Autor Zpráva
daddyy
Profil
Prosím o názor na stránku na www.relaxacni-kurzy.cz, jde o předělanou free šablonu, kde jsem vykuchal nápad s hlavičkou.
Předem Vám děkuji za kritiku.
grimword
Profil
Kde se to pořádá? Mapu hned na index.

Odkaz "atd." kde jsou nejdůležítější infromace....není moc vhodné.

Tlačítko "vymazat" u formuláře? Jako kdyby jsem ho vyplnil a pak si vzpoměl, že se vlastně jmenuji úplně jinak a bydlím na úplně jiné adrese? :)

Černá v hlavičce je depresivní, dej tam modrou (světle).

Více podnadpisů, řádky víc odsadit od sebe (line-height).
Ivy
Profil
Krátce jsem tam mrkla a silně mi tam chybí něco, co by na tu relaxaci upomínalo. Nějakou přírodu jako podklad stránky? Do hlavičky?
deil
Profil *
Celkově graficky i technicky velmi pěkné, ač k tématu (které je mi jinak cizí) bych očekával nápaditější (čímž nemyslím divočejší grafiku), ale to je čistě můj problém. Takže jen pár drobností.
- Černá v hlavičce mi tolik nevadí jako ty křiklavé barvy, doporučuji je malinko ztlumit, hlavně ta zelená je "jedovatá". Možná proto ta černá proti těm barvám působí poněkud smutně.
- postrádám tiskové a PDA styly
- V IE 7-8 (přepnutá kompatibilita v 8) přetéká podpis z jinak povedené patičky
- V IE 6 není podpis vidět vůbec
- nějak bych obarvil odkazy v textu. Na mě ta defaultní modrá působí rušivě.
- text odkazu "následujte mne na Facebooku" nějak divně překrývá ikonu.
- K ostatním výtkám se připojuji, hlavně atd.... Bez grimworda bych se tam asi ani nepodíval.

Plusy
- web je validní, je to zbytné, ale pěkné
- velmi povedená patička
- líbí se mi menu pomocí CSS přesunuté nahoru, už jsem delší dobu neviděl.
Petr ZZZ
Profil
grimword:
Černá v hlavičce je depresivní, dej tam modrou (světle).
Já tam nevidím černou, ale šedou, a navíc si myslím, že je to tak schválně, aby web o relaxaci barevně vystupoval z šedého dne. Tmavé jsou tedy jaksi mimowebové prostory, sama hlavička stránky je v jásavých barvách.

daddyy:
Do políčka na poznámku se vejde spousta znaků, ale psát se do něj nedá, je strašně prťaté, musí se psát mimo a pak překopírovat. Z pohledu uživatele psaní poznámky není žádný relax. ;)

Největší písmo je snesitelné, menší písma už jsou (na obrazovce s jemným rozlišením) nepříjemně malá. Řekl bych, že je tam zbytečně mnoho různých velikostí písma. Relaxační hodnota při čtení taky nic moc.

Míchání témat (reiki, astrologie a kineziologie na jedné straně a turistika a cyklistika na druhé straně) na mě dělá tak trochu dojem, že nabízíte všechno, hlavně ať někdo přijde. Spolu s mou skepsí vůči astrologii a příbuzným oborům zůstává pod čarou, že mě vaše nabídka moc neoslovila. Ale to se bude individuálně lišit, někoho jiného to třeba osloví. Možná by to chtělo napsat něco víc o metodě a jejích cílech, aby to celé působilo důvěryhodněji, a vybodnout se na cyklistiku, nebo ji zmínit nějakou nenápadnější formou, protože když je postavená na stejnou úroveň jako mentální trénink, tak to prostě k sobě nějak nechce sednout.

Tam, jak je nadpis Co vás čeká?, tak pod tím následuje jakýsi cizí jazyk; všiml jsem si slova "urna" a trochu mě to vyděsilo.

:) Jinak asi dobrý, no.
deil
Profil *
OOO, velká pochvala, vidím že na stránkách se přepilně pracuje a mění se k obrazu zdejších poznámek. Možná, že ta šedá byla původně černá :-) .
Ale jinak má Petr ZZZ pravdu.
daddyy
Profil
Ahoj děkuji Vám všem za kritiku :-)
no zkusil jsem to tedy poupravit dle poznámek
co jsem udělal:
1) formulář - tlačítko vymazat - fuč (grimword)
2) atd .. - tlačítko přejmenováno (grimword)
3) line-height: zvětšen (grimword)
4) mapa přidána (grimword)
4) zelená v hlavičče - trošku ztlumena (deil)
5) podpis stránek - snad běží všude (deil)
6) odkazy obarveny - nejsem si jist jestli jsem trefil správnou barvu, trošku mne bije do očí rozdíl v patičče odkazu a nadpisu (deil)
7) formulář - velikost písma srovnána a zvětšena (Petr ZZZ)
8) fonty písma - moc jsem si to neuvědomil, ale nějak jsem měl rozdílnou velikost v odstavci v seznamu - sjednoceno (Petr ZZZ)
ale nechávám rozdíl pro levý, pravý kontejner a patičku ve velikosti, plus citace které mám vložené také menším + uvodní pertext ten se doufám správně vymyká aby upozornil.
nejsem si jist jestli to je tak vyhovující, když tak mne prosím znovu upozorněte nemám tak vysoké rozlišení bohužel.

Co mě ještě čeká:
1) přemýšlím nad doladěním te hlavičky stromem
2) dostylovat, print a handheld
3) přesvědčit mamku nad změnami v textu :-)
Ivy
Profil
Doporučovala bych trochu stylisticky upravit Program kurzu Relax. Rozcvička, chleba s marmeládou, výuka a osobní volno mi těžce připomínají školu v přírodě. Místo osobní volno stačí volno, přestávka, individuální relaxace nebo něco podobného, místo výuka bych dala program, přednášky....
Ivy
Profil
Ještě mě napadlo k těm změnám v textu slovo "rozmazlenější" bych nahradila něčím jako "náročnější" a "neočekávejte žádné Hilton" alespoň do spisovné podoby nebo ještě lépe "prostředí je skromné, ale čisté".
daddyy
Profil
Ivy:
děkuji za upozornění :-) poupravil jsem to co jsem mohl ale bohuzel u rozmazlenejsich pres moji mamku vsak vlak nejede :-)
stepan
Profil
daddyy:
ale bohuzel u rozmazlenejsich pres moji mamku vsak vlak nejede :-)

To se mi také moc nelíbí. Někdo třeba nemůže spát na zemi na karimatce ze zdravotních důvodů nebo to může být starší osoba. A na Vašich stránkách je takový člověk označen za rozmazleného. To by mne odradilo, kdyby se to týkalo mne.
Petr ZZZ
Profil
daddyy:
Safra, ty ses do toho obul, chválím snahu, samozřejmě si musíš rady přebrat dle vlastního uvážení (ale to ty děláš, takže v pohodě). Nějaké postřehy bych tedy ještě měl.

Červené nadpisy působí agresivně a vůbec celkové barevné řešení se myslím moc nehodí k tématu "Relaxace". Šedá uprostřed je nuda, bílá po krajích oslňuje. Ani ta šedá v hlavičce (tam, co je písmeno X) se mi dvakrát nezamlouvá. Zkus se třeba na této stránce o barevné harmonii podívat na schéma založené na blízkých barvách. Pokud ses teorií barev dosud nezabýval, přečti si o tom něco (dávej si ale pozor na některé MFA-weby; při gůglení "psychologie barev" jsem se na některých stránkách setkal s takovými strašnými bludy, že mám podezření, zda toho není polovina vycucaná z prstu, jen aby byl gůglitelný "content", ať je jakýkoliv). Trochu mě překvapuje, že ti s barvami neporadí někdo z učitelů relaxace; Jája např. přímo píše, že se zabývá barvami, Alena že si osvojila práci s barvami. Odkázaná stránka o barevné harmonii se mi ale líbí, určitě se dá najít i víc dobrých stránek o barvách.

Tou velikostí písma jsem měl na mysli také nastavitelné velikosti v Explorerech. Největší v IE nastavitelná velikost je na tvém webu tak tak dostatečně velká a všechny ostatní jsou malé až droboučké (mluvím o obrazovce s jemným rozlišením). Myslím si, že největší exploreří písmo by mělo být hodně veliké, a příjemné na čtení by mělo být dejme tomu to střední exploreří nebo druhé největší. Jinak by byly malé velikosti zbytečné, a proč by měly být zbytečné, že.

O portréty lektorů by bylo dobré požádat někoho, kdo trochu umí fotit, nebo v ideálním případě profesionálního fotografa (tip: vyfotit dlouhým ohniskem a při otevřené nebo jen mírně zavřené cloně, nefotit na přímém slunci, pohlídat si pozadí, vyfotit všechny osoby za stejných světelných podmínek).

U formuláře na dotaz je políčko Mám zájem. Jaký zájem? Zkus to políčko na text udělat pětkrát nebo desetkrát tak veliké. Bude-li rušit design, zmenšuj ho, až přestane rušit. Sice jsi ho zvětšil, ale pořád ještě je zoufale mrňavé.

Oprav si Obědy je možno oběBRRRdnat. :)

Souhlasím taky s tím, co píše Ivy a stepan.
daddyy
Profil
Petr ZZZ:
děkuji ti za upozornění chyb
co se týče barev, zkusím nad tím zítra zapřemýšlet a poučit se pro další presentaci :-)
na písmo jsem se koukal nějak to zkusím poladit
o portréty, no to bude horší :-) ale nějak se pokusím ;-)
textareu jsem zvětšil, více se mi do toho nechce :-/
deil
Profil *
Co takhle na tu textareu třeba tohle?
http://viralpatel.net/blogs/2009/06/textarea-resize-javascript-jquery-plugin-resize-textarea-html.html
Je to v Jquery, ten se hodí na lecos jiného.


jeejejej :-) a nebo tohle http://james.padolsey.com/javascript/jquery-plugin-autoresize/, zase jquery. Ale nevim jak by to fachčilo v omezeným prostoru ty patičky - inu vyzkoušet, je to jen nástřel. Možná dát patičce height:auto; .
Chamurappi
Profil
Reaguji na deila:
Je to v Jquery, ten se hodí na lecos jiného.
A nebo také ne. Na změnu výšky <textarea> stačí šestiřádkový skript, není třeba zpracovávat čtyřicetikilový balík, který při každém načtení dělá zbytečnosti.
deil
Profil *
Nj fakt, když jsem pohledal přímo tady v diskuzi tak jsem našel tohle, http://diskuse.jakpsatweb.cz/?action=vthread&forum=8&topic=70129 .
Mě teď zrovna napadlo, že by to mohlo jít (baví mě to v Chrome), tak jsem zagooglil, nikdy jindy jsem to neřešil.
Jinak Jquery, když už se načítá, se pak šikne třeba na klientskou validaci formu, má moc pěknej (a mrňavej) lightbox, když přičtu spolehlivost a možnost nějakých jiných jinak těžko dosažitelných efektů (já vím zbytečných, ale vykládat to někomu...), IMHO je to v konečným součtu v plusu. No nic, nerad bych tu flamoval, jen se snažím doplnit tak trochu jednostranný pohled.
daddyy
Profil
Děkuji všem za připomínky
velikost formu - a jste si opravdu jisti že je to nutné? mě tam hlavně zajíma to políčko mám zájem, s tím že mi napíší například "Chtěl bych se přihlasít, Bořek"
jinak pokusil jsem se dodělat všechny opravy, a připomínky dneska tedy jdu na to písmo v IE + handheld (a propos nemáte někdo nějaký odkaz na provedení takového handheldu? všude totiž čtu pro co je ten handheld, ale nikde nevidím čeho bych se měl držet co tam ponechat apod.)
Chamurappi
Profil
Reaguji na daddyyho:
nemáte někdo nějaký odkaz na provedení takového handheldu?
V Opeře si můžeš zapnout „Handheld mode“.


Reaguji na deila:
když už se načítá, se pak šikne třeba na klientskou validaci formu
Ta nejde napsat stručněji než bez frameworku. Na zkontrolování tří formulářových políček stačí pět řádků s dostatečným uživatelským komfortem.

má moc pěknej (a mrňavej) lightbox
Na hodnoceném webu není žádná galerie.

když přičtu spolehlivost
Ta s rostoucím balíkem funkcí klesá, nikoliv roste.

jen se snažím doplnit tak trochu jednostranný pohled
Svůj nebo můj? :-)
daddyy
Profil
tak snad ten handheld už je hotový :-) moz jsem nenašel ten handheld mode v opeře, jenom handheld style a nejsem si jist jestli to je ono
všem dekuji za pomoc, snad toto bude finalní verze, plus ješte dopřemýšslim nad tím formem a hlavičkou se stromem
deil
Profil *
tak snad ten handheld už je hotový
IMHO je to takhle více než dostatečné, také se s tím obvykle moc nepářu (spíš míň), jde o to aby se zobrazovalo jen to co odpovídá povaze zařízení, způsobem který je daným z daného zařízení člověkem stravitelný.

Svůj nebo můj? :-)
Oba, ale ten tvůj není třeba opakovat, když už si ho napsal :-) . Napsal jsem tedy jen ten svůj.

Pojďme si založit vlastní vlákno, už teď je jasné, že argumentů pro obě strany je dost na dlouhou a předlouhou, leč IMHO nikam nevedoucí a nudnou, diskuzi. :-)

Snad jen:
Na hodnoceném webu není žádná galerie.
- Kde je psáno, že nebude.
- rád se už teď podívám na zvětšeninu fotky s chaloupkou. Pokud budou solidně nafocený portréty, tak i na ně.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0