Autor Zpráva
Mitchell
Profil
Ahoj,

rád bych znal Váš názor na náš zánovní web. Ať už z hlediska "čistě webového" nebo jeho "formální úpravy" nebo třeba i po stránce "obsahové" (pokud Vás ovšem daná problematika nějak osloví...).

Je v provozu teprve od konce září 2004, tedy asi dva měsíce a daří je mi jej aktualizovat i díky mým kamarádům-modelářům, kteří nelení a občas pošlou nějaký ten příspěveček...

Tak do toho, nešetřete mne... http://rcteam.wz.cz

Jirka alias "Mitchell"
.
External
Profil
Je to naprostá katastrofa. A stydím se za to, že jsem vysokomýtský rodák. Protože tyhle stránky jsou graficky a koncepčně velice ...hrozné... Pfui
bojars
Profil
External:
Nemusíš sa za nich hambiť. Sú to šikovní ľudia. Pozrel si sa čo dokážu?

Mitchell:
(toto je len môj názor- tiež som zažiatočník)

- vstupný obrázok by som farebne zladil s designom strámok (a nemusel by sa hýbať). Máte v krúžku veľa krásnych modelov, tak použi ich obrázky (napríklad),
- na úvodnej stránke by som zúžil to menu,
- ankety by som dal pod to menu,
- logo + nadpis by zostalo hore,
- zrušil by som čiaru <hr>
- denník (históriu stránok), by som vybral z <iframe> a nechal by som ho rovno na stránke (po výške stránky vedľa menu),
- banner by bol ten nadpis s podnadpisom + logo,
- počítadlo by som nechal iba jedno... trebárs pod anketami,
- to menu by som dal aj na ostatné stránky (namiesto tých ovládacích tlačidiel)...


Prajem všetko dobré.

:-)
pyty
Profil
hlavne by som nastavil kodovanie !
napr. v opere sa to neda čítat
Pnaky
Profil
NO tak já bych upravil to menu a ty ankety každopádně pod něj... Blbě vypadá i ten rámec co v něm jsou ty novinky... :/
pyty
Profil
anoo
osobne vobec nemam rad obsah v ramcoch v okne ktore sa este cele roluje blee
bojars
Profil
pyty
ako napríklad tu (pozri si to na 800×600 tam sa tiež človiečik nascrolluje
pyty
Profil
:-)
ano pracuje sa na tom ale mam podobny problem z galeriou v ie ako kodename, ked pouziem script na prisposobenie ramu JAVASCRIPT
ziadal o pomoc tu: http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=3&topic=72 &page=1#3
pyty
Profil
ale na site no je na zatial preventivne odstranene !
len script nefunguje ked je stranky z ineho serveru, a mysteria necitava obsah do iframe z site.cz
bojars
Profil
pyty: nejde o to, len Mitchell chce poradiť...

:-)
External
Profil
A proč je to tak rozházené? Uprostřed nic a okolo menu, textbox, ankety atd a všechno s jiným pozadí...to byc ujednotil a dal bych to tělo doprostřed stránky
Mitchell
Profil
Děkuji Vám za Vaše připomínky k mému prvnímu pokusu o web.
Musím uznat, že Vaše kritika JE oprávněná. Prošel jsem si pár webů pro inspiraci a pokusil se navrhnout něco trochu jiného.

Narazil jsem ale na jeden problém - nevím jak kliknutím na položku v levém menu nechat zobrazit obsah příslušného html souboru právě a přesně ve středním oddíle.

Zatím mám přepracovanou jen titulní stranu, takže Vám nebude všechno správně fungovat, ale můj koncepční záměr z toho asi bude zřejmý.

http://rcteam.wz.cz/rcteam2.htm

Prosím o názor a připomínky na nové uspořádání + radu na můj výše popsaný problém.
.
Ossis
Profil *
http://rcteam.wz.cz/rcteam2.htm

- myslím si, že se jedná o posun správným směrem, jen si myslím, že by to chtělo drobet začistit kód a použít externí stylopis.

Narazil jsem ale na jeden problém - nevím jak kliknutím na položku v levém menu nechat zobrazit obsah příslušného html souboru právě a přesně ve středním oddíle.

- já to dělám tak, že mám na každé stránce všechny menu, dá se to ještě vyřešit javascriptem(externím, aby toho nebylo tolik) nebo pomocí php, ale tomu nerozumim.
Mitchell
Profil
Rád bych se vyhnul tomu, abych musel mít menu na každé stránce.
Stránek tam mám docela dost - ke každému modelu, článku...
Mám strach, že by případné úpravy v Menu (třeba přidání další rubriky) byly velmi pracné...

Máte-li někdo řešení, pomozte...
.
bojars
Profil
Mitchell: tiež mám problém s vkladaním rovnakých prvkov do stránok.

Jednou z možností je použitie rámov, alebo iframe (ako si to mal pôvodne ty). Všeobecne prevláda názor. že rámov a iframe sa teba vyvarovať. Dôvody nájdeš elegantne rozpísané tu.
Keďže si začiatočník nepredpokladám, že by si dokázal využívať PHP... Najlepšie by bolo teda hotové stránky doplniť tým menu (Ctrl+C, Ctrl+V), párkrát som tým prešiel aj ja, a vytvoriť si šablónu s menu pre tvorbu nových príspevkov.
Mitchell
Profil
Ještě by mne zajímalo, zda nový koncept

http://rcteam.wz.cz/rcteam2.htm

považujete za důstojnější toho starého či zdali doporučujete provést ještě další úpravy uspořádání, rozměrů či ovládání stránky. Předem díky.
.
Ikarus
Profil
include v php zvládne i začátečník...
udělej si menu v samostatným souboru (např. menu.htm),
všem podstránkám dej příponu php a do každý pak jen vložíš <? include "menu.htm"; ?>
S chutí do toho a půl je hotovo:-)
bojars
Profil
Mitchell:

No super:

Ja mám rozlíšenie 800×600, takže mne sa zdá, že ten stred je dosť úzky. Nedalo by sa ľavé menu zúžiť a tie ankety by si dal niekde pod menu. Uvoľníš si tým priestor vpravo pre prípad vkladania obrázkov a príspevkov.

Banner je tiež v pohode, text nemusí byť centrovaný. Môže byť zarovnaný vľavo trebárs:
Logo: RC Team Vysoké Mýto
malé písmo: (dátum) (Webové stránky leteckých modelářů z Vysokého Mýta a okolí)
Poky
Profil
Mitchell:

Taky nemám moc rád framy, ale stačí když pojmenuješ ten prostřední rámec a pak u všech odkazů nastavíš cíl zobrazení v tomhle rámci. Např odkaz:


<a target="jmeno_ramce" href="http://www.mojedomena.cz/stranka.html">Text odkazu</a>
Cirdan
Profil *
Ikarus da sa toto <?include "menu.html";?> vlozit aj tak, ze to tam do div-u?
ameeck
Profil
vidim , ze je tu nazoru azaz, ale este pridam svuj...-
dvouma slovama, naprostá hrůza...
1)menu, nepřehledný, má bejt na všech stránkách...
2)barvy-dostnepríjemný
3)inputový tlačítko zpět-chvíli mi trvalo než sem ho našel a čekal sem že menu bude na všdch stranách...
také sem asi 3x zmáčk jiný inputový tlačítko jako mail či co, což zase znamená puštěný mozillovskýho mail klienta, kterýho nemám nastavenýho a jedu na slaby kompu takže nepříjemný zdržení
4)eště by tam bylo pár přípomínek, se kterejma v této fázi nic neuděláš
MVK
Profil *
sjakotyc@technologist.com

Druhý pokus je cesta dobrým směrem. První byl viditelně prvním, tj. opravdu hrůza po všech směrech.
Jak psali kolegové:
Buď lze použít frame (iframe nedoporučuji) nebo PHP. To by ovšem znamenalo hosting s podporou PHP a příslušnou koncovku souboru (index.php například). Do ní lze vložit na vhodné místo (do DIVu třeba) toto:

<?php include "./cokoli.php"; ?>

cokoli.php je soubor obsahující část kódu HTML, který se má zobrazit na místě předchozí konstrukce a je umístěn ve stejném adresáři jako index.php.

Do JavaScriptu bych se rovněž nepouštěl. Dá se vypnout a nefunguje ve všech prohlížečích.
Mitchell
Profil
Maličko jsem zapracoval na našem webu na základě Vašich připomínak a nyní předkládám k posouzení "verzi 2".

Předpokládám, že bych se dále ještě věnoval zobrazování stránek poslední úrovně (= stránky jednotlivých článků, příspěvků a modelů), které se nezobrazují ve středním poli Hlavní stránky, ale na samostatných stránkách. To bych ale asi v principu nechal (je tam hodně fotek a potřebuji využít celou "šířku" stránky), trochu tam však pročistím kód.

Adresa zůstala stejná, budu rád, když se vyjádříte k nové úpravě webu.

http://rcteam.wz.cz
.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0