Autor Zpráva
technik
Profil
Prosil bych kritiku wiki mmowiki.malcakov.cz

1. Je to přepracovaný a rozšířený web mmo-howto.blogspot.com (Ten budu rušit).
2. Běží na DokuWiki.
3. Vzhled je napodobeninou MediaWiki

Pozn.: Některé části ještě nejsou plně přeloženy (články v Ostatní).

Děkuji. T.
tiso
Profil
technik: a čo chceš skritizovať?
technik
Profil
Já nevím. Chci nějaký názor na stránku.
tiso
Profil
technik: pridavani_novych_chatakteru nie je dobrý názov pre stránku, a nezobrazujú sa ti obrázky: http://mmowiki.malcakov.cz/doku.php/pridavani_novych_chatakteru
technik
Profil
tiso:
pridavani_novych_chatakteru nie je dobrý názov pre stránku
Proč ne?

a nezobrazujú sa ti obrázky
Opravím.
tiso
Profil
technik: lebo "chatakteru" nedáva zmysel
technik
Profil
Charakter je jedna postavička za kterou hraješ. Ve hře je možné jich mít více než jeden ale musejí se přidat.
Jak bych to měl říct jinak?
tiso
Profil
technik: tak ešte raz: ch a t a k t e r
technik
Profil
tiso:
tak ešte raz: ch a t a k t e r
Aha. To jsi měl říct hned že je tam T místo R. Opraveno.

A děkuji.
peta
Profil
Amaterske stranky maji 4 zasadni problemy:
* pismo - 1000 ruznych uprav pisma (barva, velikost, druh fontu, tucnost, podtrzeni, italic). A pritom naprosto genialni formatovani poskytuji html tagy h2, h3, h4, b, p, div, span.
* grafika a obrazky - preplacani obrazky, nesourode graficke prvky (fotka vs perokresba, jedno tlacitko kulate, druhe mrnave hranate), ruzne velikosti nahledu fotek
* kontrast pisma vs pozadi
* velke mnozstvi - obrovske obrazky, zbytecnosti v html kodu, velke mnozstvi obsahu (preplacana stranka), dlouhe texty, dlouhe nadpisy
* chyby v html / css / js kodu, chyby v textu, nejasne a nesrozumitelne formulace, kombinace vice jazyku

Vyhovujes bodum 1, 2, 4 a 5.
4 - preplacani prvky klasicke wiki, neco seda vypnout neco ne
5 - ku prikladu navigace, toolbox vs. vyhledavani, uvod

Pohled navstevnika stranky:

"SadScript
Návod na tvorbu vlastních scriptů (questů ap.). Odkaz: SadScript"
teto vete treba ja nerozumim vubec a to o pc neco vim. co je sadscript nebylo vysvetleno, co je quest? quest = dobrodruzstvi? Cili ja to chapu tak, ze SadScript je jakysi programovy kodu pro zapis do databaze pro tvorbu ukolu (questu) pro pc hru. Ale ocekaval bych, ze to tam takhle nejak srozumitelne bude napsane, jinak bych si musel vygooglovat literaturu a nejdriv nastudovat, co to vlastne a o cem je. A ted marne hledam nejaky nadpis stranky, o cem vlastne ta stranka je? ok, tak zcela nelogicky kliknu tedy na uvod a z prvni vety se dozvim more cizich slov z nichz mi rika neco jen Eclipse, ktere jsem zaslechl v souvislosti s programovanim v jave. ale o tom na te strance take neni zminka, takze kdybych to nevedel, tak nevim nic.

"Úprava E2MM
Sekce pro pokročilejší uživatele. Obsahuje návody na editaci (zdrojových kódů) E2MM.
Odkaz: Úprava E2MM"
Tohle zas podle tveho vysvetlujiciho textu nechapu. Opet jsem se z informativni vety nedozvedel kratce, co je E2MM a k cemu. za to vim, ze je to pro pokrocilejsi uzivatele nejspis vysavace. Citim se jako pokrocily uzivatel :)
technik
Profil
peta:
1. Kde mám rozdílné velikosti písem?
2. Obrázky ve wiki skoro nemám.
4. Ke ti přijde wiki přeplácaná?
5. To že některé části wiki nejsou česky má několik důvodů :
a) Některé věci se prostě nepřekládají.
b) Článek ještě není plně přeložen

5.1. Nejasné formulace se pokusím omezit a opravit ty staré.
5.2. Chybám v textu se občas nevyvaruji. Budu se snažit to opravit.

SadScript
Snad opraveno.

Úprava E2MM
Opraveno.

Na úvodní stránku umístím popis Eclipse 2D MMORPG Makeru. Stránka Úvod byla přejmenována na Hlavní strana.
jenikkozak
Profil
technik:
Řekl bych to asi takto:
peta má 4 zásadní problémy:
- Neumí počítat do pěti. Nejprve píše o čtyřech problémech, pak jich vyjmenuje pět, vzhledem k tomu, že tento text uváděl u více stránek, bude to vážné.
- Všem tvůrcům webů, které se tu objevují ke kritice, nadává do amatérů, přičemž je docela možné, že se na odkázané stránky vůbec nedívá, o čemž svědčí některé jeho „kritiky“.
- Provokuje nepoužíváním diakritiky.
- Vlastnosti, jež sám kritizuje, má také - například jeho „kritika“ samotná také mísí jazyky (velikost, tucnost, podtrzeni, italic - „velikost“ je česky, „italic“ je anglicky, „tucnost“ je nějaký nesmysl). Podobně kritizuje nejasné formulace, ale co má znamenat jeho „velke mnozstvi - obrovske obrazky“? Druhou větu jeho prvního bodu například vůbec nechápu. (Jaké geniální formátování by mi měl poskytovat třeba <span>?)

Proto ti doporučuji těch 5 základních univerzálních problémů, které uvádí, ignorovat.
Nox
Profil
jenikkozak:
Že někdo má sám nějaké chyby automaticky neznamená, že cokoli co řekne je špatně

"Amatér"
1) není to nadávka, základní význam je "člověk, který se danou oblastí neživí"
2) z principu zaměření tohoto webu lze předpokládat velký výskyt amatérských tvůrců (ať už v základním nebo obecném smyslu), takže na tom, že to říká často, nic zvláštního nevidim... toto není css galerie ale poradna

přičemž je docela možné, že se na odkázané stránky vůbec nedívá, o čemž svědčí některé jeho ‚kritiky‘.
tohle není šťastně napsané, z toho by vyplývalo že argumentuješ něčím co sis úplně vymyslel ;)



Na druhé straně je pravda, že moc nevidim, že by se na dané stránce vyjmenované chyby vyskytovaly (přece jen je to wiki), max. tak písmo v boxu napravo
Petr ZZZ
Profil
jenikkozak, Nox:
Alespoň některými z těch "zásadních problémů", o kterých se peta zmiňuje, by myslím bylo vhodné se zabývat*, ale jinak naprosto souhlasím s jenikkozakovou kritikou petovy kritiky. Já se přiznám, že petovy příspěvky skoro nečtu, protože mě, ač se cítím mlád i zdráv, příliš namáhá chybějící diakritika a mnohdy nesrozumitelné až matoucí petovo vyjadřování. Nehledě na to, že nevidím důvod, proč by kvalita této diskuse měla trpět petou produkovanými nedostatky písemného projevu, které peta sám u jiných webů kritizuje.

peta:
Znáš?

*) Dodatek, aby nedošlo k omylu: Na mmowiki.malcakov.cz jsem se nedíval, neposoudím, zda petova kritika je v tomto konkrétním případě odůvodněná.
peta
Profil
technik:
Prislo mi uz trapne rozebirat to porad dokola, tak jsem si napsal seznam hlavnich bodu. Kdo chce, tak to na strance objevi.
Problem te stranky je, ze je to klasicka wikipedie a ma vsechny jeji problemy. Zrejme s tim delat nic nebudes, tak snad ani nema smysl to popisovat, ale, kdyz zadas...

pismo - nastav vsude uplne stejne pismo 11px arial netucny, neskloneny, se stejnym marginem a paddingem. Jinymi slovy stejny efekt dosahnes ve ff zakazanim css.
Cela stranka pak vypada o 100% lepe. Od teto verze se pak decentne meni velikost, barva.
Problem wiki je v tom, ze tam preplacava nekolik nadpisu a uprav pisma, ruzne malinkate a mensi, atd.

obrazky - ale obrazky tam mas. Jen na ne nekoukas.
vlevo nahore je logo wiki. pod nim je barevny prechod. V tomto logu jsou cervena a zelena sipka a pastelka. Vsecvhny tyto jmenovane prvky k sobe neladi.
Pak mas pod strankou sedive pozadi, ale nadpisy v navigaci jsou ostre cerne. zkus treba #444.
Vpravo mas obrazek uzivatele, coz je uplne jina grafika nez v logu.
Dale mas nahore obrazek google.
Dole mas odkazy na validitu a pod (ktere uzivatele vubec nezajimaji, to patri do sekce o teto www strance).
Ale to je opet problem wiki, ktery asi nebudes resit.
Nicmene chtel jsi kritiku :)

preplacana - vsude, nevidis? tak to je jasne, proc jsi to tak nechal.
Musis se koukat ocima uzivatele.
Nahore mas 3 zalozky, clanky, zdrojovy kod a cosi. K cemu to uzivateli je? je to tudiz navic.
Vlevo mas navigaci, vyhledavani a proc je tam toolbox? Upravy bude delat az prihlaseny uzivatel, toolbox neni potreba zobrazovat pro prohlizeni.
Nahore vpravo, vyber jazyka? kdo bude menit jazyk? A mas to anglicky? Neslo by vyber jazyka presunout na stranku s nastavenim a prizpusobenim stranky? A proc ten box zabira tolik ze stranky?
Hm, koukam, ze to mas ve vsech vyjmenovanych jazycich, zajimave :) Se casto nevidi tak uplna stranka.
No, ale ted to mam rusky a nevim, jak to prepnout na cestinu :) Navic se mi objevila nejaka lista google prekladace. Na ten bych prilis nespolehal. Prijde mi to jako Stoparuv pruvodce po galaxii :)
Drobeckova navigace nahore a dalsi dole. Sice ta dole je nejspis historie stranek, ale prijde mi to zbytecne. Opet spise povolit na strance s prizpusobenim.
RSS, html a pod loga dole. zbytecne pro uzivatele.
Paticka je pres 2 radky, snad i dlouha.
Prilis mnoho car a ramecku. U tech drobeckovych navigaci je fakt nutne to rameckovat? nestacila by jen jedna oddelovaci cara? bez podbarveni.
Kdyz si das uvodni stranku, je nutne tam mit tolik textu a jeste tak moc rozcleneneho?
Je tam nutne zobrazovat menu Obsah duplicitne s menu navigace? Asi to jde nastavit, aby na uvodni strance nebylo.

Chyby v textu a pod, to bylo vseobecne. Vypada to, ze ty mas odbornou stranku a zrejme dbas i na spravnost. Ale kdyz mrknes na jine stranky tu, tak se zdesis :)

Kdyz preklikavas stranky, tak tam neco dlouho resi a cela stranka poskakuje.

K tem rameckum, ukazka http://mmowiki.malcakov.cz/doku.php/zkratky
zleva: navigace levy, pravy, obsah levy, tabulka levy, pravy
zhora: zalozka, nagigace horni, dolni, nadpis, tabulka, bunky, tabulka...
Vsechno je to zamrizovane :)
technik
Profil
peta:
pismo - nastav vsude uplne stejne pismo 11px arial netucny, neskloneny, se stejnym marginem a paddingem.
Zde půjde o vzhled šablony kterou používám. Mrknu se na css a zkusím to opravit.

obrazky - ale obrazky tam mas
Opět stejná odpověď jako u textu.

vlevo nahore je logo wiki
Logo hodlám zaměnit za logo Eclipse 2D MMO Makeru.

Nahore mas 3 zalozky, clanky, zdrojovy kod a cosi. K cemu to uzivateli je? je to tudiz navic.
Záložky jsem omezil na minimum, ale budou se zobrazovat stále. Šlo by to sice řešit editací (aby se záložky zobrazovaly jen pro přihlášené) kódu, ale do toho se mi mnoho nechce.

Vlevo mas navigaci, vyhledavani a proc je tam toolbox?
Možnost (například) vytisknout si stránku mi přijde jako dobrá funkce.

Nahore vpravo, vyber jazyka? kdo bude menit jazyk? A mas to anglicky? Neslo by vyber jazyka presunout na stranku s nastavenim a prizpusobenim stranky? A proc ten box zabira tolik ze stranky?
Asi máš pravdu, že překladač je tu tak trochu navíc. Mažu.

Hm, koukam, ze to mas ve vsech vyjmenovanych jazycich, zajimave :) Se casto nevidi tak uplna stranka.
To ne, používám Google Translate.

Drobeckova navigace nahore a dalsi dole. Sice ta dole je nejspis historie stranek, ale prijde mi to zbytecne. Opet spise povolit na strance s prizpusobenim.
Zkusím to vypnout.

Paticka je pres 2 radky, snad i dlouha.
Patička je opravdu hrozná. Opět by šlo o editaci php (myslím). V tomto případě mi ale editace přijde opravdu potřebná.

Prilis mnoho car a ramecku. U tech drobeckovych navigaci je fakt nutne to rameckovat? nestacila by jen jedna oddelovaci cara? bez podbarveni.
Stejná odpověď jako u textu a obrázků.

Kdyz si das uvodni stranku, je nutne tam mit tolik textu a jeste tak moc rozcleneneho?
Tato stránka je wiki a ne klasický web. Je nutné na ní tak nahlížet. Přijde mi, že oproti tomuhle je to ještě dobré.

Kdyz preklikavas stranky, tak tam neco dlouho resi a cela stranka poskakuje.
Zde jde asi o to, že stránky jsou vlastně txt soubory, které skript načítá. Nejprve se tedy otevře prázdná stránka, do které je vzápětí načten obsah z txt souboru. Na MediaWiki, to myslím nedělá, ale DokuWiki má jednodušší syntaxi.

Vsechno je to zamrizovane :)
Já vím. CSS volá.

Vše se pokusím opravit až budu u svého pc.

Děkuji za názor. T.
peta
Profil
toolbox - tisk, na vytisteni stranky ma prohlizec vlastni menu

ostatni - klasicka wiki. Pokud nebudes menit vzhled, tak je zbytecne to rozebirat. Proto jsem to ani vic nechtel komentovat. Ty brblaly tady si nevsimej, oni si radi povidaji misto toho, aby se venovali tematu. Staci si precist jejich komentare i jinde :) Viz Petr Z, aspon to prizna
"*) Dodatek, aby nedošlo k omylu: Na mmowiki.malcakov.cz jsem se nedíval, neposoudím, zda petova kritika je v tomto konkrétním případě odůvodněná."

obsahove nevim, program neznam, nepouzivam, k tomu jsem se nevyjadroval. Ale z meho pohledu je to prazdne. Ani screenshoty tam nejsou.
technik
Profil
peta:
Ani screenshoty tam nejsou.
Já vím. Jde o to, že velké obrázky na stránce nevypadají dobře: Link, ale malé rozklikávací obrázky mi také nepřijdou jako správná cesta. Viděl bych to na lightbox, ale nevím, jestli jde s dokuwiki propojit.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0