Autor Zpráva
larissa
Profil
ahoj, čo sa vám páči/nepáči, čo by ste vytkli stránke www.naturterapie.sk ? Inak je to moja prvá ,,seriozna,, stránka, som ešte len začiatočník :)
Shampoo
Profil
Prvnotní dojem: líbí se mi, decentní design

1. žádný hover efekt v menu i u jiných odkazech
2. asi bych udělal kolem celé stránky decentní border - takhle to budí dojem, že to plave a nevypadá to jednotně
3. hlavička - změnit font-family - nejlépe v grafickém editoru přímo text udělat:vytvořit nějaký styl, zvětšit
4. horní menu - zvětšit font

Do kódu jsem se nekoukal.
jenikkozak
Profil
larissa:
Vůbec to není tak špatné, jak jsem čekal podle tohoto příspěvku. :-)
Možná bych trochu zmenšil mezery mezi položkami ve vertikálním menu, aby nebylo roztaženo na takovou plochu. Asi bych také zmenšil mezeru nahoře na stránce.
Text v patičce „© 2010 All Rights Reserved • Design by LC“ by se hodilo přeložit.
Kód stránky také není nijak špatný. Jen tam některé konstrukce máš zbytečně. Je možné například použít tag <menu>. Všiml jsem si, že je na té stránce dvakrát definováno kódování. A odstavce se nedávají do odkazů, ale naopak.
Cenník by bylo možné udělat pomocí tabulky, což by bylo lepší než jej dávat ve formě obrázku.
Lexter
Profil
1) Snaž se mnohem více používat vlastnost background-color. To kvůli tomu, aby i při vypnutých onrázcích byli prvky stále podbarveny a byli vidět. Já třeba vidím jen prázdnou bílou stránku.
2) http://www.naturterapie.sk/cennik.html přespsat do html tabulky.
3) http://www.naturterapie.sk/kontakty.html - Já mám rád klikací mejl.
4) Vyráběj zmenšeniny obrázků. Zmenšovat je jen v html není moc šťastný nápad kvůli velikosti. O to by vlastně ani tak moc nešlo, jsou i tak docela malé, ale šmejdské prohlížeče typu Firefox je skoro nevyhlazují. Nevím jak teď.
larissa
Profil
ďakujem za tipy:)
Mistr
Profil
larissa:
(1) Osobně bych rozšířil klikací oblast klikacího loga. Klidně na výraznou část toho zeleného listu.
(2) Titulky stránek (tag TITLE v HTML kódu stránky) by se měly dělat odlišné pro každou stránku (prosím srovnej například Cenník a Výrobcovia.
(3) V menu můžeš zvýraznit (například barvou písma), kterou jeho položku si právě prohlížím.
(4) Nedoporučuje se používat podtržený text pro nic jiného než jsou odkazy. Viz text Hľadáme distribútorov pre naše výrobky! mezi Aktualitami.
(5) Protože se jedná o prodejní web, všude, kde nějaké zboží nabízíš, bych dával objednávkový formulář nebo alespoň nějaký kraťoulinký (!) návod, kterak zboží objednávat.
(6) Nenašel jsem informaci o doručení objednaného zboží (poštou, kurýrem, osobní odběr?).
(7) Co mapa webu? Nestála by za zhotovení?
peta
Profil
* menu nahore - tucne
* marginy - zarovnat ramecek loga a ramecky menu stejne vlevo
* marginy obsah - Minimalni rozestup menu text musi byt stejny jako je zhora logo a menu, pripadne jeste je pravidlo sirka 2*em (velke pismeno M). Tim, ze tam davas ramecek si situaci jeste komplikujes, pak by mela byt stejna rika menu k ramecku jako textu od ramecku, symetrie.
Tez vpravo je to nezarovnane.
* Nadpis - zkus caru tmave zelenou a nadpis bily nebo mirne do sedo-zelena, aby tolik nesvitil.
* paticka, zkus sedivou. V paticce by mel byt vlastnik stranky (firma a jeji kontakt), tvurce jen okrajove bokem nebo na spesl strance o webu.
Petr ZZZ
Profil
peta:
menu nahore - tucne
Smím se zeptat, co chceš vyjádřit: Je to tučné a nelíbí se ti to, nebo to není tučné a navrhuješ to udělat tučné?
Lexter
Profil
Petr ZZZ:
Ignoruj toho ťulpase.
Zweistein
Profil
Petr ZZZ:
Smím se zeptat, co chceš vyjádřit: Je to tučné a nelíbí se ti to, nebo to není tučné a navrhuješ to udělat tučné?
Bože, ty si trapák. Vidíš snad, že by bylo to horní menu tučný? K čemu je tohle slovíčkaření užitečný? Lexter, ty si taky něco. Nesnažte se "zapadnout" a radši pomáhejte a raďte!
Moderátor Mistr: Krapet kroť své výrazivo. Díky.


larissa:
Na začiatočníka je to dost dobré. K tomu, co píšou ty nade mnou (Petra ZZZ a Lextera neber v úvahu) mam ještě pár takovejch postřehů:
• Když přijdu na stránky jako někdo, kdo vůbec neví, o čem by stránky jsou, uvítal bych někde nápis například "Natur Terapie - Přírodné medikamenty" nebo tak něco. O tom, co nabízíš, jsem se dočetl až někde v druhém odstavci.
• Když přečtu index a zaujme mě to, tak začnu hledat kontakt/ceník. Protože mám ale srolováno dolů a horní menu nevidim, nemůžu ani jedno najít. Zkus to nějak pořešit (např. nápis "Menu je úplne hore", menu až pod headerem atd.) :)
stepan
Profil
larissa:
Mně to připadá jako klasická šablona.
Ale líbí se mi. Jen ta fotka mi přijde moc veliká. Když sleduji obsah webu, horní menu je úplně mimo a naopak.
deil
Profil *
je to na první pohled moc pěkné, především ta hlavička, velmi jednoduché, ale v tom je právě ta síla.
Velikost fontu mi přijde v poho i na mém netbooku.
Poznámky o title, hoveru, zvýraznění aktuální položky si vem k srdci, Lextertova připomínka o barvě pozadí také není tak mimo mísu. Stejně tak srozumitelný nadpis a návod k objednání jsou podstatné věci.
Pokud tady zazněly připomínky k samotnému designu, tak jedinou opravdu podstatnou výtku bych měl k nesourodosti hlavička-svislé menu. Ty kulaté růžky nějak neladí k dokonale uhlazené hlavičce. Když ho uděláš s normálními ostrými rohy a trochu kompaktnější, tak se možná vyhneš (IMHO zbytečnému) rámečku kolem celé stránky, ostrý okraj menu to "podrží" zvlášť bude-li zarovnaný nalevo s hlavičkou. Bílou v písmu bych také zmírnil, celkově ale dobrá práce.
stepan
Profil
Originál.
Šablona je to pěkná. Jen nemám rád, když někdo vydává za své cizí dílo (viz patička na Vaší stránce) a ještě si ho nechá pochválit od ostatních.
deil
Profil *
Njn, potom všechnu chválu beru zpět. Tohle opravdu příliš očividné.
Ještě, že máme Tineye, na druhou stranu koho má bavit dělat policajta? :-( Každý si musí rozhodnout především sám za sebe jak se k věci postaví.
Petr ZZZ
Profil
Zweistein:
Bože, ty si trapák.
To doufám komentovat nemusím.

Vidíš snad, že by bylo to horní menu tučný? K čemu je tohle slovíčkaření užitečný?
Srozumitelné vyjadřování je užitečné mimo jiné třeba tehdy, až bude odkaz na hodnocenou stránku nefunkční - i potom bude možné se poučit. Sdělení "menu nahore - tucne" je obtížně čitelné už kvůli chybějící diakritice; takto formulované je naprosto nesrozumitelné.

Nesnažte se "zapadnout"…
Odhlédnu-li od možnosti analyzovat výskyt snahy zapadnout v populaci živočišného druhu z evolučně biologického hlediska, s přihlédnutím k možnosti, že lze očekávat výskyt hojný, nebo že se dokonce zjistí, že určitou měrou snahy či ochoty zapadnout disponuje každý jedinec, tak bych řekl, že nemám zapotřebí kamkoli padat.

… a radši pomáhejte a raďte!
Snažím se.
Zweistein
Profil
Petr ZZZ:
...až bude odkaz na hodnocenou stránku nefunkční - i potom bude možné se poučit.
Až bude odkaz nefunkční, tak bude tohle vlákno někde za pátou stranou a nikdo sem už nikdy nevleze. Navíc bez tý stránky tohle vlánko už z velký části nemá smysl, a jestli si myslíš, že bude někdo dělat web tak, že si prolistuje 10 stran Názorů na stránku, vypíše si poznámky a pak udělá dokonalej web, tak to asi těžko. A i kdyby, tak zrovna tahle rada by mu moc nepomohla - když by procházel 10 stran, tak si nebude vypisovat každou blbost, to by popsal štos papíru. A protože „menu nahore - tucne“ má pro ostatní mnohem menší hodnotu, než např. „Titulky stránek (tag TITLE v HTML kódu stránky) by se měly dělat odlišné pro každou stránku“, tak pochybuju, že by si to vypsal. Tohle byla výtka k tomuhle určitýmu layoutu, když bude mít někdo úplně jinej, tak se bude třeba hodit udělat písmo netučný/menší.

Petr ZZZ:
Sdělení "menu nahore - tucne" je obtížně čitelné už kvůli chybějící diakritice; takto formulované je naprosto nesrozumitelné.
Já tomu rozumim. Ty možná kvůli svý póze ne, ale většina ostatní taky. Navíc kdyby myslel "nedělej menu tučně", tak by napsal spíš "menu nahore - netucne" nebo tak něco.

Nech těch póz a nehádej se se mnou. Ani jedno nemá cenu.
stepan
Profil
Zweistein:
V životě se vyplatí psát vše jednoznačně a srozumitelně. Kvůli tomu (nejen) snad také chodíme do školy, tak proč to házet za hlavu? Představa, že věci píšu jak chci a jak mne napadne a teprve když náhodou hrozí omyl nebo nedorozumění začnu psát pořádně, je mylná. Člověk nikdy sám nedokáže posoudit, co je ještě v pohodě a co už ne. Už jen kvůli tomu, že každý člověk uvažuje trochu jinak a my nikdy do druhého nevidíme. Takže podle mne nejjistější způsob, jak prezentovat své myšlenky, je psát pořádně.

A mimochodem, nesouhlas se dá vyjádřit slušnější formou, než jen: Bože, ty si trapák. Je to i ve Vašem zájmu, neboť primitivnost Vaší nesouhlasné reakce ukazuje na Vás samého.
peta
Profil
Petr ZZZ: Protoze v hornim menu je pismo malinke a kontrast pismo pozadi prilis velky (pali do oci), pak se pouziva pro zvyseni citelnosti tucne pismo.
Az na tech par detailu s marginy se mi vzhled celkem libi. Jako, mohl bych najit i dalsi nesrovnalosti, jako pomer nadpis / text je vice nez 2:1.
Otazkou je, aky prinost k tematu maji tve prispevky zde? Mozna bez diakritiky, ale k veci.
pavuk
Profil
peta:
Az na tech par detailu s marginy se mi vzhled celkem libi. Jako, mohl bych najit i dalsi nesrovnalosti, jako pomer nadpis / text je vice nez 2:1
To bys ale měl sdělit spíš autorovi tý šablony, tady to taky není moc k věci
Petr ZZZ
Profil
larissa:
1. Ještě zde myslím nikdo nezmínil, že je to v IE6 rozhozené, blok s obsahem je až vlevo dole pod menu, kromě toho mi mezery mezi položkami menu připadnou zbytečně veliké.

2. Písmo nelze v IE zvětšit (zadávej velikost písma v em nebo v procentech, ne v pixelech).

3. Nelíbí se mi písmo v hlavičce, místy splývá s obrázkem (kapkami) v pozadí. To samé platí mimochodem i pro předlohu. Písmo lze umístit přímo do obrázku pouze tehdy, když má obrázek velmi nízký kontrast a/nebo velmi nízkou ostrost. Ostré písmo v ostrém obrázku, navíc kontrastně místy splývající, nevypadá dobře, namáhá oči a dobrý grafik se mu pečlivě vyhne.

4. Obrázek v hlavičce kromě emotivního působení vody a trávy bych označil jako kompozičně průměrný: chaotické linie, řešení není ani ploché ani prostorové (diagonální), rozložení a stupně ostrosti a neostrosti nepřesvědčí. Jen tak pro srovnání, jak se dá vyfotit mokrá tráva; ale to už patří spíš do diskuse o fotografii.
peta
Profil
pavuk Odpovidam tomu, kdo se ptal, Petr ZZZ. Vsichni ostatni zda se radek pochopili.
Petr ZZZ
Profil
peta:
Ve veřejné diskusi může sdělit svůj názor každý, pokud dodržuje závazná pravidla, a pokud není uvedeno jinak, dokonce i bez vyzvání.

…zda se radek pochopili.
O jakém Radkovi píšeš? Proč mu upíráš velké písmeno na začátku jména a zároveň přisuzuješ pluralis maiestatis? Proč se ptáš, zda pochopil sám sebe? Proč nezakončíš tázací větu otazníkem? Proč píšeš bez d........y?
Zweistein
Profil
Petr ZZZ:
může sdělit svůj názor každý, pokud dodržuje závazná pravidla
Proč teda ty nedodržuješ bod 1 a 3 z posledního oddílu? Neoháněj se tady pravidlama, to že někdo píše (podle tebe) hůř, neznamená, že je něco míň něž ty a že se do něj můžeš navážet a to ještě takovymhle dost trapnym způsobem. Takže se Vám klaním, ó velký Petře ZZZ a zároveň vás prosím, pane dokonalý, abyste nás, obyčejný smrtelníky nechal žít v pokoji naše ubohý životy a nekomentoval naše pro Vás primitivní způsoby vyjadřování a hleděl si svýho. Amen
Taurus
Profil
Zweistein/Amen:
Mluv za sebe, nenavážej se do druhých a splachuj po sobě, prosím.
Chamurappi
Profil
Reaguji na peta:
Vsichni ostatni zda se radek pochopili.
Spíš ho nečetli, protože věděli, kdo ho píše.


Reaguji na Zweisteina:
Huš. Pan peta tu má několik let dlouhou historii problémů, píše často nesrozumitelné a matoucí příspěvky. To, že ho občas někdo seřve, je zcela přirozené, stejně jako jeho mazání.

Vidíš snad, že by bylo to horní menu tučný?
Různí lidé můžou používat různé prohlížeče, různé prohlížeče můžou zobrazovat různě, to nevíš? Obě interpretace petova prasopisu jsou logické. Vlastně tím také ještě mohl myslet, aby dala larissa to stávající tučné menu nahoru :-)
Petr ZZZ
Profil
Zweistein:
Neboj, nejsem dokonalý, jen se svoje chyby snažím skrývat. Nechceš přijet na sraz? Myslím, že u piva by se ledacos srovnalo.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0