Autor Zpráva
Vicko
Profil *
Udělal jsem webovou hru, jmenuje se Elfánie. Do 12. srpna je přístupná betaverze a 16. srpna se jede na ostro na Elfánie.cz.
Předem díky za názory.
Nomád
Profil *
Hra mě celkem zaujala a hezky se hraje, je celkem dynamická a rychlá. Jen bych tolik nekopíroval hru ********* a našel bych si nějaké své přednosti a nebyl jen přímou kopií. Jinak hezké a povedené...
xmark
Profil
Adresa z registračního webu vede na: The requested URL /'http://www.beta.elfanie.cz/aktivace.php was not found on this server.
Nicméně "ruční" aktivace proběhla. Je tam spousta menších gramatických chyb. Mockrát jsem tam viděl "aby jsi se". Fuj.

Jinak co jsem prošel, vypadá to docela pěkně, až na tu hlavičku, která vypadá jako by patřila úplně jinam.
Víčko
Profil
Nomád:
Když jsem začínal, moc nápadů jsem neměl, ale při tvorbě mě toho hodně napadlo a při updatech, které by měly být každé 2 měsíce, začlením hodně mých nápadů. Samozřejmě v této době se originální nápad vymýšlí špatně.
xmark:
Na tu chybu se podívám.
Na grafiku já moc nejsem, hlavičku mi dělal spolužák. Ostatní obrázky jsou obkresleny v pc z ručních prací. Na ty hrubky se také podívám :D
Víčko
Profil
xmark:
S tím odkazem musí být chyba u vás. E-mail jsem zkontroloval i vyzkoušel a funguje, navíc odkaz vede na stejné místo jako ruční aktivace.
xmark
Profil
Víčko:
Samozřejmě jsem myslel "Adresa z registračního mailu". Je zvláštní, že když ji zkopíruju, tak mně funguje taky. Ale ten odkaz opravdu vedl na hlášku o neexistující stránce.
Víčko
Profil
xmark:
Dejte sem odkaz, kam se dostanete po kliknutí. Nemusíte se ničeho bát, po aktivaci je kód neplatný a přihlásit přes něj také nejde.
Enyeus
Profil
Víčko:
Je to pěkné, ale líbilo by se mi kdybych si mohl vybrat i jiné avatary.
xmark
Profil
Víčko:
Tak jsem to prozkoumal a musím se omluvit, chyba byla na straně getonemail.com. Adresu zobrazil správně, ale v linku nalepil kolem pár nesmyslů.
Nox
Profil
Vizuálně to není úplně super, ale vysloveně špatné taky ne (ilustrace jsou tedy slabší)
1) chtělo by to trochu promyslet a sladit barevně
2) Header:
..2a) okraj bych volil spíš ostrý (s borderem nebo dvěma), případně o dost víc plynulý
..2b) písmo je zubaté, oproti podkladu nevýrazné, tyrkysový chrom se k fantasy moc nehodí
..2c) a vůbec ty bevely nevypadají moc dobře...listy jsou dobrý
3) Obsah:
..3a) upravit odstupy, na některých místech je to namáčklé na okraj atd.
..3b) obsahová část se tak nějak chaoticky prodlužuje a zkracuje
..3c) Zvýraznil bych přihlašovací formulář
4) Rohové "E" je moc výrazné a trochu odvádí pozornost

5) Vypadá to ale přehledně a celkem příjemně


6) Chybí screenshoty
7) Registrace by mohla být na úvodní straně
8) "Nová zpráva" by měla být výraznější
9) "Síň slávy" trochu evokuje to, že tam bude jen pár vybraných nejlepších, přitom je tam celý žebříček... na druhou stranu to víc sedí k tématu
10) Líbí se mi, že zkušenost nezačíná úplně na nule
11) Název předmětu a jeho bonusy by si mohly víc odpovídat... třeba špiónská dýka místo aby buffovala "odolnost" (životy), tak spíš by mohla šikovnost atd.
12) Určitě vlastní avatary jak píše Enyeus
xmark
Profil
Ještě jsem zapomněl: nelíbí se mi, že když spustím nějakou tu x-minutovou událost, tak po skončení koukám na stránku a nevím co proběhlo, jak to dopadlo, ani nepřiskočí body (resp. přiskočí, ale zobrazí se mi až po přechodu na jinou stránku nebo refreshi), nikde žádná informace.
johnl
Profil
Omlouvám se pokud už to tady někdo psal, ale nelíbí se mi že máš na stránce čas serveru, který je stejně čas co má nastavený klient.. Takže já tam mám teď 19:31, ovšem je už něco po deváté ;-)

A co mě ještě dost štve je chybějící klikací logo, když už teda kliknu na "BETA.Elfánie.cz" tak se mi to otevře v novým okně.. :-(

Edit: Nevím kde se stala chyba.. Ale k účtu johnl mi nepřišlo zapomenuté heslo, a k účtu johnny mi nepřišel aktivační email (adresa je na 100% uvedená správně) takže jsem se dál nedostal..
Víčko
Profil
johnl:
Čas serveru je čas serveru, načítá to z php. Problém nastane, když při ukončení prohlížeče uložíte otevřené stránky a znovu ho otevřete, pak se musí refreshnout stránka, aby se to srovnalo.
Ty hry, které jsem hrál, tak žádná klikací logo neměla. Když ještě bylo, aby se ten odkaz otevíral ve stejném okně, tak si ztěžovali zase jiní. Jak mám v tomto vyhovět všem?
Proč aktivační e-mail nepřišel, to opravdu nevím.
Nox
Profil
Víčko:
Stejné okno je zvyk, kdo chce nové klepne si kolečkem (kromě mě, mám to rozbitý)
johnl
Profil
Víčko:
Nemusí být klikací logo i v hře, ale aspoň na indexu, kde já jsem se chtěl dostat na úvodní stránku (ta co se jmenuje přihlášení což jsem nevěděl) a byl jsem úplně na nervi z toho jak je to složitý.. Nakonec, jsem okno zavřel a otevřel znovu..

Ani jeden z emailů co mi měl dojít nedošel, adresu mám určitě napsanou správně.. :-(

Už jsem ten tvůj čas pochopil, když stránku reloadnu na půl sekundy se mi tam zobazí čas na serveru, pak ihned začne běžet pomocí JS což způsobí žě okamžitě tam mám zase čas 11:14 (i když je 13:14) - mám o dvě hodiny blbě nastavenej čas.. :-D Ovšem už to není čas serveru..
peta
Profil
kopirujes http://s2.sfgame.cz/index.php?rec=69999 ?
Víčko
Profil
johnl:
Tak mi to nedalo a změnil jsem si čas o 40 minut, a ve hře to i přes to šlo dobře.

S tím e-mailem je to divný, zatím s ním měl problém jen jeden člověk, ale ten ho zadal špatně. Ty ho máš samozřejmě dobře, takže nechápu.
Nemáš ho třeba ve spamu?
johnl
Profil
Víčko:
Právě že ve spamu ho taky nemám.. :-(
Můžeš zkontrolovat jestli zadaná adresa u účtu johnny je vážně john [zavináč] krimitown [nějakejznak] eu.? Pokud je, tak nevím kde je chyba.. Mohl by jsi mi teda ten účet johnny aktivovat.?

S tím časem mi to dělá jak píšu, nejdřív se mi (v 16:34) vypíše 16:34 ale hned po sekundě se to přepíše na 14:34 (pořád mám čas nastavenej o dvě hodiny blbě.. :-( :-D )
Víčko
Profil
johnl:
Máš to aktivované.
Edit: Nojo tak jsme doma, máte nastavené jiné časové pásmo.
Edit2: Čas by ti měl už fungovat správně.
johnl
Profil
Víčko:
j, ten čas už je ok.. ;-)
Jinak když už jsem se konečně dostal dál, tak ti to musím pochválit ;-) Vypadá to opravdu hezy, místami mi to připomíná hru tanoth ale jinak je to hezký.. Jak po grafické, tak po herní stránce, snad jen to že textarea v sekci popis a poznámky přesahuje stránku asi o 50px (v linuxu - ubuntu)..
Víčko
Profil
Hra Elfánie byla dnes spuštěna. Zvu všechny elfy, ať se přidají na adrese www.elfanie.cz
peta
Profil
Amaterske stranky maji 3 zasadni problemy:
* pismo - 1000 ruznych uprav pisma (barva, velikost, druh fontu, tucnost, podtrzeni, italic). A pritom naprosto genialni formatovani poskytuji html tagy h2, h3, h4, b, p, div, span.
* obrazky - preplacani obrazky, nesourode graficke prvky (fotka vs perokresba, jedno tlacitko velke kulate, druhe mrnave hranate)
* kontrast pismo vs pozadi

Vyhovujes vsem chybam.
Víčko
Profil
1. Tak toto nechápu. Všude používám stejné písmo. Tisíc úprav? Jo to platí na stránky dělané v editoru, ale já tam žádný <font> nemám.
2. Vím, že grafika není nic moc, ale nesourodá? Tlačítka jsou všude stejná, jen mají jinou šířku, což je nutné kvůli délce value tlačítka.
3. Tak jo. Aspoň jeden příklad, kde to nemám kontrastní.

Jsi si jistý, že jsi hodnotil správnou stránku?
Lexter
Profil
Víčko:
Jen klid, já taky nechápal ;).
Alfi
Profil
Vicko:

Slabý kontrast - klasická chyba snad všech posuzovaných webstránek že na barevném pozadí tvůrce umístní barevné písmo bez ohledu na kontrast a příjemné čtění. Já vím že na téhle stránce se má především hrát a ne číst, ale i tak apeluji na častější aplikaci BÍLÉHO pozadí a ČERNÉHO písma. Je to přirozenejší lidskému zraku a grafice to snad až natolik neublíží, každá webstránka má dost prvků a prostoru pro barevné kreace.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0