Autor Zpráva
volitel anonymity
Profil *
Zdravim,
prosim o kritiku na stranky http://www.rubikscube.howto.cz . Vytvarna vychova mi kazila vysvedceni uz na zakladni skole, ale pokud to nekdo bude cist, je text srozumitelny? Nejake tipy i na zlepseni grafiky? Predem dekuji.
Linbor
Profil *
Posloupnost kroků bych rozhodně nedával až úplně dolu, navíc tak nenápadným písmem. Tam co to máš, tam většinou bývá autorství, kontakt, letopočet apod., pro obyčejného návštěvníka absolutně nezajímavé věci, takže se tam ani nedívá.
Menu nahoře moc hýří barvami, stenými jako kostky, takže se ztrácí, maskuje.
Chybí mi hlavní nadpis, třebaže hned na první pohled je jasné, oč jde. Tedy, s výjimkou mladší generace.
Absence <h1> vadí i validátoru, i když stránku shledává "validní".
Java applety? Panečku, to už jsem neviděl strašně dlouho. To není kritika. Ba naopak - skvěle udělané!
První applet je pokaždé nefunkční, myslím na každé stránce, na každém "kroku".
Veliké plus: Informace jsou vždy strohé, neodradí složitostí, což u tak zapeklité věci dost chválím..
xmark
Profil
volitel anonymity:
Nepochopil jsem ani menu (pokud to je menu), natož návody.
volitel anonymity
Profil *
Linbor:
dekuji za podnety.

Posloupnost kroků bych rozhodně nedával až úplně dolu...
Je to z toho duvodu, aby uzivatel nemusel delat jeden klik mysitkem (potazmo jezdcem) a vyjet nahoru na menu, aby mohl pokracovat v navodu. Na druhou stranu, kdyz si paticky nevsimne, tak se vubec nic nedeje, protoze menu ma i prave nahore.

Menu nahoře moc hýří barvami, stenými jako kostky, takže se ztrácí, maskuje.
Jake barvy by sis predstavoval? Barvy na kostce jsou dane, resp. nechci je menit a barvy na obrazcich jsem dal takove, jake lze nalezt na oficialnim logu od rubika...

Chybí mi hlavní nadpis...
Na hlavni strance je "Intuitivní metoda". Mel bych dat Rubikova kostka - intuitivni metoda?

Absence <h1> vadí i validátoru, i když stránku shledává "validní".
Nerozumim presne - proc by to validatoru vadilo, kdyz stranku shledava validni?

První applet je pokaždé nefunkční, myslím na každé stránce, na každém "kroku".
Jako ze se vubec nezobrazi? Vsechny jsou nacitane ze stejne slozky, me se zobrazuji vsechny applety.

xmark:
Nepochopil jsem ani menu (pokud to je menu), natož návody.
Ano, je to menu. Navod jsi nepochopil z nedostatku casu / nezajmu o stranky?
Linbor
Profil
To menu: Možná by stačilo spodní kostku pošoupnout výš mezi ostatní a uvolněného prostoru využít pro menu, hned by to bylo jasnější bez dlouhého zkoumání, a to i přes shodné barvy. Fakt to působí rozháraně a chaoticky.
Posloupnost kroků: Pakliže ji chceš nechat dole, tedy dej to najevo, upozorni, že tam je. Zvýrazni barevně (ne šedé na bílém jak nyní je), podthni či podbarvi, a rozhodně odsuň z autorské patičky pod čarou.
Hlavní nadpis <h1> pokud není (ale <h2> přitom je), jde pouze o nedostatek, nikoli zásadní chybu. Je to jen otázka sémantiky, nikoli vzhledu webu.
První applet nejde spustit, protože mu chybí ovládací lišta, alespoň ve Firefoxu 3.6/Java SE 6. Ale jinak - jsou fakt super - klenot na stránkách.
Ještě drobnost: Nemáš na stránce u mailu aktivní link, něco takovéhoto <a mailto:rubikscube@howto.cz>, a těžko si to bude někdo opisovat nebo kopírovat.
Toť vše, mnoho zdaru :)
volitel anonymity
Profil *
Linbor:
diky za postrehy.

To menu:...
ten obrazek 2x2x2 nemuzu hodit k tem obrazkum 3x3x3 v menu. Je to koncipovano tak, ze uzivatel by mel nejdrive projit horni radek v tom menu (tam je vlastne cely navod na 3x3x3) ve smeru zleva doprava. V tom prostrednim radku jsou "vedlejsi veci" a nakonec je neco navic (skladani poslepu). Ale uznavam, ze ten kdo to vidi poprve jako celek je asi pekne zmaten - budu nad tim premyslet...

Posloupnost kroků:...Zvýrazni barevně, odsuň z patičky
neco s tim provedu

Hlavní nadpis...jde pouze o nedostatek
tak todle asi resit nebudu, ale dekuji za pouceni

První applet nejde spustit, protože mu chybí ovládací lišta
tak to je v poradku

Nemáš na stránce u mailu aktivní link
je to z duvodu spamu. Ten, kdo nema postovniho klienta stejne musi text kopirovat, ten kdo ma klienta muze treba pouzit icq. ale zkusim dat aktivni link, dyztak ho zas smazu
Linbor
Profil
Ještě pár slov: až teď, díky Tvému návodu, jsem pochopil, jak to horní menu vlastně funguje. Teď už sice plně chápu. Ale kdo sem přijde poprvé, ten takový návod nemá a taky nemusí hned pochopit, ač z Tvého pohledu je to zcela jasné (z mého pohledu už také - po vysvětlivce). Asi bych k těm kostkám připsal 1.krok, 2.krok atd. Když už ne přímo, tak přes tooltipy či vyskakovací boxíky. Věř mi nebo ne, málokoho napadne, že je to menu a jak přesně funguje. A že je tam nějaká posloupnost, to už asi kdekomu unikne..
Ten spam - roboty sbírají adresy, a to bez ohledu na to, jestli exituje přímý link přes protokol SMTP nebo ne, jen ta adresa je pro ně důležitá. Přes 80. port Ti žádný spam nepřijde. Každý robot rozezná emailovou adresu už z pouhého textu (cozkoli@neco.domena).
A ještě jednou k těm appletům - fakt je to bomba, precizně udělané, obdivuju!!
volitel anonymity
Profil *
Linbor:
Mas pravdu, co jsem se ptal lidi okolo, nikoho ani nenapadlo, ze ty 4 obrazky nahore by mohly byt odkazy. Proste mysleli, ze je to logo stranky. Prinejlepsim mirne zkuseny "kostkar" pozna, ze by to mohl byt odkaz, nekostkari jsou nadobro ztraceni. Protoze nikoho ani nenapadlo pres obrazky prejet, tooltip nebo vyskakovaci box zkusim nahradit rameckama (nekdy vyhledove), snad to bude jasnejsi.
Dekuji o poucce o spamu.
PS.Ohledne appletu s Tebou souhlasim - je to vazne skvela vec. Musim vsak zminit, ze nejsou moji praci! Autory appletu uvadim v rubrice "zaver" - jeden z nich je dokonce Cech.
volitel anonymity
Profil *
Linbor:
menu fakt to působí rozháraně a chaoticky, Posloupnost kroků zvýrazni barevně, odsuň z patičky
nejake viditelne zmeny k lepsimu nebo jsem to poslal do kytek?
Linbor
Profil
[#9] volitel anonymity:
Rozhodně k lepšímu..

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0