Autor Zpráva
Martin Pyreň
Profil
Zdravím Vás,
a čekám jakoukoliv (dobrou i špatou) kritiku na web (eShop).
www.profi-pneu.cz

Díky.
PS: logo se bude předělávat - je otřesné :(
Taurus
Profil
A co je vlastně logo? Bohužel, takto bych se mohl ptát dál - kde je klikací hlavička, kde hlavní menu, proč jsou některé prvky tak různě povkládané a rozházené a není jasné co je klikací... Naprosto v tom tápu, je to nepřehledné a musím hodně přemýšlet. Takže hned odcházím. Cestou ale objevuju ještě zmatečnou patičku plnou odkazů a nad ní dlouhý text, který mě nebaví číst, určitě ne na vstupní stránce.

Postrádám tiskovou verzi, v IE6, nakonec vlastně i v jiných prohlížečích se rozpadá stránka Kontakt (další jsem tolik nezkoumal). Grafika je ponurá (ten vrch by byl i pěkný, ale je takový šedý...), některé stránky jsou barevný mišmaš, např. mapa stránek - při hoveru nevidím ani odkaz, ale i jiné stránky mají občas extravagantní barvy.

Konstrukce typu
<div class="header"><h2>Barum Brillantis 2 - 195/65 R15</h2></div>
nebo
<div class="clearer"></div>

jsou zbytečné, zdrojový kód je vůbec zdlouhavý, těžkopádný...
DethLev
Profil
Ahoj, myslím si že grafika je velice slabá, ba dokonce špatná. Nelíbí se mi typografie.
Když jsem viděl pěknou doménu, čekal jsem něco opravdu zajímavého. Chybí tomu nápad.
Martin Pyreň
Profil
Taurus:
Díky.
Logo, je bohužel "dílo" které nebudu komentovat ... :( a špatně proklikávací prvky grafiky taktéž.
Vše vzniklo neustálými změnami jeho programátorů... serverů a pokusy změn systémů PHP.

Takže souhlasíte s kompletním předěláním tohoto zastaralého jádra?
- při zachování grafiky ?
- nebo si dlouhodobí zákazníci zvyknou na jinou grafiku - z toho mám trochu obavy...

Které již bohužel prošlo X páry ruk programátorů ... a nyní již to nikdo nedokáže rozluštit či editovat :(
Jedná se o to, že je celkem slušně zaindexován. A má za těch pár let již spousty spokojených zákazníků.
Potřebuji zachovat url adresy apod, právě kvůli jeho indexaci.
PS: vše totiž neni jen o grafice, ale i o prodejci ;) a s tímto starým dědečkem si nevím rady. Nový shop, který jej bude zezačátku doplňovat, než jej nejspíš později vytlačí, bude spuštěn do 14ti dní. Dám poté taky na kritiku.
Taurus
Profil
Dokážu si to neustálé předělávání představit, takže chápu. Troufám si tvrdit, že nový design zákazníky neodradí, když ho bude navrhovat člověk, který rozumí pojmu použitelnost. Pokud je předělávka problém, aspoň bych vzhled oživil. Je to vážně takové smutné.
Martin Pyreň
Profil
DethLev:
Ano máte pravdu, ale jak píši, jedná se opravdu již o dědečka a uvažuji o změně.
Web je momentálně navrhnut tak, aby bylo jednoduché a přehledné najít pneumatiku a ne na krasu.
Vygooglete si "letní pneu" - po této zimní sezóně bude změna - spíše se ptám na názory, ať vím jak jednat.
Díky za pochopení.
Martin Pyreň
Profil
Taurus:
Díky za pochopení.
No problém ... není to až takový problém jako otázka velikosti investice.
Protože bude komplet nové jádro s novým administračním systémem, který vám raději ukazovat nebudu. Velice složitá záležitost...
A kvůli indexaci jej nedokáži nahradit komplet zcela novým webem.
Petr ZZZ
Profil
Martin Pyreň:
A kvůli indexaci jej nedokáži nahradit komplet zcela novým webem.

Myslím si, že by mělo stačit, když si pohlídáš, aby zůstaly zachované adresy a prolinkování a pokud by viditelné texty a obrázky zůstaly zachované, mělo by být jedno, zda se změní kód nebo grafika. Mám dobrou zkušenost i s přidáním dodatečného textu a dalších 1-2 obrázků na stávající stránku, která předtím obsahovala jen jeden obrázek a málo textu. Některé starší stránky mám v Google mezi prvními 5 z několika desítek tisíc výsledků, a přidaný obsah jim spíš prospěl, tj. posunuly se ještě o 1-2 místa dopředu, a to tam není např. ani jedno <hn> (rozšíření obsahu bylo ovšem provázeno i přidáním dalších 1-2 příchozích odkazů). Klíčová slova nejsou tak konkurenční jako pneu, ale myslím že princip je i tak zřejmý. Mluvím pochopitelně o přidání obsahu a zachování tématu, ne o jeho nahrazení něčím úplně jiným.
peta
Profil
Martin Pyreň:
"Logo, je bohužel "dílo" které nebudu komentovat ..."
Lze aplikovat na cely web.

prohlizec FF

Levy panel
* Sipky jsou rozmazane, nevyrazne
* Odkazy jsou podtrzene
* Text nema jednotnou velikost, tloustku, barvu, kontrast, vyraznost, margin, padding
* u 20.02.2010 ma slabi kontrast odrazka a seznam vozu. navic je seznam vozu titerny a neni zarovnan pod sebou, viz posledni polozka LKW :195/70 R15C
* u ankety bych pouzil cisla mirne dooranzova nebo do seda a udelal ji tak, aby neprekreslovala obrazek slopce a byla vyskove centrovana
* pro login je tam tlacitko sipeka, ktera neni vyrazna a myslim si, ze ne kazdy pochopi, ze je to tlacitko pro prihlaseni
* mozna bych u menu zjemnil podtrzeni pomoci borderu a nejake sedive barvy, kdyz uz ho tam chces dat. pripadne se dela 1px sirka nebo typ dotted

Obsahovy stredni sloupec
* nema jasnou definici, co je nadpis a co jen zvyrazneni. To, co nadpis ma byt nadpisem neni
* text "cena do: " je na kufru auta necitelny
* formular postrada marginy, padingy okolo, okolo tlacitek
* formular, proc byla pouzita na labely modra barva a jsou tak resene vsechny formulare? Jak to souvisi s oranzovym tlacitkem? jak souvisi oranzove tlacitko a modra barva labelu s cervenym zvyraznenim zalozky "Osobní pneu"?

Prava strana
* posouva se mi nevyrazna sipka v nadpise "Dunlop SPT FASTRESPONSE - 185/60R14", totez "Dunlop SPT FASTRESPONSE - 195/65R15"
* bila tech nadpisu je vuci pozani nevyrazna, kontrast
* je nutne pokazde vypisovat ten samy text, jak je v nadpise jeste dole pro odkaz? nestacilo by neco jako slovo detail? pak by se to dalo krasne centrovat pod obrazek

Tlacitka
* nepochopil jsem, proc je login vlevo dole a vpravo nahore duplicitne
* proc jsou rozdilna tlacitka pro prihlaseni v obou loginech a neni to tlacitko shodne s obsahem tl. Hledej? Vybrane pneumatiky, porovnat pneumatiky...
Mozna by se dala pouzit sipecka z loga, jak je ta dvojita >>

Offroad 4x4
* tabulka - selene barvy i hover. vykasli se na to, maxialne obarvi cenu a kosik
* tabulka - hover obrazek, prekryva mi text, takze je mi neprijemny
* listovani pod tabulkou, zkusil bych trochu sede a Arial. Ale je to velmi sympaticky usporadane.
* z tabulky klik na Dotaz - to sem nemel delat, dalsi styl formulare...

Ja byt zakaznik, tak se na webu hrozne tezko orientuji.
Doporucuji web proklikat, navrhnout si vzhled shodnych prvku. Pak to zacit predelavat a tento manual doplnovat.
Cili, tabulky musi vypadat stejne.
Zvyraznovani musi mit zadane treba 3 mozne barvy, cerna, (modra), (cervena/oranzova).
Tlacitka formularu a formulare musi byt stejne.
Formulare musi mit polozky pod sebou a nesmi jich byt moc. Jen ty, co se daji pouzit nejcasteji. Zbytek v zalozce podrobneho hledani.
Neni mozne, abys kazdy prvek resil individualne, jak nejaky 15lety amater, preci.

Mozna bych zacal tim, ze bych zrusil veskere vymozenosti z CSS a html, ktery meni standardni vzhled a jemne a citlive pak pridaval.
Muzes zkusit opencart eshop, ale to by znamenalo presunout texty a vyrobky jinam.
Martin Pyreň
Profil
peta:
Tak Vám pěkně děkuji ... kritika opravdu slušná ;)
Vše nasvědčuje tomu, že s novým jádrem půjde i komplet nová grafika. Zkusím zachovat alespoň pro zákazníky kteří to nepochopitelně chválí, pouze barevné odstíny vyjma oranžové, která je na tak málo místech, že akorát bije do očí.
Zdůrazňuji, že nejsem programátor - viz přechozí komenty, ale majitel. Jsem jen začátečník ... :(

Co se týče dvou přihlášení - nejsou to dvě přihlášení, ale jedno přihlášení a druhé "poslat stránku příteli".
20.2.2010
- je vytvořený článek v integrovaném text. editoru
- jedná se o tzv. "novinky"
- dělal jsem jej já, pro překročení vyhledávání nejčastějších rozměrů
- bohužel s těmi malými písmeny to byla jediná varianta, aby se to tam vlezlo
Zákazníci tohoto webu totiž přijdou, vyhledají svůj rozměr (šířka, profil, průměr) a dají hledat. Jde jim pouze o produkty. ALE NE VŠEM - nechci se řídit pouze většinou.
Proto Vám všem děkuji za další a další připomínky, které budu potřebovat při požadavcích pro svého programátora.

Jinak jste se ještě naštěstí nikdo nedívali do detailu produktu. (Dle mně: nevýrazný košík, zmatečná informační tabulka, zarovnání textů, matoucí ceny). Ještě že většina zákazníků vkládá do košíku z výsledku vyhledávání.
Martin Pyreň
Profil
Zdravím opět všechny profesionály i začínající,
tak jsme konečně zapracovali na
www.profi-pneu.cz
- je kompletně předělané jádro, grafika nakonec zůstala skoro stejná

Již jsem nechal opravovat něco přes 30 věcí tak, aby odpovídaly mým požadavkům. Nyní mě již nějak opouštějí nápady a chyby taky nenacházím.

Pracujeme na problému s rychlostí, zatím se problém hledá :(
Taky se pracuje na odstranění chyb, které vypisuje validátor.

Takže předem díky za co nejvíce KRITIKY.

S pozdravem Martin.
Martin Pyreň
Profil
Tak validátory opraveny...

nikdo stále nic ???

Tak co třeba alespoň dobrou kritiku, když špatného tam nikdo nemůže nic najít .)

Martin.
okolojdouci
Profil *
Filtr mi v opeře nefunguje. Po vybrání něčeho se objeví červená hláška, ale když zmizí, má select původní hodnotu.
Martin Pyreň
Profil
okolojdouci:
Díky.
okolojdouci
Profil *
A ještě bych dodal, že design je dost slabý.
- hlavička vypadá jako žes právě ve photoshopu objevil inner bevel
- nadpisy v pravém sloupci (Košík) mají takové barvy, aby nebyly k přečtení a o "0 položek v košíku" ani nemluvím
- co je tohle za adresy??
http://www.profi-pneu.cz/pneumatiky/osobni/zimni/?params%5B2%5D%5B0%5D=15&params%5B3%5D%5B0%5D=12&params%5B4%5D%5B0%5D=7&params%5B1%5D%5B0%5D=2&params%5B5%5D%5B0%5D=&params%5B7%5D%5B0%5D=&params%5B6%5D%5B0%5D=&producers%5B%5D=&submit_param=Filtrovat&order=pricevat&by=asc&cookie_view_type=list
Martin Pyreň
Profil
Grafika zůstala stará na požadavek zákazníků, a je pravda že jsem jen mírně poměnil záhlaví, které je chabší. Na novém se pracuje ;)
Košík taky zůstal, zkusím tam něco vymyslet jinak.
Adresy vyhledávání a jejich výsledků jsou opravdu šílené, ale nejde s tím nic dělat - samo vyhledávání a parametrické omezování je hodně složité .(
Adresy produktů a kategorií, které potřebuji jsou myslím slušné.

Každopadně děkuji.
M.
Kcko
Profil
Martin Pyreň:
nikdo stále nic ???

Zkuste si prohlédnout stránky konkurence. Já osobně bych z vašeho webu ihned odešel.

Je to nepřehledné, ošklivé a pomalé. A tyto 3 faktory ve mě nebudí dojem solidního eshopu, navíc nijak známého, abych si objednal nové pneu v ceně min. 10tis na své vozidlo.
Namísto neustálého "opravování" a "rádobyvylepšování" to smeťte celé ze stolu, vyexportujte si data a zajdete si za profíky, kteří Vám udělají zbrusu nový eshop včetně pěkné grafiky, slušného kódu a zoptimalizovaného eshopu (skripty, databáze ...)

Víc netřeba dodávat.
Martin Pyreň
Profil
Kcko:

Tento web je již 8 let na trhu.
Komplet celé jádro bylo předěláno "profesionály". Předchozí verze byla v PHP 4 ... bylo to již nevyhnutelné.
Pouze grafika zůstala stejná, jelikož si takhle rozhodli zákazníci, kteří tvrdí že je přehledná ... tak nevím no :(
Nechtěl jsem dávat dalších 20tis za grafiku, když si zákazníci tuhle přejí. A jelikož tento web má spousty spokojených nakupujících zákazníků, grafiku jsem jim nechal.
Čili eshop je zbrusu nový, kód by měl být slušný a zoptimalizovaný(skripty, databáze to je již mimo mne... )

Je mi teda líto, že zdejší uživatelé by si v tomto eshopu nic nekoupili :(
M.
pcmanik
Profil
Martin Pyreň:
Co je zle na PHP 4? Beriem, ze nepozna nove funkcie, a pomalsie je skutocne minimalne, tam bude skorej problem s databazou. Aj ked nemozno vylucit prasarny v php kode.

Google analyza kodu vam mozno pomoze
Dejvid
Profil
No to je hrozné logo, co takhle si nejdřív prohlídnout podobné weby, např. www.barum-pneu.cz
Martin Pyreň
Profil
pcmanik:
no tam byl prý problém v servru, že to nějak už snad nepodrporoval - to mi tvrdila firma u které jsem to měl. Že museli mít kvůli pouze tomuto webu zvlášť server a bylo to moc drahé :(

Dejvid:
pěkné logo, to jo, ale .... otřesný web přeplácaný nepřehledně všema barvama, banerama, atd.
nemají prametricky omezované vyhledávání rozměrů - což byl jeden z mých požadavků

každopádně na logu ještě zapracuji ... sic nejsem grafik profesionál ./
Petr ZZZ
Profil
Dejvid:
Je možné, že grafika barum-pneu.cz je líbivější, ale připadá mi tuctová. Hlavička profi-pneu.cz možná není vysloveně pěkná, je ale nevšední a zapamatovatelná. Suma sumárum bych si dovedl představit, že plní svůj účel lépe. A čím déle se na ni dívám, tím víc se mi dokonce i líbí.
Martin Pyreň
Profil
Petr ZZZ:
Díky,
přesně to je ten důvod proč jsem do ní až tolik nezasahoval, protože si zákazníci řeknou, ano to je ten eshop kde jsem kupoval loni .)
Nicméně to kolo se mi nějak extra nelíbí, tak na tom ještě trochu pracuji...
M.
Martin Pyreň
Profil
Prosím o kritiku nové grafiky(Ctrl+F5), klidně celého webu.
www.profi-pneu.cz
Díky Martin.
Svadleji
Profil
V pohodě mě se líbí web mít auto tak si klidně i koupím nějaký gumy.
Možná že bych přidal favicon.ico (tu malou ikonku vedle adresovýho panelu)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0