Autor Zpráva
Manny
Profil *
Zdravím grafické guru. Přestože nejsem žádný grafik, pokusil jsem se jednoduchý "katalogový" design. Je to v tomto stavu použitelné?
mckay
Profil
Manny:
Je to jednoduché a asi to poslouží svému účelu, ale trochu mi tam nesedí to pozadí - ani to hlavní, ani to v textu. Zkusil bych v textu něco jednolitého, maximálně přechod a to hlavní pozadí trochu jiný vzorek (třeba šikmé čáry).
Manny
Profil *
Proběhla úprava pozadí.
pavuk
Profil
Myslím že s pozadím po úpravě je to mnohem lepší
peta
Profil
http://mickman.rajce.idnes.cz/E/#kamDG2.jpg
za houby stoji
* marginy padingy v a-z menu, drobeckova navigace
* prilis mnoho car (asi bych zrusil oramovani kolem zlute casti hned nad tou bilou)
* margin reklamy vpravo, text-indent u textu (odsazeni zleva se pouziva pro sesity, protoze vynechat pul radku mezi odstavci nejde a jeden je az prilis)
* odkazy rozkliku hospudky nejsou shodne jako seznam odkazu pod sponzorovanymi a navic sponzorovane nejsou podtrzene
* vyhledavani vzhledove, obrazky dole a vubec grafika nic moc; nesedi to k logu a dole ke hvezdickam hodnoceni. Ocekaval bych stranku do jemne oranzova. Ikonky rozkliku, ikonky dole pod strankou, hvezdicky bych ocekaval od stejneho grafika jako delal logo. Obrazkove je to zplacanina z nekolik druhu nesourodych obrazku.
* zbytecne moc informaci na strance. Pokud mas jednoduche stranky a muzes to rozdelit na 10 kratkych casti, udelej to.
Manny
Profil *
peta:
1) ok, a-z menu posunu výš a navigaci zase níž
2) hmm, vyzkouším, popřemýšlím
3) margin reklamy svatá pravda (přiznám se, že jsem to tam jen tak plácl:-)), text-indent taky zruším
4) jasně, sponzorované odkazy budou černé a podtržené
5) njn, netvrdím, že jsem grafik, ale logo i hvězdičky jsem dělal sám, kromě spodních ikon
6) nechápu, myslíš top hospůdku a poslední hodnocení dát na samostatnou stránku. Měl by to být jen výpis z DB stejný na každé straně. Ale asi by to chtělo nějak opticky oddělit.
Každopádně díky moc za názor
peta
Profil
6 - preplacano - kam vyrazit, rozklik, mejte prehled, a kategorie dole, proc to cpat na jednu stranku? Podobne navigace, proc mas a-z a soucasne rozklik, drobeckovou, kategorie dole, a databaze a pod odkazy? Bude se na to vse klikat nebo se pokousis zahltit navstevnika morem informaci na jedne strance? Napadlo mne prirovnat to k filmu na jedinem snimku :) divak vlastne vidi vse, ale nic z toho nema.
1 - marginy paddingy u a-z, mi se hlavne jednalo o to, ze u vybrane polozky mas margin nahore dost, ale padding zhora uz je nalepeny na pismenu a pritom pading zleva a prava je dostatecny. Bud dej stejny nebo zkus 2x takovy nez je zleva a zprava. Samozrejme, pokud zrusis to oramovani, tak se ti a-z posune nahoru.
Manny
Profil *
peta:
ad 6) myslíš, že a-z menu a ty 4 hlavní kategorie je moc? A dr. navigaci vypustit? Někdo tak může hledat podle abecedy, někdo podle kategorie a někdo už rovnou podle názvu. Ty 2 odstavce textu by možná šli sloučit do jednoho. A ty zajímavosti dole bych taky chtěl nechat, měli by být klikací.
ad 1) teď by měl být margin lepší a taky jsem zesvětlil to orámování a dodělal ikony v patičce.
verze 2
Tori
Profil
Manny:
(nejsem designérka a můj první dojem z ikonky u hospod byl "proč gramofon? anebo kotoučák?" neberte to teda moc vážně) :)
- k té abecedě: kde najdu hospodu, jejíž název začíná číslicí? není to sice moc časté, ale občas se objeví.
- ikonka "napište nám" s obálkou našikmo vyvolává trochu optický klam, jako by byla celá našikmo - oko se pokouší vnímat obálku jako rovnou (ale možná jen to moje).
- ikonka u přehledu kolik podniků je v db: nevím, jestli by šlo použít spíš symbol pro "součet, přehled, informace" spíš než "databáze", ale nenapadá mě nic jiného. Ale nevadí to tam. :)
- vyhledání nejbližšího podniku: pro mne osobně by vyhledání nejbližšího podniku bylo jedním z nejčastějších případů použití, takže bych tento odkaz uvítala i výš (třeba někde v textu),...ale to už je dost subjektivní a nejen záležitost designu.
- v logu mi připadá příliš blízko u sebe K a V (je tam menší mezera, nebo se mi to zdá?), i to zakřivení a bílý stín k tomu poutají pozornost, jako by zkratka KV nějak souvisela s obsahem.
Jinak ty ikonky se mi líbí velmi.
Lexter
Profil
Tori:
Za svým názorem si stůj děvče. Designéři jsou namyšlení kokůtci co velmi rádi rozhodují za ostatní co je pro ně nejlepší. Přitom jsou podstatně méně důležití.
Manny
Profil *
Tori:
- gramofon?:))) No jo, možná se to tak nechá vnímat, ale s dovolením to už asi nechám.:-)
- název s číslící, dobrý postřeh
- K a V v logu je stejně daleko jako ostatní. Asi optický klam způsobený tím, že na sebe nožičky navazují
Jinak tady jsou poslední úpravy a už dám pokoj:-) Pokud nebude mít nikdo zásadní připomínky, začnu to řezat. Díky všem za názory.
peta
Profil
Manny:
Take pouzivam AZ seznam
http://rekweb.slu.cz/stag/oracle_fpf/abs_seznam/abs_seznam.php?pismeno=all&rok=2009&fakulta=MU
Kdyz das do stranky AZ, tak uz neni potreba zadny dalsi rozklik typu Hotely, resturace, bary. A neni treba hledaci formular.
Takze udelej spesl stranku rozsirene hledani a na ni dej odkaz. Pak ti zustane na strance Hledani a Rozklik. Kdyz neco vyhledas, tam na te strance muzes nechat AZ.

Zajimavy napad ma Tori, pridat k restauracim GPS a pridat moznost hledat v okruhu treba pul kilometru od stredu zadaneho jako GPS.

Chodim treba pravidelne na stranky menicko.cz . To je stranka s jidelnim listkem. Take zajimavy napad dat do stranky a zobrazit, co dnes prave maji. Problem je, ze nevim, kde jsou ty restaurace a tak tam nechodim. Kdyby mi to zobrazilo okruh kolem mne do 10 min pesky a polohu na minimapce, byl bych stastny :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0