Autor Zpráva
Maras
Profil
Následující příspěvek je i na webtrhu. Doufám že nevadí, že jsem založil nové téma - jedná se o hodnocení funkčnosti. Díky!

Vžijte se prosím do následující situace: Máte chvíli čas a chcete se pobavit.. Hledáte zábavné obrázky, videa, vtipy a flash hry...

Odrazuje vás uživatelské rozhraní http://www.fun-forum.cz/ phpBB?
>> Aby jste se dostali k první "zábavě" musíte minimálně 2x kliknout (1x na fórum, 1x na téma - popřípadě 1x na kategorii "zábava online" a 1x na téma dole v sekci "oblíbené")

>> Když přijdete na fun-forum první co vidíte je text a žádné náhledy


Za poslední měsíc mám míru opuštění přes 50% - mezitím se ale změnil design(snad k lepšímu). Návštěvníci postupně přibývají, ale mnohem pomaleji než bych si představoval.

Myslím si, že o kvalitní zábavu na tomto serveru není nouze a tak to připisuji tomu, že vede příliš dlouhá cesta k obsahu - navíc bez náhledů.

Ptám se, jestli by bylo lepší udělat subdoménu, kam bych dával nejlepší příspěvky z fun-fóra - uživatelské rozhraní přibližně jako rozzlobenimuzi.com

Fun-forum by fungovalo dál .. Původní záměr byl, že lidé budou přidávat zábavu sami. To ale až na pár výjimek neplatí.

Fórum běží cca 6 týdnů

Popřípadě bylo by lepší, kdybych dal na hlavní stranu odkaz na http://www.fun-forum.cz/zabava/ ? - To je kategorie "zábava online", kde jsou všechny nejnovější příspěvky ze sekcí flash hry, vtipy, obrázky a videa + fóra ve kterých to je. Podle mě o této možnosti dost lidí ani neví.


Díky
blazej44800
Profil
Páči sa my že videá sa zobrazujú na fóre priamo ..... žiadne linky :D
To že je to phpBB vôbec nevidno grafika je pekná.
Maras
Profil
blazej44800:

To jo, ale než se dostaneš k videu, musíš kliknout minimálně na dva odkazy.

Kdybych to předělával, tak by se na hlavní straně zobrazilo přímo posledních několik videí/obrázků/vtipů/her.

Říkáš tedy, že v tom problém nevidíš?

Díky!
Maras
Profil
Udělal jsem tam pár vylepšení, prosím o zhodnocení.
Díky!
jenikkozak
Profil
blazej44800:
To že je to phpBB vôbec nevidno grafika je pekná.
Vážně? Mně to přišlo, že je dost poznat, že se jedná o phpBB.

Maras:
Asi by to chtělo se rozmyslet, jestli daná stránka má být česky, nebo anglicky. Například věta „Please Přihlásit se.“ zní vážně divně.
„Právě je čtv 09. zář 2010 9:26:49“ Není. To byl čas načtení stránky, nyní je jiný, což znamená, že tato informace je úplně zbytečná, vyhoď ji.
Návštěvnost, kterou předpokládám, že máš, se mi zdá přiměřená. Uvědom si, že v oblasti zábavy máš obrovskou konkurenci. Abys získal obrovskou návštěvnost, musíš buď přijít s něčím novým, nebo svou službu skvěle propagovat. Použít na to phpBB mi přijde jako se vypravit s kanónem na vrabce, osobně mi připadá příliš těžkopádné. Důležitá pro tebe musí být snadnost ovládání a přehlednost. Ani jedno na současném řešení nevidím. Pokud chceš, aby se uživatelé aktivně podíleli na přidávání obsahu, nemusíš nutně použít phpBB, jestli umíš PHP, můžeš si vytvořit vlastní, mnohem jednodušší systém.
Maras
Profil
jenikkozak:
Angličtinu napravím, informaci smažu. Té angličtiny jsem si upřímně vůbec nevšiml.

Osobně si myslím, že phpBB má hodně funkcí, které se pro zábavní server hodí. Problém je hlavně v tom, že se člověk musí registrovat a rozkoukat se v (pro někoho kdo to vidí prvně) nepřehledném interface.

Po registraci by si takovýto návštěvník mohl přidávat oblíbená témata, systematicky prohlížet všechny příspěvky (téměř) bez toho aby nějaký viděl dvakrát, hodnotit témata atd.

S takovýmto skriptem bych měl problémy. Pokud bych ho zvládl rozchodit, určitě by nebyl naprogramován dobře.
Maras
Profil
Mám 120-180 návštěv denně(poslední týden), web běží necelé dva měsíce
Ivy
Profil
Osobní názor:
Přijdu tam, praští mě do očí fotky holek v plavkách, první co si přečtu je Fotky hezkých žen a dívek. Krátké shrnutí: "Zase další fórum pro chlapy, co bych tady dělala" a jdu pryč.
Pokud se přeci jenom zdržím trochu déle (no zdržela jsem se) tak mě další přečtené "Týpek kácí stromy....", " .....vaří lidi ve vířivce...." nezaujmou a vůbec nevím co si mám představit pod "30ti vteřinové filmy v podání králíčků" nebo "Vtipné obrázky a animované gify 10-09-2010" nic mi to neříká a navíc na to aby mě to zaujalo je to příliš dlouhé.

Kdyby to první co mě praští do očí po příchodu byly Vtipy a Zábavná videa tak bys mě dostal.
Maras
Profil
Ivy:
Díky za názor!

Původně to tak bylo... první co by jsi viděla by byly vtipy vtipné obrázky, zábavná videa, flash hry online...
Jenže když to rozklikneš tak tam zase uvidíš témata jako týpek kácí stromy v parku, vaří lidi, 30ti vteřinové filmy.

Snažil jsem se to udělat více user-friendly - z indexu se proklikneš přímo na zábavu... Jsou tam náhodná a nejnovější témata, ale když nezaujme název tématu, tak to ještě více odrazuje...

Nebo máš nápad jak to udělat zajímavé i s phpBB?

Pravděpodobně udělám novou stránku a do ní budu tahat příspěvky z fun-fóra..
Ivy
Profil
Návrhy:
Přesuň holky do patičky, kluci si určitě rádi sjedou. Dej nahoru obsah fóra a přehled nových příspěvků až pod to. Ještě bych možná zvážila, zda nevytvořit samostatnou kategorii pro starší 18ti let, ale zeptej se na názor dalších dalších lidí.
Můj syn na to před chvílí koukl, rozpačitě projížděl, říkal Ale no jo, chtělo by to něco užitečnýho, no snad jo, nechám si to otevřený a možná kouknu na tu Einsteinovu hádanku.
Je to takové... jak bych to řekla, je toho všeho prostě moc. Nadpisy jsou dlouhé, není tam žádná pořádná kotva pro oči. Jediná kotva co mě přitáhla je dole: Smazaná témata. Udělej to jednodušší, aby na něčem mohly zůstat oči. Možná by stačilo u některých témat text [Vstupem potvrzujete, že jste starší 18 let] dát netučně, vůbec každý tučný text v popisu fóra tříští pozornost. Místo Flash hry on-line dej jenom Hry on line nebo Hry. Udělej krátké a úderné nadpisy. Místo zábavná videa (koho by napadlo že budou nezábaná, když je na fun fóru, že? dej jenom Videa.
Vtipy, Obrázky, Videa, Hry.
A možná i ta černá barva - neměla by sranda být barevnější? Tenhle návrh se hodí dobře na pohřební službu, ale moc ne na zábavu. Černou můžeš nechat, jen přidej další barvy. A do favicon dej taky něco jiného (smajlíka?).
Jo a nedělej si starosti s několikerým kliknutím. Když usoudím, že mám na co, ráda kliknu dvakrát i třikrát.

Rada na závěr: udělej si soukromý průzkum a zeptej se rodičů, sousedů, kámošů..... (doporučuju víc lidí) co si o fóru myslí a jak na ně působí. Když jsem si něco podobného dělala já, byla jsem velmi překvapená. Je to pochopitelné, na vlastním výtvoru už prostě některé věci nevidíš.

EDIT: Ještě mě napadlo, přidej taháky - Renčín, Neprakta (ale nevím jak je to s autorskými právy), Darwinovu cenu, vyhledej si stránky Sorry a dej na ně odkaz, Murphyho zákony (to jsem tu včera radila i někomu jinému, tak můžete třeba spolupracovat) .....

A výrazně zkrať i názvy příspěvků. Když si přečtu "Týpek kácí stromy v parku a řeže je doma v bytě cirkulárkou" tak to už vím o čem to bude a nemám potřebu na to klikat. Dej tam třeba jenom Cirkulárka v bytě. Místo "30ti.....bla bla králíčků" dej jenom Králíčci. Nechej tam prostor pro představivost a zvědavost, o čem to bude.
Maras
Profil
Ivy:
Děkuji za podrobný příspěvek! Fakt mi to pomohlo a předělám podle tvých rad!

Co jsem se tak ptal kamarádu atd, tak ty už tam nějakou dobu chodí a přijde jim to takhle dobrý...
Což je hlavně způsobeno zvykem. Pravděpodobně to předělám komplet.. Můj původní záměr byl udělat takovou databázi kvalitní zábavy... Jiné zábavní servery většinou fungují tak, že je tam pár příspěvků na hlavní straně a na ty lidi koukají.. Přijdou znova za pár dní a zase se podívají jen na hlavní stranu.

Můj nápad byl takový, že lidé by zde mohli strávit i několik desítek minut denně, ne jen pár minut při prohlížení hlavní strany. - A ten nápad byl evidentně špatný.. Většině lidí se nelíbí, že je to postavené na phpBB a od zábavního serveru by čekali jiný index než tento...

Mám velké množství stálých návštěvníků, ale je těžké dostat nějaké nové.... Většina lidí se dostane na index a hned stránku opouští (a někteří kliknou na holky popřípadě jednu z ikon témat týdne - fakt to nemám nechat nahoře?)

Díky!

Ale jak říkám, pravděpodobně to předělám do podoby snesitelné pro více lidí.. Jen škoda, že tím budou mé stránky podobné dalším X serverům a jediné v čem se budeme odlišovat je svérázný druh zábavy. (co se mi nelíbilo jsem mazal - "smazaná témata" jsem založil nedávno, protože narůstal počet smazaných témat)
Maras
Profil
A ještě - Co náhodná témata? Mám je dát také dolů?

A k těm popisům - Vzhledem k tomu, že je toho tolik, tak jsem se snažil popsat co přesně se v příspěvku nachází.. Myslíš tedy, že je to špatně? A jak bys popisovala vtipné obrázky nebo vtipy, které se dost dobře popsat nedají? Díky!
Ivy
Profil
Marasi, prosím neudělej teď chybu že to předěláš pouze a výhradně podle mého pohledu. Já jsem jen jeden uživatel internetu z mnoha a znáš to, co člověk, to názor. Zeptej se nejen kamarádů co tam chodí, ale i těch co tam nechodí, vezmi i někoho ze starší věkové skupiny a teprve pak se rozhodni, které úpravy budou vyhovovat většině. Taky by sis měl udělat vlákno s anketou "Co tady chcete zlepšit (nebo změnit)" a počkat co ti napíšou návštěvníci tvého fóra. Psal jsi, žes dělal nedávno nějaké úpravy, dej napřed anketu, jak se jim nové úpravy zamlouvají. Seber co nejvíc názorů, nech to chvíli uležet a pak se teprv rozhoduj.
Nadpisy příspěvků bych ti doporučila hlavně krätší (dlouhé vyjímečně) a takové, které přitáhnou

pozornost
Ohledně názvů příspěvků - zkus si cvičně projet titulky v jakýchkoliv novinách a přemýšlet o nich. Zkus taky přemýšlet o tom, co lidi zajímá, co na internetu hledají a jakým způsobem to může souviset o obsahem tvého fóra. V konečném součtu bude nejspíš jedno jestli budou holky nahoře nebo dole, důležité je, aby bylo na co klikat, proč se zdržet a proč se vrátit.
V každém případě ale vidím jednu věc pro tvé fórum klíčovou:

oční kotvy

To čeho si člověk všimne prvního, když přijde na stránku (anebo v nově napsaném příspěvku).
Maras
Profil
Nemyslel jsem to tak, že to předělám podle tebe, vybral jsem si pár bodů se kterými jsem 100% souhlasil a ty jsem změnil. Výsledek : http://www.fun-forum.cz/

Nechci aby ta stránka byla pro každého, každému připadá vtipné něco jiného a my se odlišujeme jen tím, že máme vlastní styl zábavy.

Bez každodenní propagace mi návštěvnost klesla až na 100 lidí, takže je stejně potřeba to předělat na jiný systém a phpBB použít pouze jako doplněk, kam lidi budou moci vkládat své příspěvky a lépe vyhledávat větší množství zábavy než na portálu, který bude samostatně na jiné doméně.

Díky za všechny rady!
Ivy
Profil
Mě osobně se tvá nová verze zamlouvá daleko víc než ta první, daleko víc titulků mě upoutá. Třeba Špatný den v kině (mimochodem je super).
Malý dotaz: do příspěvku Zábavné obrázky a .... opravdu patří telefonní číslo nebo se tam vloudila chybička?
A možná ještě jedna drobnost: špatně se mi hledal obsah fóra na horní liště - nějak to zaniká.
Maras
Profil
Ivy:
Telefonní číslo je určitě špatně, ale nemůžu ho najít.
Můžeš prosím poslat link?

Obsah fóra sice zaniká, ale je to to samé jako kliknutí na logo, nestačí to tak? Navíc je tam jakoby obsah fóra 2x - jednou na liště, která ukazuje cestu, kde se nacházíš a jednou na liště s uživatelským panelem, hledáním atd.
Taurus
Profil
Ohledně barev se přidávám k Ivy, protože vzhled je dost slabý. Čtyři obrázky pod hlavičkou a k nim přidané texty jsou tam jen tak prdlé, i to by šlo ošetřit hezčeji. A zkus si představit své fórum na rozlišení 1920. Mě se ty řádky fakt dost špatně čtou, celé je to rozplizlé (jako toto fórum) – přidej width/max-width.
Ivy
Profil
Příspěvek kde se zobrazuje telefonní číslo
P.S. Některý vtipy tam máš opravdu dobrý.
Maras
Profil
Ivy:
Díky, vybírám jen vtipy, které mě alespoň trochu pobavili (nebo aspoň ty co jsem vkládal já to splňují)

Omlouvám se že tě otravuju, ale můžeš mi prosím poslat screenshot? Já jsem prostě slepej...

Jako před příběhem Mária nebo za ním?

Můj screenshot
Ivy
Profil
Maras: Zkus vymazat jednu nulu v roku názvu příspěvku (ne 07-09-20010 ale 07-09-2010). Máme nainstalovaný takový ten prográmek na zobrazování telefonních čísel a ty ho asi nemáš. Tohle datum s překlepem má pravděpodobně nějaký používaný formát telefonního čísla a až vymažeš nulu mělo by se to jako telefonní číslo přestat tvářit.
Ivy
Profil
Už je to OK.
Maras
Profil
Díky!

Vůbec jsem si toho nevšiml
Maras
Profil
Tak to teď předělávám do wordpressu a:

1) Flash hry jsem zavrhl - na fun fóru vůbec nejeli
2) Mám vyškrtnout erotické obrázky a videa?
Resp. nevim kolik holek má takovýhle smysl pro humor (viz fun forum) a jestli by jim tam holky vadili.

Moje představa je:


Hlavní strana by byla složena ze všech částí webu (obrázky, vtipy, videa) - vždy poslední příspěvky
... A nevim kolik lidí by otrávilo kdyby mezi tím ještě byla nějaká lehká erotika

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0