Autor Zpráva
delta.7
Profil *
Prosím o názory na tento web Jihobklad.cz všem předem velmi děkuji.
Str4wberry
Profil
1) Vyvaroval bych se poskakujícím odkazům.
2) Proč je většina textu v nadpisech? Co použít také odstavce a seznamy. Doporučuji k přečtení: Desatero sémantického webu
3) Odkaz „nahoru“ by měl spíš klikat na nějakou kotvu než načítat hlavní stránku.
4) Na stránce ceníku by se mohlo zapracovat na čitelnosti dat v tabulce.
5) Texty by snesly vyšší řádky.
peta
Profil
Pekny obrazek a pak to takhle zmrsi textem :)
* Vsechno od nadpisu obsahu je treba dat do jedne velikosti pisma, jedne barvy, jednoho fontu. Nadpis pak das 2x vetsi a mas to vyresene.
* Menu, to bych dal do listy s tim, ze bych jako podklad vysvetlil a odbarvil cast pozadi. Mozna bych tam udelal zlom i pro ostatni. Pak by slo dat nadpis obsahu vys, hned pod menu.
V tomto pripade bych pak podtrzeni nadpisu presunul pod menu, jako oddelovac a nadpis nepodtrhaval.
* Nadpisy se delaji do 6ti slov
* Tlacitko hledej, zkus zmenit barve oramovani a pismo dej bile nebo slabe oranzove
* Odkazy kratky text a podtrzene. Nevim, co zamyslis temi referencemi, ale nenapadlo by mne, ze je to odkaz
Rokka
Profil
Na první pohled jsem si myslel, že jsem na stránkách diskoklubu.
Bubák
Profil
peta:
Nadpisy se delaji do 6ti slov
Viděl jsi už nějaký zpravodajský web, třeba idnes.cz? Většina nadpisů je nad šest slov, a to nepočítám předložky a spojky.

Str4wberry:
Vyvaroval bych se poskakujícím odkazům.
Samotný poskakující text by tolik nevadil, kdyby to byla simulace stisku tlačítka, příklad. Ale na jednobarevném pozadí se oči nemají čeho chytit a pak to vnímám jako nehezky poskakující text.

Na stránce ceníku by se mohlo zapracovat na čitelnosti dat v tabulce.
Hodil by se i hover řádků tabulky


Musel jsem přemýšlet, než jsem zjistil, jak se používá kalkulačka, myslel jsem, že ceca se do kalkulačky dostane klepnutím na položku v ceníku. Po chvíli mi došlo, že jde o prachobyčejnou JS kalkulačku.
Textové pole pro vaše poznámky ... to jsem vůbec nepochopil, navíc před … se nedělá mezera a nepíše se jako tři tečky, je to jeden znak.
Obrázková odrážka se nedělá obrázkem, ale obrázkem na pozadí.
Pokud se zdůrazní vše, tak to vyjde tak to ve výsledku vyjde tak, jako by se nezvýraznilo nic. Vnímají to tak lidé a proto podobně jsou naprogramováni i roboti vyhledávačů, narážím tím na "vše je nadpis".
Proč má na stránce ceníku každá položka tabulky třídu?
Proč je jsou položky v prvém řádku tabulky položky ve STRONG? pro tebe nový element TH existuje minimálně od dob HTML 3.2.
Máš <title> před meta tagem charset, můře se ti to vymstít.
delta.7
Profil *
Ještě jednou díky za konstruktivní kritiku, nemám moc rád různé rámečky a stránky zaplácané fotografiemi, snažil jsem se tomu vyhnout, barvením a formátováním textu.
Seznamy jsem původně měl ve zdroji ale myslím v exploreru se jim moc nedařilo,různě cestovali tak jsem je nahradil nadpisem.
Odstavce mi pro změnu kazili iniciálu tak jsem je v některých částech též nuceně nahradil nadpisem.
Poskakující odkazy mi připadaly vhodné, tolik moc se zase nehýbou a podle mě budí dojem nějaké akce o což v odkazu myslím vlastně jde.
Text v ceníku je opravdu hůře čitelný a s tím hoverem v řádku tabulky je to moc dobrý nápad.
Nadpisy jsou někdy dlouhé z důvodu testování klíčových slov, občas je měním a pozoruji co se děje v Google analytics.
Zvýrazňování je taky přehnané, souhlasím.
Ke grafice se nikdo moc nevyjádřil tak snad dobrý ...
S tím diskoklubem mě to mrzí, záměr byl prostě udělat něco trochu netradičního.

Vím že některé mé počiny jsou pro "lamu" ale potřeboval jsem web zprovoznit, pracuji již na další verzi a všechny vaše připomínky v ní zužitkuji.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0