsem s ním spokojen.

Tak bych měl ještě poslední dotaz: znáte nějakou firmu, která by mi webové stránky vytvořila? Na netu jich je hafo, ale když člověk shání kvalitu i nižší cenu,tak je to docela problém. Klidně i nějakého studenta, dík za info.

PetrZZZ:díks
xmark
Profil
Pavlos:
znáte nějakou firmu, která by mi webové stránky vytvořila

Tím padá moje poznámka o tom, že tady na to budeš někoho těžko shánět. Když do sekce Práce a zakázky napíšeš v pár větách, co potřebuješ, počítám, že prvních pět nabídek budeš mít v mailu do osmi hodin ráno.
Petr ZZZ
Profil
Pavlos:
znáte nějakou firmu, která by mi webové stránky vytvořila?

Až dostaneš nabídky, podívej se na reference, pokus se ověřit, zda jsou skutečné (kdesi jsem se už setkal se stránkou, u které nebylo možné ověřit pravdivost referencí a pojal jsem podezření, zda ten člověk neodkazuje na weby dělané někým úplně jiným) a případně se ještě mrkni, zda dotyčný přispívá do zdejší diskuse, co píše a jak na něj ostatní diskutující reagují. Což samozřejmě neznamená, že každý kvalitní kodér přispívá sem do diskuse, ale pokud přispívá, dává ti to možnost posoudit, zda o svém oboru něco ví (a mezi námi, taky jak je pečlivý při psaní). Většina členů zde má taky své vlastní stránky a mívají je uvedené ve svém profilu, podle nich si taky lze udělat jistý úsudek.

Vcelku bych řekl, že kvalitní web se – samozřejmě vedle kvalitního obsahu – vyznačuje kvalitním kódem, kvalitní architekturou a kvalitním vzhledem (grafikou, dezajnem). Některá webdesignerská studia mají přinejmenším na tyto tři sféry přinejmenším tři různé lidi. Podtrženo – sečteno, kvalita má svou cenu. Ovládáš-li však grafiku a máš představu o architektuře tvého webu, může ti stačit kodér a/nebo programátor, bez ohledu na to, zda má i grafické cítění nebo zda ovládá grafický softwér.
Pavlos
Profil
Ok, dík.

A ještě poslední otázka, nevm, jak hodně se v tom vyznáš, ale na ty stránky co jsem odkazoval na začátku, myslíš že stačí pouhé HTML? Nebo to už chce i něco náročnějšího? Dík
Petr ZZZ
Profil
Pavlos:
Nevyznám :-), ale nahlédnutím do kódu tvého prvního odkazu vidím, že vedle HTML a CSS je použito ještě PHP a Javascript, u druhého odkazu přinejmenším HTML, CSS a Javascript.

Základ jakéhokoli webu je HTML a na design je vhodné (velmi vhodné, takříkajíc nutné) přidat CSS. U dynamického webu (diskuse, blog atp.) přibývá další, programovací jazyk, často to bývá PHP, na dost věcí se hodí taky Javascript. Pouze v HTML a CSS píšu v současnosti můj web www.zabra.at, ale myslím že to není optimální řešení (PHP by mi asi leccos ulehčilo, musel bych se ho ale naučit).

Je dobré vědět, že někteří uživatelé si mohou vypnout CSS (asi to moc lidí nedělá, ale vypnout to jde) a Javascript (to už někdo z bezpečnostních důvodů vypínat může). Je tedy dobré, pokud to jde, se při psaní stránek Javascriptu vyhnout. Spousta věcí ale bez nějakého skriptovacího jazyka nejde, např. tato diskuse má mnoho užitečných funkcí řešených přes Javascript.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0