Autor Zpráva
mkroulik
Profil
Prosím o zhodnocení webu praminky.cz. Nevšímejte si prosím příliš textů - pravděpodobně obsahují větší množství překlepů, nejsou finální a jejich autorem nejsem já, ale kamarádka, pro kterou stránky tvořím. Děkuji.
ninja
Profil
Dle hlavičky bych čekal nějaký osobní blog, ne nabídku seminářů.
mkroulik
Profil
Děkuji za názor. Záměrem bylo navodit atmosféru rodiny, s níž konstelace pracují. Co by podle Vás lépe vyjadřovalo skutečnost, že jsou na stránkách nabízeny semináře?
Ivy
Profil
Pro člověka, který o konstelacích slyšel fotky z rodinného alba matoucí nejsou. Ale asi by bylo velmi vhodné aby se zcela neznalý návštěvník dočetl hned v první větě textu co to vlastně ty konstelace jsou. Hodnotit stránku bez textů je ale velmi těžké - podle první věty to vypadá, že se návštěvník ocitl na nějaké náboženské stránce. Dále se v textu povídá o pramíncích živé vody - možná by chtělo zapracovat na souladu grafiky s textem, tj, ty pramínky nějak graficky vyjádřit (jestli v textu zůstanou), podklad stránky mi teď připomíná spíš fraktály. Nápad s odlišným barevným laděním podstránek je zajímavý, nicméně mi připadá že ubírá menu na přehlednosti a integritě (zejména žlutá a oranžová). Nic, končím, protože psát připomínky bez finálních textů mi vážně nejde.
Ještě mě napadlo, že do hlavičky proložit fotky z rodinného alba (a líbí se mi i ta hnědá, navozuje atmosféru rodinné historie) barevnými fotkami z konstelací. Doporučuji ovšem pečlivý výběr. Také by to stránku oživilo.
Ty sám máš osobní zkušenost s konstelacemi?
ninja
Profil
Naprostý souhlas s Ivy.
Petr ZZZ
Profil
1. Z neostrých fotek v hlavičce bolí oči.
2. Písmo bych udělal v IE zvětšovací.
3. Pozadí je podle velikosti okna někdy asymetrické a neumím říct, zda je to dobře (je to neobvyklé, ale to samo o sobě nevypovídá nic o tom, zda je to dobře nebo špatně).
peta
Profil
grafika - kombinaci nekolika odlisnych typu grafiky pusobi rusive (rozmazana fotka v logu x rozpita perokresba praminky x obrazky v pozadi okolo)
menu - pismo mozna neni nejvhodneji zvoleno
obsah pod menu - text zleva odsadit na uroven menu zleva (bily ramecek kolem fotek loga je ramecek a pak mas text nalepeny na ramecku, coz jsi asi nechtel); mozna bych pod menu nenechaval tak moc mista; mozna vyrovnat marginy nadpisu Praminky a Kontakt
prava strana - tu treba celou predelat, predevnim sjednotit pismo a vysku radku; margin zhora u nadpisu Podelte se
paticka - text vych na vysku centroval, pouzil jemne zasedle pismo; oddelujici caru bych zasednul vice, mozna bych pouzil stejnou sedo-hnedou jako jsou neaktivni polozky v menu

Marketa / Konstelace
- nejednotnost sloupcu. Chces pouzit 3 sloupce, ok, ale pak vsechny stejne, protoze dole pak pouzivas 2 a vypada to, jako by se to uhnulo. Neslo by treba tu stranku rozdelit na vice odkazu? Michat 2 sloupce, 3 sloupce a plna sirka na jedne strance, to neni dobre na pohled. Navic to mas strasne nalepene zleva a prava na okraji.

Ohlasy
- nejednostnost pisma s ostatnimi strankami
- nalepeni textu na levy a pravy okraj, zkus mezeru zvojnasobit. Mezera min by mela byt min 1 znak

Dále nabízím
Asi vypada nejlepe graficky.
- dal bych vice mista ze spodu, 1 radek, mas tak 0.5
- mezi odrazkami a textem mas misto 0.5 zase 1 vysku radku mezery

Odkazy
- zkusil bych mozna tabulku nebo udelat odkaz ze jmena nebo text odkazu nechat www
- nekde mas http, jinde jen www

Fotogalerie
- jako pozadi je pekne pod fotkou, ale sirka bileho ramecku pro velkou fotku by mela byt vetsi. Ted je to takovy nepomer
Mimochodem, celkove bych sjednotil velikost vsech obrazku na strance, udelal vhodny vyrez (marketa, konstelace, kontaky, nabizim, fotogalerie) Fotogalerie by mohla byt odlisna rozmery, ciste teoreticky, ale to uvidis pak
Miloš
Profil
Podnadpisy jsou přesně mezi předcházejícím a následujícím článkem.
Pro přehlednost bych doporučoval asymetrii – buď zvětšit horní, nebo zmenšit spodní margin, případně obojí.
mkroulik
Profil
Děkuji za všechny názory, vážím si času, který jste prohlížení stránek věnovali. Některé rady mi osobně připadají obtížně realizovatelné (např. pozadí více připomínající pramínky), přesto jsem za ně vděčný, pomohou mi při zdokonalování.

Konkrétně k tomu nejpodstatnějšímu:

Ivy: První odstavec odpovídá přístupu kamarádky k věci, ale je pravda, že vysvětlení by určitě jasnější být mohlo. Grafické zapracování pramínků je určitě dobrý nápad, ale nevím, jak na to - nejsem grafik a žádné podklady jsem nenašel. Stejně tak je určitě pravda, že použití oranžové a žluté není ideální. Pomohlo by Ti, kdyby se barva zobrazila pouze při najetí myší? Proložení fotek z minulosti současností ze seminářů by záhlaví určitě oživilo, mám ale obavu, že by to potom vypadalo, jako když pejsek s kočičkou vařili dort, vzhledem k tomu, že se jedná o dost omezenou plochu, na níž se moc fotek nevejde (tak, aby na nich bylo něco vidět). A také jsem se snažil, aby vyniklo logo nalevo.

S konstelacemi osobní zkušenost mám - v zásadě kladnou.

Petr ZZZ:
1. fotky jsou neostré záměrně, tento problém jsem si bohužel neuvědomil. Zkusím to nějak opravit.
2. dobrý nápad

peta:
kombinaci nekolika odlisnych typu grafiky pusobi rusive“ - Jak to tedy udělat jinak? Mohlo by být řešením zvýšení kontrastu mezi logem a fotkami pod ním a zvýšení jasu pozadí, aby tolik nepřitahovalo pozornost?
text zleva odsadit na uroven menu zleva“ - zkusil jsem to, také mi to přijde lepší
prava strana - tu treba celou predelat“ - uvedené skutečnosti určitě opravy zasluhují, ale co dále? Napadá mne, že by možná měl být širší, písmo a ikonky větší?
patička - souhlasím
Marketa / Konstelace - asi máte pravdu, nejspíš to celé předělám na 2 sloupce (obrázky|text)
Obrázky - rámeček u fotogalerie zvětším, ale sjednocovat asi nebudu - teď mají všude kromě galerie stejnou šířku, nějak nevidím důvod, proč by to nemělo stačit

Miloš
Děkuji za tip - marginy upravím
Ivy
Profil
Odkazy v menu mi připadají velmi málo výrazné a dovedu si představit že pro někoho mohou být i nečitelné. Zkus zvážit změnu barvy nebo zvýšení kontrastu.
Kamarádka nechť zváží, že to může mít podobné důsledky jako psal ninja výše. Kromě toho ten text není jen v Úvodu, jedna věta se opakuje i na začátku podstránky Konstelace což na mě nepůsobí příliš profesionálně.
A zkus se podívat na title, připadá mi takový podivně dvojnásobný.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0