Autor Zpráva
azurit
Profil *
AGP-CZ.eu

Děkuji předem za ohodnocení.
stepan
Profil
1) Tohle se mi zdá hodně ošklivé:

2) V kontaktech je pouze e-mailová adresa a mobilní telefon. To ve mne, jako v potenciálním zákazníkovi, nebudí důvěru (chybí název firmy, IČ, adresa, jméno nějaké kontaktní osoby). Při zkoumání jsem objevil nějaké informace v záložce "O nás", ale mělo by to být uvedeno i v kontaktech.
3) V ceníku není uvedeno, zda jsou ceny vč. DPH nebo ne.
4) Rezervace termínu mne vede na naprosto odlišnou stránku, kromě šoku a zvuků si připadám, že jsem omylem klikl na nějakou reklamu.
5) Dvojité menu (nahoře a vlevo) mne při orientaci na stránkách dost mate.
xmark
Profil
- Prázdný title u interních odkazů, chybějící diakritika v description.
- Fotky v hlavičce mizerné, rozpoznal jsem jen dva terče a holku s kuší, všechno ostatní je na hranici rozeznatelnosti, co tam vůbec je. O přínosu v tom smyslu, že by to zaujalo nebo že bych z toho dokonce získal nějakou informaci, nemůže být řeč.
- 21 css souborů, 15 js souborů, gratuluju k drupalu.
Ale na něm mě ze všeho nejvíc "baví" toto:

<li class="menu-599 first">
<li class="menu-531">
<li class="menu-709">
<li class="menu-710">
<li class="menu-708">
<li class="menu-668">
<li class="menu-711 last">

Za to bych urážel hlavy.

Podtrženo, sečteno: kód drupal, design instantní, invence žádná - stejně tak tam mohl být třeba prodej náklaďáků - , zbytečné chyby (title, description, gigantické obrázky), celkově slabé. Ale věřím tomu, že od dodání podkladů to mohlo být vytvořeno za tři hodiny.

Ještě k obrázkům: Kromě už zmíněných "více informací" vidím třeba na http://www.agp-cz.eu/node/17 modré zaoblené obdélníky. nezmenšuješ náhledy, takže mají 150kB místo nějakých 10kB, co by mohly mít. Mimo to ani jeden z těch "náhledů" při nejlepší vůli neprozrazuje, co se skrývá pod ním. Ty obrázky jsou opravdu hodně špatné.
azurit
Profil
stepan:
Díky moc za hodnocení.
1. Taky mi to nepřišlo ideální, ale je to podklad od kolegy, který to tak chtěl. Až se vrátí z dovolené zkusím argumentovat negativní odezvou.
2. Zkusil jsem malinko vylepšit dle podnětu.
3. Asi bylo přehlédnuto. Nahoře je hned první věta: Veškeré ceny jsou uvedeny včetně DPH.
4. Flash jsme takto chtěli pro zpestření a nám se to líbí. Profíkům se to možná z principu nelíbí, to chápu. U návštěvníků to bude subjektivní a někomu se snad bude líbit a někomu ne. Nikdy se nelze zavděčit všem.
Ten šok se snad dá přežít a pokračovat na rezervaci se snad většině uživatelů podaří. Pokud šok zvedne hladinu adrenalinu, tak se to shoduje s obsahem nabídky. Rezervační kalendář bych asi nezvládl a nemám na to čas, tak je to dodáno od známého.
5. Obsahy menu jsou rozděleny. Jedno dlouhé přeplácané menu by se nám asi nelíbylo. Na tomhle jsme se s kolegou shodli, jinak každý preferujeme jiný typ menu na webech a co přijde jednomu přehledné tak druhému zas naopak a tak to bude i u ostatních uživatelů webu.
Ještě jednou díky za podněty.
azurit
Profil
xmark:
Díky za hodnocení.
- Odkazy mi přijdou vypovídající sami o sobě, ale elespoň u menu jsem to nouzově doplnil. Ostatní možná průběžně časem.
Diakritiku v description jsem doplnil, ale nevím jak s kódováním. Mělo by být UTF-8 ale původně bylo WINDOWS a google to zobrazoval správně, tak jsem udělal radši zase WINDOWS. Ale jakékoliv kódování se při různých zobrazeních nezobrazí správně. Bez diakritiky mi to přijde nejjistější. Počkám jak se projeví diakritika ve vyhledávačích a uvidím jestli jí pak zase nezruším.
- Fotky v hlavičce jsou nouzově narychlo a taky cítím, že by to chtělo vylepšit. Požádám o nové podklady.
- Drupal nám umožnil rychle vytvořit stránky vlastními silami a dle potřeby upravovat a doplňovat bez znalosti tvorby stránek. S programátory byl problém. Dlouhé časové odezvy i v případě drobné změny. Nemají čas když zrovna potřebujeme. Doplňování webu stálo další a další peníze atd. Asi se dá web tvořit lépe, ale nám toto vyhovuje a splňuje naše požadavky. S neduhy se musíme smířit. Ale každé řešení má své plusy i mínusy. Na webu jsme našli jako néjlépe hodnocené red.sys. zdarma Yoomla a Drupal. Zkusili jsme třeba Drupal a zatím splnil co jsme potřebovali.
Pokud nám někdo udělá kvalitní web zdarma (stačilo by levmě) a bude ho zdarma a rychle spravovat tak to berem, ale zatím nám asi zbývá zůstat u daného řešení.
- Obrázky by snesly nějaké úpravy pokud bude čas (ten ale všeobecně není). (PS: Ale nějak to funguje a větší objem dat už dnes nebude pro běžné PC takový problém jako před časem. Připojení jsou dnes většinou tak rychlá, že to uživatel ani nepozná a na skoro terových HDD to moc místa neubere. Jistě jsou i zařízení u kterých to trochu vadit bude. Chápu že to není ideální. )
Díky za podněty, některé využijeme.
azurit
Profil
Letos (2012) stránky prodělaly výraznou rekonstrukci, co se táká vzhledu a přešli jsme z Drupal verze 6 na 7. Taky jsme zrušili Ubercart a místo něj nasadili Drupal commerce. Předešlé příspěvky se vztahují k předchozí verzi webu a nemusí být aktuální pro nově nasazenou verzi.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0