Autor Zpráva
Maras
Profil *
Co říkáte na Fun-fórum?

Máte nějaké návrhy pro zlepšení?
Díky
habendorf
Profil
Vypadá to jako každé jiné phpBB fórum. Ani nevím, co chceš vlastně hodnotit.
pavuk
Profil
To červený písmo je obtížně čitelný až nečitelný, ale vzhledem k tomu že je to stejný jako stovky jinejch fór, asi je to jedno
peta
Profil
To cervene pismo, zkus pouzit Arial. Ta Lucida tam fakt nejde. Navic, kdyz je to tucne, muzes to dat drobnejsim. Barva je spatne zvolena tmava na tmavem pozadi, zkus zesvetlit.
Zelena Ivetka, to je zas takova paliva neprijemna barva, tu bych pro zmenu ztmavil nebo zesedivel (prodanim modre?).

Pismo, jednotnost! Vsude v obsahu nastav stejny font a velikost i barvu.
Co bude mensim fontem je:
popisek = Pokud chcete přidávat videa nebo obrázky a nevíte jak na to, zde naleznete návod.
datum = sob 03. črc 2010 14:49:26 ve formatu, ktery je srozumitelny
a ruzne poznamky dole = Smazat všechny cookies z fóra | Tým ...
Barvou pak zvyrazni jen to, co se zvyraznit hodi.
pro popisky bych pouzil sedivou barvu

Dobry priklad
http://diskuse.jakpsatweb.cz/
nezvyraznuje, co netreba, nezobrazuje, co netreba, nebarvi, co netreba. Je pravda, ze popisky kategorii by snesly sedivejsi barvu, ale nejspis to nedelal grafik, tak to neni sladen se sedivym pozadim a necitlive to dal ostrou cernou.
Maras
Profil *


A co tahle barva?
Šlo by to?

Popřípadě by bylo zelené jen fórum "Your first forum"
mckay
Profil
Barva lepší, ale stále nic moc převratného :).
Maras
Profil
A mohl by jsi mi nějakou poradit?

Spíš jde o barvu těch červených textů, máte pravdu že tam je úplně blbě kontrast.

Nechce se mi předělávat design, protože nejsem dobrý grafik, takže by to bylo ještě horší a navíc se mi tento tmavý design líbí + se hodí k obsahu.

Takže máte nějaké návrhy jakou barvu zvolit do černo červeného schématu?

Díky!
mckay
Profil
Maras:
Ta žlutá vypadá vcelku obstojně. Ještě jak tam máš to "Registred users", tak tomu dej nějakou podobnou. Ale tohle všechno je jen o experimentování ;-).
Maras
Profil
No tak se mnou je to těžký, protože já bych řekl že je to zelená, ne žlutá :-D . Nebo něco mezi...

Jasně, experimentování určitě většině lidí pomáhá, ale u mě to většinou jen zhoršuje celkový vzhled :-D

Každopádně díky za rady!


- A ještě, název kategorií bych možná nechal červený, co myslíte? (fun-forum.cz, zábava online ....)
Petr ZZZ
Profil
Maras:
Na hledání barevných kombinací by se ti mohl hodit pixyho Generátor barevných schémat 2. Můžeš si tam m.j. vybrat mezi monochromatickým a kontrastním designem.
Maras
Profil
Petr ZZZ:
Nějaký generátor jsem používal, ale nepodařilo se mi tam nikdy nastavit tu tmavě šedou a tmavě červenou, aby mi to vyplivlo další barvu. Udělal jsem to tedy přibližně a byla z toho ta zeleno žlutá

Podle tohoto generátoru jsem se poměrně trefil, ale údajně by ta barva měla být více do zelena.

Tak já to večer zkusím a pošlu screen.

Díky!
peta
Profil
Maras Na tom obrazku jsou ty pismena o moc citelnejsi nez na te webce. Aspon ve FF to na webce vypada nic moc.
Na webce ten maras ma takovou viditelnou cervenou, ale trosku stahnout by neskodilo ocim.
Na barvy pouzivam tohle. Vetsinou sedi odstin pisma k pozadi. Kdyz je bile, tak treba pouzit na pozadi svetle barvy, kde je hsl nebo jiny odstin proste nad 80. (808080)
http://axpsu.fpf.slu.cz/~web/js-color.htm
Pod vtipy je pozadi rekneme 2A, odpovida bily odstin. Barvu pisma mas #B62723, hsl teto barvy je 6D6D6D, coz je pod 80. Pres hsl svetlejsi odstin nad 80, idealne spis bb,cc, volim EC9D9B.

Vlastne udelej toto. Udelej screen z webu, uloz, otevri v grafickem programu a najdi funkci odbarveni. Tak nejlepe uvidis kontrast barev.
Pak udelej to, ze to cele udelas v sedive, aby kontrast byl odstupnovany rovnomerne a na zaver k tomu odstinu dohledas barvu a zkusis znovu screen odbarvit. To hsl by mel pouzivat graf. program na odbarvovani, takze by to melo sedet s tou sedou verzi, co jsi udelal.
Maras
Profil
Tak jsem tu žluto-zelenou z náhledu ještě o něco zezelenal
http://www.fun-forum.cz

Ještě bych změnit barvu "smazat všechny cookies" a "tým" na původní červenou
Maras
Profil
Teď jsem to otevřel jinde a příjde mi, že je to až moc zelený...
Maras
Profil
Tak snad finální verze - upravil jsem text, změnil barvy fór a uživatelů
Petr ZZZ
Profil
Maras:
Písmo jsou drobné blešky a nejde v IE zvětšit. Chtělo by zadat v em nebo v %. Jinak se mi to opticky docela líbí, ale jak říkám, čtu to jen s velkou námahou, tak odtam prchám.
Maras
Profil
Petr ZZZ:
Můžu se zeptat jaký máš rozlišení?
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na Marase:

Mám malou obrazovku a aby mi navigační prvky zabíraly co nejméně místa, nastavil jsem si vysoké rozlišení. 10 cm na obrazovce pak odpovídá ca. 388 pixelům. Průvodním jevem je, že drtivou většinu webů, na kterých je písmo definované v px, rychle opouštím, protože jednak bývá definované malinké a jednak si vůbec písmo rád zvětším, abych se mohl na obrazovku dívat z větší dálky. Nemám s tím problém, protože informace na "pixelových" webech buď nebývají exklusivní nebo je zas tak nutně nepotřebuji, a když je nejhůř, zkopíruji si texty do nějakého editoru, kde si mohu písmo zformátovat.

Prosím rozuměj mi dobře: Mně nevadí, když tvůj web nepřečtu, nemusím tam pobývat. Dal jsem ti radu, jak bys mohl udělat web přístupnější, to je všechno. Jisté jsou dvě věci:

1. Jak s tou informací naložíš, je na tobě.
2. Web se zvětšitelným písmem bude mít vyšší návštěvnost. To samozřejmě za předpokladu, že se zvětšením písma nerozhodí layout až k nepoužitelnosti, ale to se dá zařídit, že.

Na mé stránce o pralese vidím v IE písmo "akorát", když si nastavím střední velikost. Největší velikost vidím obrovskou a nejmenší mrňavou, myslím si ale, že právě to je smyslem toho, aby si uživatel mohl písmo zvětšit nebo zmenšit - vybere si z více možností takovou, která mu nejlépe vyhovuje. Blbé je, když si vybrat nemůže, nebo když je odstupňování velikosti tak jemné, že mezi největším a nejmenším písmem není valného rozdílu.
Maras
Profil
Tak jsem to celé předělal. (resp použil jsem jiný styl)

Můžete prosím ten web prosím znovu zhodnotit?

+Je tam tlačítko pro zvětšení písma.
http://www.fun-forum.cz

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0