Autor Zpráva
Kondor1
Profil *
Ahoj. Prosím o názor na http://www.ravanagym.com a na http://www.rodogym.cz
Děkuji Jarda

blazej44800
Profil
http://www.ravanagym.com
grafika-ok
podla mna by tie videa mohly byt prehravane rovno na stranke cez youtube embed lebo odchadzanie zo stranky sa mi nezda najlespie
nepochopil som ale trochu galerii......ja viem ze galeria tam maju byt fotky a nie dajake udaje .... neviem je to moj nazor



tak asi toto
Keeehi
Profil
http://www.ravanagym.com
zmenšit fotky (vytvořit náhledy) v části Dráb team
pavuk
Profil
Ta ravána mi připadá příliš konfekční a "e-shopová", ale rodogym se mi líbí moc. Se vším všudy, i jsem to s chutí skoro všechno přečetl (jsou tam sice místama chyby a místo "ž" je tam "ľ" a některý slova jsou špatně rozdělený, ale dojem mi to kupodivu nezkazilo). Fakt povedený
Taurus
Profil
Kondor1:
Ty jsi autor Web builder design, který je uveden v patičce? Abych věděl, na čem jsi se podílel a co hodnotit.
Kondor1
Profil *
Taurus:
Ano jsem. jsem amatér, ale snažím se. Děkuji za názory. Zamakám ještě na tom.
Taurus
Profil
Dobře. Mrkni na tiskovou verzi, IE6. Patičku bych počeštil, vyhodil toplist s validací a určitě nezmenšuj obrázky prohlížečem, zbytečně je stahuju. Kód máš plný nedělitelných mezer nebo třeba dvakrát meta tag content-type je zbytečný. Bohužel, oproti staré verzi nevím, jestli jsi to polepšil. Chtělo by to podívat se po moderních designech, jak se dělají.
Petr ZZZ
Profil
Ravanagym: Obrázek i písmo v hlavičce jsou neostré. Písmo je droboučké a nedá se v IE zvětšit, bílé písmo na hodně tmavém šedém pozadí má nepříjemně vysoký kontrast (písmo Od 1.9.2010 se na to opět vrhneme lidičky už je šedé a čte se příjemně, až na to tedy, že je taky příliš drobné a nejde v IE zvětšit). Připadne mi, že je tam příliš mnoho různých velikostí a druhů písem, nepůsobí to příliš přehledně. Celkově to ale zas tak zlé není.

Rodogym: O hodně lepší, ale nějaké drobnosti by se i zde daly zlepšit. Některé obrázky působí okousané (zřejmě zmenšované v kódu, chce to zmenšit je na tvrdo v grafickém programu). Písmo místy nelze zvětšit (místy ano). Nemíchal bych patkové a bezpatkové písmo (na web je lepší bezpatkové).

Pokud se smím vyjádřit ještě ke třetímu webu (http://www.ravanagym.com/interier2/index.html), tak grafické řešení považuji opravdu za vydařené, obrázek v hlavičce působí profesionálním dojmem, ale i zde bych udělal písmo zvětšitelné (velikost definovat v em nebo v %, ne v px; pozor ale potom, ať se nerozhodí design). Patička v IE6 mírně ujíždí, ale to je drobnost. Chválím poctivost ve vystupování a střízlivé hodnocení vlastních schopností. Nejen s ohlédnutím na tento bod na mě působí ten web celkově dobrým dojmem.
Kondor1
Profil *
Petr ZZZ:
Nevim co znamená tisková verze IE6
Kondor1
Profil *
Petr ZZZ:
Děkuji. Kouknu na to.
Petr ZZZ
Profil
Kondor1:
Nevim co znamená tisková verze IE6
Mrknout na tiskovou verzi radí Taurus, ale pokusím se odpovědět. Různé prohlížeče můžou tisknout stejnou stránku (i hodně) rozdílně. Lze to řešit tím, že se do hlavičky nalinkují dvě CSS - jedno pro obrazovku a jedno pro tisk; třeba nějak takto:

<link rel="stylesheet" type="text/css" href="obrazovka.css" media="screen">
<link rel="stylesheet" type="text/css" href="stylytisku.css" media="print">

V nabídce prohlížeče by mělo být něco jako náhled tisku. Já mám prohlížeč německý, tam je to pod Datei > Druckvorschau. (Na moje stránky se v náhledu tisku radši nekoukej, nemám to zatím ošetřené. :)
Kondor1
Profil *
Petr ZZZ:
můžu použít přímo tyhle linky nebo jej musím upravit? Můžu si je vložit do jakékoliv webovky?
pavuk
Profil
Můžeš je použít takhle a můžeš si je vložit kamkoliv mezi <head> a </head>, jen je potřeba dát pozor na správnou cestu v "href"
Více třeba na JPW
Kondor1
Profil *
pavuk:
co to provede, když to bude špatně?
pavuk
Profil
Nic, nepřilinkuješ styly = nebudeš to mít nastylovaný.
Prostě veškerý deklarovaný styly vložíš (se správnou syntaxí) do externího souboru, pojmenuješ ho "style.css" (např. pro prohlížeče, podle toho ho nastyluješ) anebo "print.css" (v tom vynecháš např. obrázky pokud nejsou naprosto nutný a menu a podobně, šetří to místo i barvu) a uložíš na správný místo (rozuměj aby ho cesta našla) a je to. Je to prostý, není se čeho bát. A jako vždy - experiment je základ vědy
Petr ZZZ
Profil
Kondor1:
Když si je zkopíruješ tak jak jsou, tak snad by nejhorší, co se může stát, mělo být to, že to nebude fungovat, ale nic se nemůže porouchat. Aby to fungovalo, musí samozřejmě soubor, který nazveš dejme tomu obrazovka.css, skutečně existovat a musí být vzhledem k uvedenému kódu ve stejném adresáři. Podobně se souborem stylytisku.css.

Ty CSS-soubory si můžeš pojmenovat jak chceš, jen musí mít koncovku .css a pochopitelně se musí shodovat název souboru .css, který uvádíš v hlavičce HTML souboru (viz [#11]), s názvem souboru .css skutečně existujícího (ten si musíš napsat). Ale to ti vysvětluji úplné základy HTML a CSS, ty snad znáš nebo si je holt nastuduj. Pokud prohlížeč nějaký HTML-kód nezná, nemělo by se stát nic, měl by ho prostě jenom ignorovat, jako kdyby vůbec nebyl. To se stane např. tehdy, když se jméno externího CSS souboru nebude shodovat se jménem uvedeným v hlavičce HTML souboru.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0